fbpx

Dlaczego warto założyć sklep na Facebooku i Instagramie?

Działasz w branży e-commerce? Zatem wiesz już, że to dobry czas, aby założyć sklep na Facebooku i Instagramie. Sprzedaż w internecie rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Myślę, że spotkałeś się już ze sklepami na Facebooku i Instagramie. Możemy z tej funkcji korzystać już od dłuższego czasu. Jednak czy wiedziałeś, że wprowadzone zostały nowe rozwiązania, dzięki którym jeszcze skuteczniej można prowadzić sprzedaż swoich produktów?

Sprzedaż w internecie rozwija się w zaskakująco szybkim tempie, dlatego Facebook wprowadza nowe funkcje w swoich rozwiązaniach. A wszystko po to, aby właściciele sklepów internetowych mogli dotrzeć do klientów również poprzez inne kanały niż swój sklep. Sprzedaż na Facebooku i Instagramie pozwala nie tylko dotrzeć do szerszego grona odbiorców, ale przede wszystkim ułatwia proces zakupowy i skraca tę drogę, którą musi przejść osoba zainteresowana kupnem produktu.

Zatem jeśli działasz w branży e-commerce i prowadzisz swój sklep bądź sklepy internetowe jak najbardziej powinieneś zainteresować się tym tematem. Dobrze wiesz, że bez odpowiedniej reklamy i właściwie dobranych kanałów nie jesteśmy w stanie uzyskać wysokiej sprzedaży. Samo posiadanie sklepu internetowego? To już nie te czasy.

Sklep na Facebooku

Jeśli jeszcze nie założyłeś sklepu na Facebooku, to najwyższy czas, aby te zaległości nadrobić. Sklep można skonfigurować w kilku prostych krokach a może przynieść naprawdę dobre wyniki. W momencie, kiedy publikujesz na swojej stronie zdjęcia produktów, możesz je oznaczyć. W ten sposób osoba przeglądająca Facebooka zobaczy Twój post a produkt ją zainteresuje, to poprzez kliknięcie będzie mogła zobaczyć więcej informacji o produkcie oraz poznać jego cenę.

Co nowego na Facebooku?

Jeśli opcja sklepu na Facebooku nie jest Ci obca i już testowałeś tę funkcję zapewne pamiętasz jak wyglądało to na początku. Wszystkie produkty trzeba było dodawać ręcznie, co było strasznie pracochłonne a teraz? Teraz można zaimportować wszystkie dostępne produkty ze swojego sklepu na Facebooka w zaledwie kilka minut po odpowiedniej konfiguracji. Wszystkie dane pobierają się ze stworzonego katalogu produktów.

Jedyny minus nowej funkcji jest samo wyświetlanie się wszystkich produktów w sklepie. Niestety nie ma możliwości ułożenia ich według kategorii, aby wyglądało to bardziej przejrzyście.

Mamy możliwość tworzenia zestawów produktów, które potem mogą nam posłużyć podczas tworzenia reklam. Na poniższym zdjęciu widzisz przykład takiego zestawu. Jest to sklep z produktami dziecięcym, więc stworzyliśmy wyprawkę dla dziewczynki.

Jesteśmy w trakcie testowania i tworzenia reklam katalogowych. Z pewnością w najbliższym czasie podzielimy się z wami tym, co udało nam się osiągnąć i pokażemy jak takie reklamy tworzyć.

Co nowego na Instagramie?

Instagram Shop

Funkcja, na którą wszyscy czekali. Jednak w tym momencie jest dostępna tylko w wybranych krajach. Posiadając swój sklep na Facebooku mieliśmy możliwość dodatkowego oznaczania swoich produktów również na Instagramie. Jednak osoba, która była zainteresowana danym produktem mogła na tym etapie poznać tylko jego cenę. Zakup był możliwy dopiero w momencie przejścia na stronę główną sklepu internetowego.

Zmiany w zakupach na Instagramie znacznie skrócą ten proces, co może wpłynąć na większą sprzedaż, kiedy klienci mogli zrobić zakupy bezpośrednio w samej aplikacji Instagrama. Droga do zakupu jest znacznie krótsza, więc mają mniej czasu na rozmyślenie się i rezygnację. Zmiana zdecydowanie w dobrym kierunku. Klienci zrobią zakupy szybciej, sprawniej i bez wychodzenia z platformy.

Jeśli stworzysz sklep na Instagramie na Twoim profilu pojawi się dodatkowa zakładka, w której osoby będą mogły przeglądać produkty, które oferujesz. Użytkownik ma również opcję dodania produktów do listy życzeń, do których ma możliwość powrotu w każdej chwili ze swojego profilu. Zapisane produkty znajdują się w osobnym folderze, który tworzy się na profilu użytkowników automatycznie.

Kto by pomyślał, że ta początkowo prosta platforma, której głównym założeniem było skupienie większej części uwagi na estetycznych zdjęciach i serduszkach przerodzi się w narzędzie do sprzedaży.

Zakupy na Facebooku i Instagramie

Facebook Pay to bezpieczny i łatwy sposób na płacenie za towary w poszczególnych aplikacjach. Aby móc korzystać z tej funkcji koniecznie będzie dodanie swojej karty płatniczej. Pozostaje jeszcze pytanie, czy użytkownicy Facebooka będą chętnie to robić? Możliwe, że będzie musiało minąć trochę czasu, aby ludzie przekonali się i nie bali się z niej korzystać.

Dowiedz się więcej o płatnościach na Facebooku >

Podsumowując…

Czy warto mieć sklep na Facebooku i Instagramie?

Mimo że większość możliwości, o których tutaj mówimy nie jest jeszcze dostępna u nas w kraju to już dziś możesz założyć sklep na Facebooku i tym samym dotrzeć do większego grona odbiorców konfigurując zakupy na Instagramie. Następnie warto skonfigurować swój katalog produktów, aby produkty automatycznie zaciągały się na Facebooka z twojej witryny.

Jednak myślimy, że posiadanie własnej strony sklepu wciąż będzie bardzo istotne mimo tych nowości.

Po pierwsze blokowanie produktów. Facebook sam decyduje, czy dany produkt jest zgodny z jego polityką. Czasami zdarza się tak, że nie akceptuje produktów i nie pozwala na to, aby sprzedaż ich odbywała się za jego pośrednictwem. Nie wiemy, na jakiej podstawie są one oceniane. Jak widzisz na poniższych grafikach nie sprzedajemy ani gadżetów erotycznych, ani broni. Tego problemu nie mamy u siebie, bo to my decydujemy o tym, jakie produkty oferujemy.

Poza tym, na większość rzeczy, takich jak np. wygląd sprzedaży na Facebooku, czy Instagramie nie będziemy mieli prawdopodobnie większego wpływu. A własna strona sklepu zawsze jest nasza i z pewnością mamy nad nią większą kontrolę. Co do kolejnych rzeczy, nie pozostaje nam nic, jak tylko testować dostępne już funkcje i czekać na wprowadzenie nowych. W ten sposób możemy zobaczyć, co się u nas sprawdza a co nie. W co warto iść i inwestować większą sumę pieniędzy a z czego zrezygnować. Każda branża jest inna, na każdej platformie mamy do czynienia z innymi grupami odbiorców, tak więc wszystko trzeba już indywidualnie dostosować pod swoją branżę.

Sklep dropshipping na platformie ecat

Nie masz własnego sklepu internetowego, interesujesz się branżą e-commerce i chcesz sprzedawać za pośrednictwem Facebooka i Instagrama?

Teraz możesz rozpocząć swoją przygodę i otworzyć bezpłatny sklep internetowy w managerze ecat.

Biorąc pod uwagę rozwój e-commerce w Polsce i pozytywne nastawienie użytkowników internetu do zakupów jak warto zacząć działać w tej branży. Zwłaszcza że teraz mamy mnóstwo możliwości. A start jest coraz to szybszy, łatwiejszy i bezpieczny. Możesz już teraz otworzyć swój pierwszy sklep internetowy albo wybrać gotowy sklep za 0 zł i zacząć sprzedawać. Nie ponosisz żadnego ryzyka. Zacznij od własnego sklepu internetowego a później sprzedawaj na innych kanałach, taki jak Facebook i Instagram.

Załóż swoje konto w managerze ecat w kilka minut i poznaj możliwości tej platformy bez żadnych zobowiązań, po prostu spróbuj.

Załóż konto w managerze >

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet