fbpx

Jak samodzielnie uruchomić sklep na platformie ecat?

Mogłoby się wydawać, że założenie sklepu internetowego to bułka z masłem. W momencie, kiedy rozpoczniesz poszukiwania platformy do otwarcia swojego sklepu – złapiesz się za głowę. Branża e-commerce była, jest i będzie jedną z najbardziej opłacalnych możliwości rozpoczęcia biznesu online. Dlatego dziś powstaje wiele platform, które oferują założenie sklepu. Ecat to przede wszystkim system, który umożliwi Ci automatyczną sprzedaż w internecie z milionem dostępnych produktów. Od samego początku Twoich działań otrzymasz ogromne wsparcie na każdym etapie swoich działań. W tym wpisie dowiesz się, jak wystartować ze swoim pierwszym sklepem internetowym na naszej platformie. Zaczniemy od rejestracji w managerze ecat a następnie przejdziemy przez wszystki kroki konfiguracji  sklepu WooCommerce.

Jak zarejestrować się w managerze ecat?

1. Rejestracja

Przejdź na stronę manager.ec-at.com

Od razu pojawi Ci się okno do logowania, dlatego musisz kliknąć trzy kropki po prawej stronie, a następnie wybrać rejestrację. Wybierz język, w którym chcesz obsługiwać panel a następnie wpisz niezbędne dane do rejestracji, takie jak: nazwa użytkownika, adres e-mail, hasło. Zaakceptuj warunki rejestracji i kliknij przycisk „Zarejestruj się”.

2. Aktywacja konta

Na podany adres mailowy zostanie wysłany link do aktywacji. Przekieruje Cię on na stronę, gdzie będziesz mógł się zalogować.

3. Weryfikacja numeru telefonu

W ostatnim kroku podaj swój numer telefonu. Po chwili dostaniesz wiadomość z sześciocyfrowym kodem do aktywacji managera.

Po tym kroku Twoje konto w managerze jest gotowe. Teraz możesz przejść do konfiguracji ustawień. Postępuj zgodnie z instrukcją krok po kroku a przejdziesz przez ten proces błyskawicznie i bez problemowo.

 

Jak skonfigurować sklep WooCommerce na platformie ecat?

Mam nadzieję, że jesteś na etapie, w którym masz już zainstalowanego WordPressa ze wtyczką WooCommerce. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, to zanim przejdziesz do kolejnej części tego wpisu, czyli do konfiguracji dowiedz się, jak i w jaki sposób założyć sklep internetowy korzystając z bezpłatnego oprogramowania.

Z listy po lewej stronie wybierz zakładkę Twoje sklepy a następnie Zarządzanie. W tym miejscu dodasz swój pierwszy sklep do managera ecat.

Nazwa sklepu, wybór platformy, domeny oraz adres mailowy sklepu.

Dodaj sklep klikając w niebieski przycisk “Dodaj sklep”, który znajduje się w górnym prawym rogu.

Następnie pojawi się okienko, w którym wpisujemy:

 • nazwę sklepu
 • wybieramy WooCommerce
 • wpisujemy domenę, czyli stronę, gdzie mamy zainstalowany swój sklep. Pamiętaj, aby wpisać samą nazwę strony bez początku “https”.
 • wpisujemy adres e-mail sklepu. W Momencie, kiedy będziemy chcieli usunąć sklep, to właśnie na ten adres mailowy dostaniem kod weryfikacyjny, dlatego jest ona bardzo ważny.

Następnie klikamy “dodaj sklep”.

Pozostajemy w tej samej zakładce. W stworzonym sklepie klikamy przycisk „Wybierz” znajdujący się po prawej stronie w kolumnie „Akcja”.

 

1. Pobierz i zainstaluj wtyczkę ECAT Full Dropshipping

Przechodzimy teraz do konfiguracji na platformie WooCommerce. Poniżej znajduje się kilka kroków, które muszą być prawidłowo wykonane, aby Twój sklep działał. Twoim zadaniem będzie pobranie jednej wtyczki. Pobieramy i zapisujemy pierwszą wtyczkę, klikając pobierz w tabeli, która znajduje się na dole strony. W tym miejscu skontaktuj się z nami w celu wygenerowania klucza dostępu na bok@ec-at.com.

 

 

 

2. Przejdź do WordPressa

Teraz będziemy potrzebowali wtyczkę, aby połączyć WordPressa z platformą ecat, czyli dokładnie chodzi o tę wtyczkę, którą pobraliśmy w pierwszym kroku.

 • Przejdź na stronę swojego kokpitu na WordPressie
 • Z listy po lewej stronie wybierz zakładkę „Wtyczki” i dodajemy nową.
 • Dalej w górnym lewym rogu klikamy “wyślij wtyczkę na serwer” i wybieramy plik, czyli pobraną wtyczkę ECAT i instalujemy ją.
 • Kiedy wtyczka zostanie już zainstalowana, kliknij “włącz wtyczkę”.

 

 • Wtyczka ECAT Full Dropshipping została prawidłowo dodana i jak widzimy, pojawiła się również na samym dole na liście po lewej stronie. Klikamy i przechodzimy do niej. W tym miejscu wklejamy uzyskany wcześniej w kroku 2 klucz dostępu. Klikamy ”Save”.

 

3.Konfiguracja ciąg dalszy…

Przechodzimy do WordPressa. W pasku po lewej stronie wybieramy zakładkę WooCommerce i przechodzimy do zakładki Ustawienia, klikamy  zaawansowane, wybieramy „Rest API” i klikamy przycisk “Dodaj klucz”.

 • W opisie wpisujemy Ecat Manager
 • Pole użytkownika wypełnia się automatycznie
 • W uprawnieniach wybieramy zapis i odczyt
 • klikamy „Wygeneruj klucz API”

 

 

Stawki podatkowe i obliczenia

Ostatnim ważnym elementem, który musimy ustawić na tym etapie konfiguracji są stawki podatkowe.

 • Wybierz po lewej stronie zakładkę WooCommerce
 • Przejdź do ustawień
 • Wybierz ustawienia ogólne
 • Zaznacz „Włącz stawki podatkowe i obliczenia”
 • Ustaw lokalizację sprzedaży ”Sprzedawaj tylko do wybranych krajów”.

Po zaznaczeniu tej opcji, u góry pojawi się nowa zakładka Podatek. Zmień opcje podatku zgodnie z poniższym zdjęciem.

Następnie wejdź po kolei w zakładki Stawki Podatek VAT-x%. Jeśli widzisz tak jak na poniższym zdjęciu, że nic się nie wyświetla przystąp do kolejnego kroku.

Poprzez kliknięcie opcji Dodaj wiersz, uzyskasz możliwość ręcznego wprowadzenia danych.

Na koniec wejdź w opcje wysyłki i wpisz nazwę strefy oraz region, tak jak na poniższym zdjęciu.

Twój sklep jest gotowy!

Po uruchomieniu i konfiguracji ustawień sklepu czas na dodanie produktów. Teraz czas, aby wybrać idealną hurtownię, stworzyć kategorie produktów oraz prawidłowo dodać je na swój sklep.

Jak to zrobić? Dowiesz się z poniższego wpisu.

Jak dodać produkty na swój sklep w managerze ecat >>

Gotowy sklep za 0 zł

Jeśli martwisz się, że sobie nie poradzisz z całą konfiguracją wybierz gotowy sklep za 0 zł! Większość prac wykonamy za Ciebie i szybciej rozpoczniesz sprzedaż.

Dowiedz się więcej >>

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet