fbpx

Jak skonfigurować sklep za 0 zł na platformie ecat?

Mogłoby się wydawać, że założenie sklepu internetowego to bułka z masłem. W momencie, kiedy rozpoczniesz poszukiwania platformy do otwarcia swojego sklepu – złapiesz się za głowę. Branża e-commerce była, jest i będzie jedną z najbardziej opłacalnych możliwości rozpoczęcia biznesu online. Dlatego dziś powstaje wiele platform, które oferują założenie sklepu. Ecat to przede wszystkim system, który umożliwi Ci automatyczną sprzedaż w internecie z milionem dostępnych produktów. Od samego początku Twoich działań otrzymasz ogromne wsparcie na każdym etapie swoich działań. W tym wpisie dowiesz się, jak skonfigurować sklep za 0 zł na platformie ecat.

Gotowy sklep za 0 zł

Dla tych osób, które nie czują się pewnie i martwią się, że nie poradzą sobie sami z konfiguracją sklepu na platformie ecat, stworzyliśmy opcję sklepu za 0 zł, gdzie większość prac wykonujemy za nich.

Wybierając gotowy sklep otrzymasz:

 • dostęp do wszystkich hurtowni
 • wgrane przykładowe produkty
 • ustawione przykładowe kategorie
 • sklep na subdomenie ec-at.com
 • możliwość posiadania do 1000 produktów

W tym momencie możesz wybrać jeden spośród trzech szablonów – Fashion, Baby oraz MegaMix. Jednak chcemy, abyś wiedział, że szablony w pakiecie START są tylko przykładowe. Chcemy Ci pokazać, jak może wyglądać Twój sklep. Wybraliśmy te branże, bo według nas mają duży potencjał na rynku. Jeśli podoba Ci się ten szablon, a chcesz sprzedawać produkty z innej branży – wybierz go. Szablon możesz dowolnie konfigurować w Elementorze. Zmienisz wszystkie elementy graficzne, teksty, kolorystykę oraz logo.

Wybierz gotowy sklep za 0 zł >>

 

Jak zarejestrować się w managerze ecat?

1. Rejestracja

Przejdź na stronę manager.ec-at.com

Od razu pojawi Ci się okno do logowania, dlatego musisz kliknąć trzy kropki po prawej stronie, a następnie wybrać rejestrację. Wybierz język, w którym chcesz obsługiwać panel a następnie wpisz niezbędne dane do rejestracji, takie jak: nazwa użytkownika, adres e-mail, hasło. Zaakceptuj warunki rejestracji i kliknij przycisk „Zarejestruj się”.

2. Aktywacja konta

Na podany adres mailowy zostanie wysłany link do aktywacji. Przekieruje Cię on na stronę, gdzie będziesz mógł się zalogować.

3. Weryfikacja numeru telefonu

W ostatnim kroku podaj swój numer telefonu. Po chwili dostaniesz wiadomość z sześciocyfrowym kodem do aktywacji managera.

Po tym kroku Twoje konto w managerze jest gotowe. Teraz MY pracujemy nad konfiguracją Twojego sklepu. W momencie kiedy prześlemy Ci dane dostępowe do WordPressa możesz przejść do dalszej konfiguracji ustawień. Postępuj zgodnie z instrukcją krok po kroku a przejdziesz przez ten proces błyskawicznie i bez problemowo.

 

Jak skonfigurować sklep za 0 zł na platformie ecat?

Z listy po lewej stronie wybierz zakładkę Twoje sklepy a następnie Zarządzanie. W tym miejscu dodasz swój pierwszy sklep do managera ecat.

Dodaj sklep klikając w niebieski przycisk “Dodaj sklep”, który znajduje się w górnym prawym rogu.

Następnie pojawi się okienko, w którym wpisujemy:

 • nazwę sklepu
 • wybieramy WooCommerce
 • wpisujemy domenę, czyli stronę, gdzie mamy zainstalowany swój sklep. Pamiętaj, aby wpisać samą nazwę strony bez początku “https”.
 • wpisujemy adres e-mail sklepu. W Momencie, kiedy będziemy chcieli usunąć sklep, to właśnie na ten adres mailowy dostaniem kod weryfikacyjny, dlatego jest ona bardzo ważny.

Następnie klikamy “dodaj sklep”.

Pozostajemy w tej samej zakładce. W stworzonym sklepie klikamy przycisk „Wybierz” znajdujący się po prawej stronie w kolumnie „Akcja”.

Poniżej znajduje się 6 kroków, które muszą być prawidłowo wykonane, aby Twój sklep działał.

Wtyczka ECAT Full Dropshipping, ECAT Order & Shipping oraz ECAT Payments jest już zainstalowana na Twoim Wordpresie. Twoim zadaniem będzie wygenerowanie klucza dostępu i przypisanie go we wgranej przez nas wtyczce na WordPressie. Jak to zrobić?

1. Wygeneruj klucz

Klikamy „Generuj” i wpisujemy nazwę swojej domeny. Pamiętaj, aby wpisać ją dokładnie w takiej formie jak na poniższym zdjęciu. Wygeneruje się klucz, który będzie nam potrzebny w kolejnym kroku.

 

3. Przejdź do WordPressa

Wtyczka ECAT-WP-1.0 została prawidłowo przez nad dodana i jak widzimy, pojawiła się również na samym dole na liście po lewej stronie. Klikamy i przechodzimy do niej. W tym miejscu wklejamy wygenerowany wcześniej w kroku 1 klucz dostępu. Zapisujemy i powracamy do managera ECAT.

 

4. Konfiguracja managera ciąg dalszy… 🙂

W konfiguracji na liście sklepów klikamy w ostatniej kolumnie po prawej stronie przycisk „przypisz licencję”, wtedy sklep zostanie uruchomiony. Pojawiły nam się dwa pola, które znajdują się poniżej naszej tabeli – klucz i sekretny klucz.

Przechodzimy do WordPressa. W pasku po lewej stronie wybieramy zakładkę WooCommerce i przechodzimy do zaawansowanych ustawień strony „Rest API” i klikamy przycisk “Stwórz klucz API”.

 • W opisie wpisujemy Ecat Manager
 • Pole użytkownika wypełnia się automatycznie
 • W uprawnieniach wybieramy zapis i odczyt
 • klikamy „Wygeneruj klucz API”

Pojawią nam się dwa pola. Pierwsze to klucz klienta a drugie klucz prywatny. Te kody kopiujemy i wklejamy kolejno w managerze ecat. Klucz pierwszy do pierwszej rubryki i drugi kod do drugiej. Zapisujemy i czekamy aż strona się załaduje ponownie.

 

UWAGA: Jeśli jednak po wpisaniu kluczy pojawi się błąd, przejdź do swojego wordpressa i wybierz zakładkę ustawienia, a następnie wybierz bezpośrednie odnośniki. W tym miejscu zaznacz zamiast „prosty”, nazwę wpisu. Wtedy wszystko powinno przypisać się już prawidłowo.

W tym momencie Twój sklep został poprawnie skonfigurowany.

 

Stawki podatkowe i obliczenia

Ostatnim ważnym elementem, który musimy ustawić na tym etapie konfiguracji są stawki podatkowe.

 • Wybierz po lewej stronie zakładkę WooCommerce
 • Przejdź do ustawień
 • Wybierz ustawienia główne
 • Zaznacz „Włącz stawki podatkowe i obliczenia”

Po zaznaczeniu tej opcji, u góry pojawi się nowa zakładka Podatek. Zmień opcje podatku zgodnie z poniższym zdjęciem.

W dodatkowych klasach podatkowych wpisz:

 • Obniżona stawka
 • Podatek VAT – 23%
 • Podatek VAT – 5%
 • Podatek VAT – 8%
 • Poland 23.00
 • Poland 5.00
 • Zerowa stawka

Twój sklep jest gotowy!

Po uruchomieniu i konfiguracji ustawień sklepu czas na dodanie produktów. Zanim jednak to zrobisz, musisz usunąć przykładowe produkty ze swojego sklepu, które są przypisane do szablonu. Tych produktów nie będzie w managerze, dlatego musisz je usunąć z poziomu WordPressa.

 1. Wybierz z zakładki po lewej stronie „Produkty”
 2. Następnie „Wszystkie produkty”
 3. Zaznacz wszystkie i przenieś do kosza.

Zobacz webinar – Jak ustawić kategorie i dodać produkty do swojego sklepu >> 

Dowiesz się:

 • Jak ustawić odpowiednie kategorie w swoim sklepie internetowym na podstawie wybranych hurtowni
 • Jak dodać produkty i prawidłowo je przypisać w managerze ecat

 

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów

PROMOCJA

Mega Paczka

+ analiza sprzedaży
w marcu 2020

Co sprzedawać
w obecnych czasach i nie tylko...

3 e-booki
+dodatek specjalny

Mega Paczka

299zł 129zł

Zacznij sprzedawać w internecie.
Wpisz imię, maila i przejdź do wyboru płatności.