fbpx

Dochodowe nisze gwarantujące wzrost sprzedaży

222 pomysły na dochodowy sklep internetowy

Rynek e-commerce rozwija się z dnia na dzień coraz to szybciej i każdego dnia powstają nowe sklepy. Jeżeli zacząłeś się interesować sprzedażą w Internecie i wiesz co to model sprzedaży Dropshipping, ale jeszcze nie wiesz, w jakiej branży powinieneś zacząć działać, to nie martw się. Dziś przychodzimy Ci z pomocą!

Aby odnieść sukces w tej branży musisz obserwować rynek i to, co dzieje się dookoła. Wybór niszy nie może być przypadkowy. Nie powinieneś kierować się losowością i przeczuciami. Dzięki naszemu poradnikowi poznasz dochodowe nisze i z łatwością podejmiesz decyzję, w której branży zacząć sprzedawać.

Dochodowe nisze gwarantujące wzrost sprzedaży

Prześledziliśmy ostatnie 3 lata w e-commerce pod względem wyników sprzedaży na Allegro, ilości wyszukiwać w Google oraz potencjału marketingowego. To, co nas interesowało to przede wszystkim wzrost sprzedaży danej branży. Miał być wyraźny na przestrzeni ostatnich 3 lat. Odrzucaliśmy wszelkie rynki, gdzie trendy sprzedażowe zaczęły hamować albo utrzymywały się na niezmienionym poziomie. Dzięki temu udało nam się wybrać nisze, w których masz ogromne szanse na szybkie uzyskanie wysokich dochodów i generowanie ich przez najbliższe lata.

Czym kierować się podczas wyboru niszy?

W trakcie poszukiwań idealnej niszy powinieneś brać pod uwagę 3 kwestie:

Popyt i rozwój

Oczywiste jest, że Twój wybór niszy powinien  mieć odzwierciedlenie w potrzebach konsumentów. Już mniej oczywiste jest śledzenie aktualnych trendów. Czy nisza się rozwija, czy może właśnie znajduje się w recesji? A może występują cykliczne zmiany lub sezonowość? Na te wszystkie pytania powinieneś znać odpowiedź. Idealnym momentem wejścia w nisze jest rozpoczynający się wzrost zapotrzebowania oraz sprzedaży.

Sprzedaż wielokanałowa

Jedną z kluczowych różnic między sprzedażą w sieci a tą stacjonarną, jest możliwość dystrybuowania produktów wieloma kanałami. Tym samym musi odznaczać się Twoja nisza. W swoim wyborze nie powinieneś się zamykać na jeden model sprzedaży. Ponadto, nie powinieneś ograniczać się jedynie do własnych produktów – możesz sprzedawać cudzy towar i na tym zyskać dużo więcej niż tylko pieniądze.

Potencjał marketingowy

Nie ma handlu bez reklamy. Oczywiście reklama kosztuje – dlatego też Twoja nisza powinna mieć jak największy potencjał marketingowy. Dzięki temu będziesz w stanie podejmować skuteczne działania bez ponoszenia dużych kosztów. Jedną z możliwości są media społecznościowe. Czy Twoją niszę  można łatwo zaprezentować na Facebooku i Instagramie? Czy powstaje dużo treści związanych z Twoją niszą na blogach? To wszystko ma ogromne znaczenie w kontekście budowania własnej pozycji oraz sprzedaży długoterminowej.

Dowiedz się więcej pobierając nasz poradnik – Branże na Fali!  Znajdziesz w nim analizę wskaźników aż 222 dochodowych nisz, które gwarantują wzrost sprzedaży,  z kategorii takich jak Odzież i dodatki, Uroda i kosmetyki, Zdrowie, Biżuteria i zegarki, Meble i wyposażenie wnętrz, Ogród, Dziecko, Elektronika i Akcesoria, RTV i AGD, Sport i turystyka, Produkty spożywcze, Zwierzęta.

Stworzyliśmy dla Ciebie poradnik z którego dowiesz się która z branż jest najbardziej dochodowa. Znajdziesz w nim wiele konkretnych i praktycznych informacji, jednak przede wszystkim, powinien stanowić dla Ciebie punkt wyjścia do dalszych badań i analiz.

 

 

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów

PROMOCJA

Mega Paczka

+ analiza sprzedaży
w marcu 2020

Co sprzedawać
w obecnych czasach i nie tylko...

3 e-booki
+dodatek specjalny

Mega Paczka

299zł 129zł

Zacznij sprzedawać w internecie.
Wpisz imię, maila i przejdź do wyboru płatności.

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet