fbpx

8 kroków konfiguracji sklepu internetowego

8 kroków konfiguracji dzieli Cię już do stworzenia wymarzonego sklepu! Już dawno podjąłeś decyzję o założeniu własnego sklepu internetowego. Aktualnie jesteś szczęśliwym posiadaczem swojej własnej unikatowej nazwy i domeny. Zapewne zastanawiasz się jakie kroki teraz podjąć i co powinieneś zrobić, aby Twój sklepy wyglądał jak najlepiej i przyciągnął jak najwięcej klientów. Chcemy wyjść naprzeciw i pokazać Ci, że konfiguracja sklepu wcale nie jest taka trudna, jak na początku może Ci się wydawać.  Jesteś w stanie zrobić wszystko całkowicie sam. Potrzebujesz tylko trochę wolnego czasu, chęć i kreatywność. Pokażemy Ci jak z podstawowej wersji, stworzyć dobrze wyglądający sklep, tak jak przedstawia się to na poniższych grafikach. A więc do dzieła.

Kiedy zalogujesz się do swojego sklepu zobaczysz przygotowany przez nas tutorial, który krok po kroku przeprowadzi Cię po całym procesie konfiguracji sklepu. Są to podstawowe i bardzo istotne punkty, których nie powinniśmy pomijać.

KROK 1 – Pobierz produkty

Aby pobrać produkty z pożądanych kategorii, przejdź do zakładki Full dropshippingu, która znajduję się na szarym pasku po lewej stronie w kategorii E-COMMERCE AUTOMATION. Wyświetlą Ci się kategorie do pobrania. Asortyment sklepu, który dzisiaj będzie konfigurowany to przede wszystkim obuwie damskie. Wybieramy więc kategorię Odzież, Obuwie, Dodatki, a następnie Obuwie damskie i zaznaczamy poniższe podkategorie. Według uznania. Po zakończeniu, potwierdź swój wybór przyciskiem ZAPISZ, na dole strony, a system sam rozpocznie pobieranie produktów do Twojego sklepu. W zależności od tego ile produktów wybierzesz, zależy ile potrwa czas pobierania produktów. Może to być parę minut. Bądź cierpliwy. Produkty, które pobierzesz, zawierają przygotowane nazwy, opisy, zdjęcia, ceny i dostępne ilości. W późniejszym etapie w zakładce SPRZEDAŻ > Katalog > Produkty – masz możliwość edycji opisu i ceny.

KROK 2 – Stwórz menu

Mimo że produkty na Twój sklep zostały załadowane, to w dalszym Ciągu nie są widoczne na Stronie sklepu. Musisz przejść do zakładki personalizacja i wybrać menu główne. Z prawej kolumny wybierz kategorie, które dodaliśmy w kroku pierwszym. Możesz stworzyć jedną główną, wybierając tylko OBUWIE, wtedy na twoim sklepie pojawi się tylko jedna zakładka, która po rozwinięciu pokaże cały asortyment sklepu. Drugą możliwością jest wybranie na sklep tylko kilku kategorii,  np. botki, trampki, półbuty i mokasyny. Z prawej kolumny przenieś wybrane kategorie do lewej. Po dodaniu nowych kategorii, usuń clothes, produkty powiązane i Art. Zapisz zmiany w dolnym prawym rogu.

KROK 3 – Wybierz produkty na stronę główną

W kategorii sprzedaż wchodzimy w katalog, a następnie wybieramy kategorie. Odznaczamy zielonymi strzałkami trzy kategorie, którymi kolejną są Clothes, Produkty powiązane i Art. Wchodzimy w ostatnią kategorię w Odzież, Obuwie, Dodatki, następnie w Obuwie Damskie i wybieramy jedną kategorię, która ma pojawić się na naszej głównej stronie sklepu. W tym przypadku wybierzemy sobie sandały. Na tym etapie nie robimy już nic. Musimy tylko zapamiętać numer naszej kategorii.

KROK 4 – Konfiguracja głównej strony

W kategorii ulepszenia wchodzimy w wygląd, a następnie w szablony. W górnym lewym rogu wybieramy zakładkę Homepage Configuration i kolejno Home Products. Konfigurujemy produkty polecane. Najpierw wybieramy ilość produktów, które mają być wyświetlana na stronie głównej. My wybieramy 16, aczkolwiek może być to dowolna liczba, wedle Twoich upodobań. Poniżej wpisujemy numer kategorii, z której będą pobierane produkty do wyświetlenia, którą wybraliśmy w poprzednim kroku. Wpisujemy 45. Po zaakceptowaniu zmian nasz sklep prezentuje się następująco.

KROK 5 – Konfiguracja filtrów

Wchodzimy w Ulepszenia, Moduły i Module Manager, następnie szukamy nawigacji fasetowej. Po dodaniu przechodzimy do konfiguracji. Wchodzimy w edycję (po prawej stronie) i zaznaczamy tylko te produkty, które dodaliśmy we wcześniejszych krokach na swój sklep.  Zjedź na sam dół strony i ZAPISZ zmiany. Na naszym sklepie pojawiają się filtry, dzięki którym klient będzie miał możliwość wyszukania produktów w sklepie, dokładnie takich, jakich szuka.

Na tym etapie można powiedzieć, że Twój sklep jest już prawie gotowy. Pozostaje nam teraz tylko strona graficzna. Musimy dodać logo, ikonę, slajder, baner i opis.

KROK 6 – Jak dodać logo, favicon, slajder i baner.

Zmień logo z domyślnego na własne. Wejdź w zakładkę konfiguracja, a następnie wgraj swój projekt logo i favicon. W prawym dolnym rogu potwierdź zmiany. Rozmiar logo powinien wynosić 200x60px natomiast Favicon 64×64 w formacie .ico. Slajder i baner z kolei dodajemy wchodzą w zakładkę personalizacja i kolejno widzimy kategorie slajder zdjęć i baner reklamowy. Wymiary, jakie powinniśmy zastosować podane na każdym sklepie. Mamy możliwość wgrania kilku slajderów i jednego banneru reklamowego. Natomiast później w liście slajderów możemy nimi zarządzać. Ukryć niektóre bądź zmieniać.

KROK 7 – Dodaj opis sklepu.

To już przedostatni krok naszej konfiguracji. Jeżeli masz już przygotowany opis swojego sklepu przejdź do zakładki personalizacja, text block.

KROK 8 – Kolorystyka

Wchodzimy w personalizację motywu i tutaj możemy zmienić zarówno kolor, jak i czcionkę tekstów. Nasz sklep jest gotowy i prezentuje się następująco.

Kup gotowy sklep

Stworzyliśmy niesamowity mechanizm, dzięki któremu klikniesz jeden przycisk i zaimportujesz towary z hurtowni. Aż 1000 produktów jednym kliknięciem. Będziemy wspierać Cię w obsłudze sklepu. W kolejnych wpisach dowiesz się jak stworzyć idealną i unikatową nazwę dla swojego sklepu i jak stworzyć oprawę graficzną, w której skład wchodzą banery i slajdery. Dowiesz się również jak rozwinąć i promować sklep w wybranych mediach społecznościowych. Przede wszystkim na Instagramie oraz Facebook ’u. Jeżeli chcesz rozpocząć szybciej, możesz kupić sklep, który jest gotowy do działania już od pierwszej minuty. Jest to sklep z zarejestrowaną nazwą i domeną, na którym zaimportowane jest już około 1000 produktów, gotowych do sprzedaży. Sklep jest w pełni skonfigurowany w danej niszy. A co najważniejsze nie musisz martwić się już o oprawę graficzną. Wszystkie niezbędne elementy są już gotowe. Ponadto, do sklepu dołączamy również założone konto na Facebooku i Instagramie

.Zobacz nasz katalog GOTOWYCH SKLEPÓW

Jak promować sklep internetowy ?

 

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów

PROMOCJA

Mega Paczka

+ analiza sprzedaży
w marcu 2020

Co sprzedawać
w obecnych czasach i nie tylko...

3 e-booki
+dodatek specjalny

Mega Paczka

299zł 129zł

Zacznij sprzedawać w internecie.
Wpisz imię, maila i przejdź do wyboru płatności.