fbpx

Jak dodać produkty na swój sklep w managerze ecat?

Po uruchomieniu i konfiguracji ustawień sklepu czas na dodanie produktów. W tym wpisie dowiesz się, jak wybrać idealną hurtownię, stworzyć kategorie produktów oraz prawidłowo dodać je na swój sklep.

Zaloguj się do managera na swój sklep a następnie po lewej stronie przejdź do konfiguracji sklepu i poniżej wybierz produkty. Najpierw wybierz zakładkę „dostępne produkty”. Po załadowaniu strony pojawią Ci się wszystkie dostępne produkty z każdej podpiętej hurtowni i kategorii.

 

Wybór hurtowni i kategorii

W pierwszej zakładce wybierz hurtownię, z której chcesz zaciągnąć produkty na swój sklep. Na naszej stronie znajdziesz listę z hurtowniami, które zintegrowaliśmy dla Ciebie i są już podpięte pod nasz system. Dostęp do nich jest całkowicie bezpłatny dla wszystkich osób, które zakładają sklep na naszej platformie. W dosłownie każdej chwili możesz zmienić asortyment i decydować o tym, co chcesz sprzedawać nie ponosząc przy tym żadnych kosztów miesięcznych.

Całą listę hurtowni, które aktualnie są podpięte do systemu możesz zobaczyć na naszej stronie głównej. Podzieliliśmy je na kategorię, co zdecydowanie ułatwi Ci wybór idealnej hurtowni, z produktami, które chcesz sprzedawać.

Sprawdź listę hurtowni >> 

 

 

Stwórz kategorie produktów na WordPressie!

Zanim jednak zaczniesz dodawać produkty, przejdź na stronę swojego sklepu na WordPressie i ustaw kategorie. To zdecydowanie ułatwi Ci pracę podczas dodawania produktów a co najważniejsze wszystko w sklepie będzie uporządkowane i estetyczne. A to bardzo istotne. klient szybko chce znaleźć produkty, jeśli na Twoim sklepie będzie tzw. „misz masz”, z pewnością nie zrobi w nim zakupów.

Jeśli masz już wybraną konkretną hurtownię, na której chcesz zbudować swój sklep sprawdź w jaki sposób podzielone są kategorie. Możesz w podobny sposób ustawić je u siebie. Wtedy wybierając kategorię w managerze konkretnej hurtowni, sprawnie przypiszesz produkty do swoich kategorii.

  • Zaloguj się do sklepu na WordPressie.
  • Wybierz z zakładki po lewej stronie Produkty, następnie kategorie
  • ustaw wszystkie kategorie i podkategorie, które chcesz mieć na sklepie.

Jak widzisz na poniższym zdjęciu, tworzyliśmy sklep z torebkami. Dlatego nasz podział jednej z nich wygląda w ten sposób, że mamy główną kategorię torebki damskie i podkategorie takie jak: torebki klasyczne, kuferki, shopper bags, kopertówki itd. W ten sposób klient szybko znajdzie produkt, którym jest zainteresowany i nie będzie musiał szukać małej torebki listonoszki spośród innych modeli, które wrzucilibyśmy razem do jednej kategorii.

Zobacz cały podział kategorii na stronie firenze.pl

 

Przypisz produkty do kategorii i dodaj je na sklep w managerze

 

  1. Wybierz z listy hurtownię, z której chcesz zaciągnąć produkty na swój sklep.
  2. Wybierz konkretną kategorię z hurtowni i kliknij w przycisk „szukaj”.
  3. Wybierz z listy opcję „przypisz kategorię”.
  4. Wybierz kategorię, którą stworzyłeś w swoim sklepie w poprzednim kroku i kliknij „zastosuj”.

Sprawdź, czy produkty prawidłowo zostały przypisane. W kolumnie „kategoria w sklepie”.

Jeśli wszystko jest dobrze kliknij w czerwony guzik „Zapisz ustawienia i zmodyfikuj produkty”.

Strona załaduje się, po czym produkty będą wyróżnione innym tłem, a tym samym – pojawią się w Twoim sklepie.

Jeśli produkty załadują się już na sklep, a będziesz chciał zmienić przypis kategorii, wtedy kliknij żółty przycisk „Edytuj produkty, które są już w sklepie” i ustal nową kategorię.

 

 

Jak usunąć produkty ze sklepu?

Możesz usunąć wybrane produkty ze sklepu przechodząc z zakładki „Dostępne produkty” na „Produkty w sklepie”. Wystarczy, że zaznaczysz konkretny produkt a następnie klikniesz w „usuń produkty”.

 

 

Możesz przejść na WordPressa i w zakładce Produkty zobaczyć wszystkie dostępne produkty w Twoim sklepie.

 

 

Jak widzisz dodanie produktów na sklep nie jest skomplikowane, jednak wymaga sporej ilości czasu. Najważniejszym krokiem jest wybór odpowiedniej hurtowi oraz ustalenie w swoim sklepie odpowiednich kategorii. Wtedy z pewnością przypisywanie produktów w managerze nie będzie problematyczne!

Wiesz, że istnieje jednak jeszcze jedna opcja?

W momencie kiedy inni będą konfigurować i przypisywać produkty na swój sklep, Ty możesz już rozpocząć działania marketingowe i sprzedaż? Jak? Wybierając gotowy sklep internetowy. Wybór gotowego sklepu to przede wszystkim oszczędność czasu, który musiałbyś poświęcić na wymyślenie nazwy, szukanie wolnej domeny, konfigurację i przygotowanie całego sklepu.  Już za kilka minut możesz stać się właścicielem sklepu internetowego i rozpocząć działania w branży e-commerce. Start, jeszcze nigdy wcześniej nie był tak prosty, jak teraz!

Zobacz katalog gotowych sklepów >> 

 

 

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet