fbpx

Jak promować sklep internetowy?

Promowanie sklepu internetowego to temat rzeka. Postaramy się więc abyś w niej nie utonął. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że nie ma jednej utartej drogi, która gwarantuje sukces. Każdy sklep internetowy jest inny i inne są wobec niego oczekiwania.

 

To co łączy wszystkie sklepy, to sprzedaż. Taki jest ich sens istnienia. Myśl więc cały czas o sprzedaży. Wszystkie Twoje działania powinny być na to ukierunkowane. Jednak to jest Twój punkt widzenia. Po drugiej stronie jest klient. On już jest mocno zmęczony ciągłymi hipermegaekstra ofertami. Klient w sieci ucieka przed reklamami jak tylko może, jest podejrzliwy i niecierpliwy. Jednak miliony Polaków codziennie generują potężne obroty w handlu online. W czym tkwi sekret?

Grupa docelowa

Kluczem jest wybór grupy docelowej. Grupy ludzi, którzy stanowią odbiorców Twoich produktów czy usług. Jeżeli według Ciebie, Twoją grupę docelową stanowią wszyscy mieszkańcy naszego kraju, to czeka Cię sporo wysiłku. Nie ma takiego produktu, którego potencjalnym odbiorcą może być każdy. Nie sprzedajesz przecież powietrza! Musisz tą grupę zawęzić. Znaleźć cechy kluczowe: płeć, wiek, zainteresowania itp.

Dlaczego grupa docelowa jest tak ważna? Już tłumaczymy. Reklama w sieci to nie jest reklama telewizyjna, na którą skazani są wszyscy oglądający. Tutaj musisz działać precyzyjnie. Nie chcesz przecież tracić czasu ani pieniędzy na przestrzelone taktyki i kampanie. Musisz dotrzeć ze swoją ofertą do swojej grupy docelowej. Tylko ona Cię interesuje. Bo tylko ona będzie u Ciebie kupować.

Naturalność

To o czym jeszcze musisz pamiętać promując sklep internetowy, to fakt że w działaniach reklamowych musisz robić wszystko aby to nie wyglądało jak reklama. Internet jest bardzo wyczulony pod tym względem. Zwykłe, nachalne, bezpośrednie formy nie przynoszą efektów. Mało tego, mogą przynieść efekt zupełnie odwrotny. To co sobie ceni użytkownik internetu to przede wszystkim naturalność. Takie też powinny być Twoje działania. Dlatego na początku lepiej skupić się na promowaniu marki zamiast konkretnych produktów. Buduj więzi i zaufanie. Gdy Ci się to uda, możesz zacząć być bardziej bezpośredni w przedstawianiu swojej oferty produktowej.

Nakłady finansowe

Na pewno jesteś ciekaw czy będziesz zrobić to sam oraz niewielkim nakładem finansowym. Już odpowiadamy – tak. Zajmie Ci to jednak sporo czasu. Musisz więc zabrać się jak najszybciej do pracy i uzbroić w cierpliwość. Agencja marketingowa? To znacznie przyspiesza prace i stanowi dobre rozwiązanie dla posiadaczy budżetu. My jednak zalecamy na początek przebrnąć przez to samemu. Dzięki temu poznasz mechanizmy funkcjonujące w branży. A jeżeli dojdziesz w swoich działaniach do ściany, wtedy sięgnij po dobrą agencją marketingową. Posiadając już pewną wiedzę, będziesz w stanie szybciej przekazać swoje potrzeby i uwagi, natomiast agencja mniej czasu straci na tłumaczeniu Ci jak to wszystko działa.

Bloki tematyczne

W sumie przygotowaliśmy 7 bloków tematycznych z zakresu marketingu w sieci. Będą one systematycznie udostępniane na blogu. Zapoznanie się z nimi sprawi, ze promocja Twojego sklepu będzie skuteczna i pozwoli Ci osiągnąć sukces w branży e-commerce. Lista ta nie wyczerpuje wszystkich możliwości, bo takie cały czas powstają. Bądź kreatywny i nie ograniczaj się w swoich taktykach promocyjnych.

Bloki tematyczne:

  1. Blog
  2. Social media
  3. Pozycjonowanie
  4. Google AdWords
  5. E-mail marketing
  6. Remarketing
  7. Inne platformy sprzedażowe

Życzmy owocnej lektury i skutecznych kampanii!

I pamiętaj:

Nie ma złej reklamy. Są tylko niewłaściwi odbiorcy.

Zobacz gotowe, w pełni skonfigurowane sklepy, gotowe do sprzedaży

Czy wiesz jak pozycjonować sklep internetowy ?

 

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet