fbpx

Co sprzedawać w październiku?

Październik jest powszechnie uznawany za miesiąc spadków w e-handlu. Istnieje naprawdę niewiele branż, których szczyt sprzedaży przypada właśnie w tym miesiącu. Pokażemy Wam dzisiaj trzy nisze, dla których październik to jeden z najlepszych okresów w ciągu całego roku.

 

Miesiąc inny niż wszystkie

Teoretycznie październik to miesiąc taki sam jak inne. Jednak w branży e-commerce nie cieszy się on uznaniem.  Wiele sklepów notuje w tym okresie znaczące spadki. Co zatem sprzedawać w październiku, aby liczyć na duży ruch?

Produkty cieszące się uznaniem w październiku są związane głównie ze zmieniającą się pogodą. Warunki klimatyczne sprawiają, że wzrasta zainteresowanie asortymentem takim jak ciepłe ubrania oraz akcesoria grzewcze. Pojawiają się też pewne okazje, jak np. Hallowen czy Dzień Wszystkich Świętych. Które branże wykorzystuję te elementy najlepiej w przeciągu całego roku?

 

Kominki i akcesoria

Za oknem zimno, pada i wieje wiatr. Jedyne, o czym marzysz do zostać w domu i grzać się przy… kominku. Któż nie marzył o takiej wizji choć raz, gdy jesienna pogoda dawała się we znaki. Trudno się zatem dziwić, że to właśnie kominki i akcesoria odnotowują świetne wyniki w październiku. Wśród konkretnych produktów najbardziej popularne są systemy kominowe oraz piece wolnostojące.

Poniżej możecie sprawdzić jak zmieniała się sprzedaż w dziale „Kominki i akcesoria” na Allegro.pl w całym roku 2018.

 

Poniżej podsumowanie sprzedaży w dziale „Kominki i akcesoria” w październiku 2018 (Allegro.pl)

 • Sprzedaż łączna: 8 468 2813,97 zł
 • Średnia sprzedaż dzienna: 273 173,61 zł
 • Średnia cena 1 szt.: 110,51 zł

 

Swetry damskie

Tak samo, jak w przypadku kominków, sprzedaż swetrów napędzana jest przez niesprzyjającą aurę. Miękki, wygodny i ciepły. To najważniejsze cechy pożądanego swetra przez kobiety. Typową niedogodnością w tej branży jest ryzyko zwrotów. Na szczęście ze względu na luźne fasony szansa, że sweter będzie dobrze leżał, jest stosunkowo wysoka.

Poniżej możecie sprawdzić jak zmieniała się sprzedaż w dziale „Swetry damskie” na Allegro.pl w całym roku 2018.

Poniżej podsumowanie sprzedaży w dziale „Swetry damskie” w październiku 2018 (Allegro.pl)

 • Sprzedaż łączna: 2 643 628,58 zł
 • Średnia sprzedaż dzienna: 85 278,34 zł
 • Średnia cena 1 szt.: 39,43 zł

Znicze

Znicze i wkłady to produkty związane z Dniem Wszystkich Świętych. W związku z datą tego święta, cała sprzedaż zniczy i wkładów odbywa się w październiku. Pewnym ograniczeniem w tej branży jest utrudniona wysyłka zniczy ze względu na duże ryzyko uszkodzeń. Dlatego najlepiej sprzedają się same wkłady. Poza tym sama sprzedaż trwa naprawdę krótko.

Poniżej możecie sprawdzić jak zmieniała się sprzedaż w dziale „Wszystkich Świętych” na Allegro.pl w całym roku 2018.

Poniżej podsumowanie sprzedaży w dziale „Wszystkich Świętych” w październiku 2018 (Allegro.pl)

 • Sprzedaż łączna: 1 161 022,42 zł
 • Średnia sprzedaż dzienna: 37 452,34 zł
 • Średnia cena 1 szt.: 59,87 zł

 

Inne produkty sezonowe

Z pozoru mogłoby się wydawać, że handel produktami sezonowymi to sporo problemów. Martwe okresy i niskie obroty przez większą część roku potrafią skutecznie zniechęcić do sprzedaży tego typu produktów. A jednak posiadają one istotne zalety. Wystarczy nauczyć się je właściwe wykorzystać, a wtedy Twój sukces jest wyłącznie kwestią właściwej organizacji i przygotowania na poszczególne szczyty. Poznaj ponad 400 produktów sezonowych i dochodową strategię z naszego bezpłatnego poradnika.

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów

E-commerce

Grywalizacja w branży e-commerce

  O co tutaj chodzi? W świecie, gdzie nieustannie jesteśmy bombardowani ciężko czymś zaimponować konsumentom.

1 komentarz na “Co sprzedawać w październiku?

 1. Sadze ze dobrym pomyslem jest nie podążanie za tłumem, wszedzie tam gdzie podąża tłum rynek jest juz tak wysycony ze marny na tym biznes, treba działać nieszablonowo. Po pierwsze nie utrzymywac wlasnego magazynu – dropshipping to znacznie lepsze i bardziej elastyczne i skalowalne rozwiazanie, po drugie branding czyli nie oferowanie produktów porownywalnych w porównywarkach cenowych, własna marka, to nie musi wiazac sie z wlasnia linia produkcyjna. Jest mnostwo hurtowni, producentow ktorzy produkuja wylacznie na takie potrzeby, inne firmy korzystaja z ich produktow i markuja wlasnym logo za ich zgodą.

  Nie potrzeba do tego nie wiadomo jakich nakladow, wystarczy zbudowac sklep internetowy zintegrowac go z dana hurtownia lub rynkiem hurtowym na ktorym swoje oferty maja producenci i najwieksze hurtownie (np Aliexpress) i mozna b. szybko zaimportowac sobie do sklepu taka oferte, zmieniac nazwy, opisy, ustawiac wlasne ceny, przyjmowac platnosci i automatycznie zlecac po dokonanej platnosci wysylke towaru do odbiorcy. Nie ma bardziej przyjaznego biznesu i bardziej skalowalnego niz taki. Przewalanie markowego towaru (duzych rozpoznawalnych marek) jest bezsensowne poniewaz nie wygrasz z duzymi graczami ktorzy oferuja najlepsze ceny.

  Pieniądz lubi ciszę, tam gdzie są tłumy robiących to samo trudno o godziwy zysk, trzeba być kreatywnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet