fbpx

Co sprzedawać w listopadzie?

Co sprzedawać w listopadzie

Wraz z końcem października wielu sprzedawców może odetchnąć z ulgą. W końcu nadchodzi długo wyczekiwany okres szczytu świątecznego a listopad jest jego początkiem. O ile pierwsza połowa miesiąca zazwyczaj nie notuje spektakularnych wyników to już ostatnie dwa tygodnie generują świetne obroty.  Co sprzedawać w listopadzie? Pokażemy Wam dzisiaj TOP 3 kategorie. 

 

Listopad wyprzedaży

To co nakręca sprzedaż w listopadzie, to oczywiście nadchodzące Święta, ale także różnego rodzaju wyprzedaże. Te najbardziej znane to Black Friday (trwający cały black week) oraz Cyber Monday. Innym ważnym momentem dla handlu jest 11 listopada. Kiedy my świętujemy odzyskanie niepodległości, w Chinach świętują „Dzień jedynek”. W tym dniu na popularnych azjatyckich platformach sprzedażowych, czyli Aliexpress oraz Alibaba, odbywają się największe wyprzedaże roku.

 

Meble

Przemysł meblarski w Polsce rośnie w siłę nieustannie od 20 lat! Aktualnie jest to jedna z branż, która generuje w e-handlu największe obroty. Listopad stanowi ich kulminację. Generalnie z analiz rynku wynika, że ostatni kwartał roku to okres, w którym klienci najchętniej poddają modyfikacjom wnętrze swoich domów i mieszkań. Meble to tylko ich część.

Jakie meble warto sprzedawać?

Poniżej możecie sprawdzić jak zmieniała się sprzedaż w dziale „Meble” na Allegro.pl w całym roku 2018.

Sprzedaż mebli na Allegro w 2018.

 

Podsumowanie sprzedaży w dziale „Meble” w listopadzie 2018 (Allegro.pl)

  • Sprzedaż łączna: 111 443 319,34 zł
  • Średnia sprzedaż dzienna: 3 714 777,31 zł
  • Średnia cena 1 szt.: 129,66

 

Oświetlenie

Innym elementem wystroju, które Polacy chętnie wymieniają w listopadzie to oświetlenie. Oczywiście w tej kategorii nie znajdują się wyłącznie lampy. Najlepiej sprzedają się same źródła oświetlenia (żarówki i świetlówki) oraz halogeny. Może to mieć związek ze spadkiem ilości naturalnego światła słonecznego po zmianie czasu letniego na zimowy.

Jakie oświetlenie warto sprzedawać?

Poniżej możecie sprawdzić jak zmieniała się sprzedaż w dziale „Oświetlenie” na Allegro.pl w całym roku 2018.

Sprzedaż oświetlenia na Allegro w 2018.

Podsumowanie sprzedaży w dziale „Oświetlenie” w listopadzie 2018 (Allegro.pl)

  • Sprzedaż łączna: 26 178 346,81 zł
  • Średnia sprzedaż dzienna: 872 611,56 zł
  • Średnia cena 1 szt.: 23,10 zł

 

Przebrania i kostiumy

Ta kategoria może trochę dziwić… w końcu Halloween już za nami a do karnawału jeszcze sporo czasu. Ale to właśnie listopad generuje największe zyski dla sprzedawców kostiumów. Warunek jest tylko jeden – muszą sprzedawać kostiumy św. Mikołaja.

Jakie kostiumy warto sprzedawać?

Poniżej możecie sprawdzić jak zmieniała się sprzedaż w dziale „Przebrania, kostiumy, maski” na Allegro.pl w całym roku 2018.

Sprzedaż przebrań i kostiumów na Allegro w 2018.

Podsumowanie sprzedaży w dziale „Wszystkich Świętych” w listopadzie 2018 (Allegro.pl)

  • Sprzedaż łączna: 2 402 083,75 zł
  • Średnia sprzedaż dzienna: 80 069,46 zł
  • Średnia cena 1 szt.: 14,40 zł

 

Inne produkty sezonowe

Mogłoby się wydawać, że sezonowość w sprzedaży to wyłącznie problem. Martwe okresy i niskie obroty przez większą część roku potrafią skutecznie zniechęcić do sprzedaży tego typu produktów. A jednak posiadają one istotne zalety. Wystarczy nauczyć się je właściwe wykorzystać, a wtedy Twój sukces będzie wyłącznie kwestią właściwej organizacji i przygotowania na poszczególne szczyty. Poznaj ponad 400 produktów sezonowych oraz 222 dochodowe nisze z naszych dwóch e-booków.

Dowiesz się z nich kiedy i co sprzedawać w Internecie.


 

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet