fbpx

Jak samodzielnie uruchomić sklep na platformie ecat?

Mogłoby się wydawać, że założenie sklepu internetowego to bułka z masłem. W momencie, kiedy rozpoczniesz poszukiwania platformy do otwarcia swojego sklepu – złapiesz się za głowę. Branża e-commerce była, jest i będzie jedną z najbardziej opłacalnych możliwości rozpoczęcia biznesu online. Dlatego dziś powstaje wiele platform, które oferują założenie sklepu. Ecat to przede wszystkim system, który umożliwi Ci automatyczną sprzedaż w internecie z milionem dostępnych produktów. Od samego początku Twoich działań otrzymasz ogromne wsparcie na każdym etapie swoich działań. W tym wpisie dowiesz się, jak wystartować ze swoim pierwszym sklepem internetowym na naszej platformie. Zaczniemy od rejestracji w managerze ecat a następnie przejdziemy przez wszystki kroki konfiguracji  sklepu WooCommerce.

Jak zarejestrować się w managerze ecat?

1. Rejestracja

Przejdź na stronę manager.ec-at.com

Od razu pojawi Ci się okno do logowania, dlatego musisz kliknąć trzy kropki po prawej stronie, a następnie wybrać rejestrację. Wybierz język, w którym chcesz obsługiwać panel a następnie wpisz niezbędne dane do rejestracji, takie jak: nazwa użytkownika, adres e-mail, hasło. Zaakceptuj warunki rejestracji i kliknij przycisk „Zarejestruj się”.

2. Aktywacja konta

Na podany adres mailowy zostanie wysłany link do aktywacji. Przekieruje Cię on na stronę, gdzie będziesz mógł się zalogować.

3. Weryfikacja numeru telefonu

W ostatnim kroku podaj swój numer telefonu. Po chwili dostaniesz wiadomość z sześciocyfrowym kodem do aktywacji managera.

Po tym kroku Twoje konto w managerze jest gotowe. Teraz możesz przejść do konfiguracji ustawień. Postępuj zgodnie z instrukcją krok po kroku a przejdziesz przez ten proces błyskawicznie i bez problemowo.

 

Jak skonfigurować sklep WooCommerce na platformie ecat?

Mam nadzieję, że jesteś na etapie, w którym masz już zainstalowanego WordPressa ze wtyczką WooCommerce. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, to zanim przejdziesz do kolejnej części tego wpisu, czyli do konfiguracji dowiedz się, jak i w jaki sposób założyć sklep internetowy korzystając z bezpłatnego oprogramowania.

Z listy po lewej stronie wybierz zakładkę Twoje sklepy a następnie Zarządzanie. W tym miejscu dodasz swój pierwszy sklep do managera ecat.

Nazwa sklepu, wybór platformy, domeny oraz adres mailowy sklepu.

Dodaj sklep klikając w niebieski przycisk “Dodaj sklep”, który znajduje się w górnym prawym rogu.

Następnie pojawi się okienko, w którym wpisujemy:

 • nazwę sklepu
 • wybieramy WooCommerce
 • wpisujemy domenę, czyli stronę, gdzie mamy zainstalowany swój sklep. Pamiętaj, aby wpisać samą nazwę strony bez początku “https”.
 • wpisujemy adres e-mail sklepu. W Momencie, kiedy będziemy chcieli usunąć sklep, to właśnie na ten adres mailowy dostaniem kod weryfikacyjny, dlatego jest ona bardzo ważny.

Następnie klikamy “dodaj sklep”.

Pozostajemy w tej samej zakładce. W stworzonym sklepie klikamy przycisk „Wybierz” znajdujący się po prawej stronie w kolumnie „Akcja”.

 

1. Pobierz i zainstaluj wtyczkę ECAT Full Dropshipping

Przechodzimy teraz do konfiguracji na platformie WooCommerce. Poniżej znajduje się 6 kroków, które muszą być prawidłowo wykonane, aby Twój sklep działał. Twoim zadaniem będzie pobranie 3 wtyczek, wygenerowanie klucza a następnie przypisanie go we właściwym miejscu. Pobieramy i zapisujemy pierwszą wtyczkę, klikając pobierz w tabeli, która znajduje się na dole stron.

 

2. Wygeneruj klucz

Następnie musimy wygenerować klucz dostępu. Klikamy „Generuj” i wpisujemy nazwę swojej domeny. Pamiętaj, aby wpisać ją dokładnie w takiej formie jak na poniższym zdjęciu. Wygeneruje się klucz, który będzie nam potrzebny w kolejnym kroku.

 

3. Przejdź do WordPressa

Teraz będziemy potrzebowali wtyczkę, aby połączyć WordPressa z platformą ecat, czyli dokładnie chodzi o tę wtyczkę, którą pobraliśmy w pierwszym kroku.

 • Przejdź na stronę swojego kokpitu na WordPressie
 • Z listy po lewej stronie wybierz zakładkę „Wtyczki” i dodajemy nową.
 • Dalej w górnym lewym rogu klikamy “wyślij wtyczkę na serwer” i wybieramy plik, czyli pobraną wtyczkę ECAT i instalujemy ją.
 • Kiedy wtyczka zostanie już zainstalowana, kliknij “włącz wtyczkę”.

 

 • Wtyczka ECAT-WP-1.0 została prawidłowo dodana i jak widzimy, pojawiła się również na samym dole na liście po lewej stronie. Klikamy i przechodzimy do niej. W tym miejscu wklejamy wygenerowany wcześniej w kroku 2 klucz dostępu. Zapisujemy i powracamy do managera ECAT.

 

4. Konfiguracja managera ciąg dalszy… 🙂

W konfiguracji na liście sklepów klikamy w ostatniej kolumnie po prawej stronie przycisk „przypisz licencję”, wtedy sklep zostanie uruchomiony. Pojawiły nam się dwa pola, które znajdują się poniżej naszej tabeli – klucz i sekretny klucz.

Przechodzimy do WordPressa. W pasku po lewej stronie wybieramy zakładkę WooCommerce i przechodzimy do zaawansowanych ustawień strony „Rest API” i klikamy przycisk “Stwórz klucz API”.

 • W opisie wpisujemy Ecat Manager
 • Pole użytkownika wypełnia się automatycznie
 • W uprawnieniach wybieramy zapis i odczyt
 • klikamy „Wygeneruj klucz API”

Pojawią nam się dwa pola. Pierwsze to klucz klienta a drugie klucz prywatny. Te kody kopiujemy i wklejamy kolejno w managerze ecat. Klucz pierwszy do pierwszej rubryki i drugi kod do drugiej. Zapisujemy i czekamy aż strona się załaduje ponownie.

 

UWAGA: Jeśli jednak po wpisaniu kluczy pojawi się błąd, przejdź do swojego wordpressa i wybierz zakładkę ustawienia, a następnie wybierz bezpośrednie odnośniki. W tym miejscu zaznacz zamiast „prosty”, nazwę wpisu. Wtedy wszystko powinno przypisać się już prawidłowo.

Do skonfigurowania sklepu pozostał nam już tylko ostatni krok. Jest to wtyczka zamówienia i wtyczka płatności, którą pobieramy i instalujemy dokładnie w taki sam sposób jak wtyczkę ECAT. 

 

Stawki podatkowe i obliczenia

Ostatnim ważnym elementem, który musimy ustawić na tym etapie konfiguracji są stawki podatkowe.

 • Wybierz po lewej stronie zakładkę WooCommerce
 • Przejdź do ustawień
 • Wybierz ustawienia główne
 • Zaznacz „Włącz stawki podatkowe i obliczenia”
 • Ustaw lokalizację sprzedaży

Po zaznaczeniu tej opcji, u góry pojawi się nowa zakładka Podatek. Zmień opcje podatku zgodnie z poniższym zdjęciem.

Na koniec wejdź w opcje wysyłki i wpisz nazwę strefy oraz region, tak jak na poniższym zdjęciu.

Twój sklep jest gotowy!

Po uruchomieniu i konfiguracji ustawień sklepu czas na dodanie produktów. Teraz czas, aby wybrać idealną hurtownię, stworzyć kategorie produktów oraz prawidłowo dodać je na swój sklep.

Jak to zrobić? Dowiesz się z poniższego wpisu.

Jak dodać produkty na swój sklep w managerze ecat >>

Gotowy sklep za 0 zł

Jeśli martwisz się, że sobie nie poradzisz z całą konfiguracją wybierz gotowy sklep za 0 zł! Większość prac wykonamy za Ciebie i szybciej rozpoczniesz sprzedaż.

Dowiedz się więcej >>

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów

PROMOCJA

Mega Paczka

+ analiza sprzedaży
w marcu 2020

Co sprzedawać
w obecnych czasach i nie tylko...

3 e-booki
+dodatek specjalny

Mega Paczka

299zł 129zł

Zacznij sprzedawać w internecie.
Wpisz imię, maila i przejdź do wyboru płatności.

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet