Postaw swoje pierwsze kroki w branży e-commerce i otwórz swój sklep internetowy na platformie ecat. W tym wpisie dowiesz się, jak wystartować ze swoim sklepem internetowym. Zaczniemy od rejestracji w managerze ecat, następnie przejdziemy przez wszystkie kroki konfiguracji sklepu WooCommerce.

Mogłoby się wydawać, że założenie sklepu internetowego to bułka z masłem. W momencie, kiedy rozpoczniesz poszukiwania platformy do otwarcia swojego sklepu – złapiesz się za głowę. Branża e-commerce była, jest i będzie jedną z najbardziej opłacalnych możliwości rozpoczęcia biznesu online. Dlatego dziś powstaje wiele platform, które oferują założenie sklepu. Ecat to przede wszystkim system, który umożliwi Ci automatyczną sprzedaż w internecie z milionem dostępnych produktów. Od samego początku Twoich działań otrzymasz ogromne wsparcie, ponieważ ecat zarabia wtedy, gdy Ty zarabiasz. Im większy obrót, tym większe zyski, dlatego zależy nam, abyś uzyskał możliwie najlepsze wyniki w sprzedaży.

Jak zarejestrować się w managerze ecat?

1. Rejestracja

Przejdź na stronę manager.ec-at.com

Od razu pojawi Ci się okno do logowania, dlatego musisz kliknąć trzy kropki po prawej stronie, a następnie wybrać rejestrację. Wybierz język, w którym chcesz obsługiwać panel a następnie wpisz niezbędne dane do rejestracji, takie jak: nazwa użytkownika, adres e-mail, hasło. Zaakceptuj warunki rejestracji i kliknij przycisk „Zarejestruj się”.

2. Aktywacja konta

Na podany adres mailowy zostanie wysłany link do aktywacji. Przekieruje Cię on na stronę, gdzie będziesz mógł się zalogować.

3. Weryfikacja numeru telefonu

W ostatnim kroku podaj swój numer telefonu. Po chwili dostaniesz wiadomość z sześciocyfrowym kodem do aktywacji managera.

 

Jak skonfigurować sklep WooCommerce na platformie ecat?

Mam nadzieję, że jesteś na etapie, w którym masz już zainstalowanego WordPressa ze wtyczką WooCommerce. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, to zanim przejdziesz do kolejnej części tego wpisu, czyli do konfiguracji dowiedz się, jak i w jaki sposób założyć sklep internetowy korzystając z bezpłatnego oprogramowania.

Z listy po lewej stronie wybierz zakładkę konfiguracja, a następnie START.

Przed zainstalowaniem sklepu musisz zatrzymać wszystkie wcześniejsze sklepy, które zostały zainstalowane. Kliknij przycisk STOP, który znajduje się po prawej stronie w tabeli. Jest to pierwszy podstawowy problem, który pojawia się śród osób, które próbują zainstalować swój sklep, dlatego, zanim przejdziesz do konfiguracji wykonaj te działanie.

Nazwa sklepu, wybór platformy, domeny oraz adres mailowy sklepu.

Dodaj sklep klikając w niebieski przycisk “Dodaj sklep”, który znajduje się w górnym prawym rogu.

Następnie pojawi się okienko, w którym wpisujemy:

 • nazwę sklepu
 • automatycznie poniżej pojawi się subdomena
 • w kolejnym okienku, wybieramy platformę ECAT Shop, WooCommerce albo Prestashop. W tym przypadku wybieramy – WooCommerce

 • wpisujemy domenę, czyli stronę, gdzie mamy zainstalowany swój sklep. Pamiętaj, aby wpisać samą nazwę strony bez początku “https”.
 • wpisujemy adres e-mail sklepu. W Momencie, kiedy będziemy chcieli usunąć sklep, to właśnie na ten adres mailowy dostaniem kod weryfikacyjny, dlatego jest ona bardzo ważny.

Następnie klikamy “dodaj sklep”.

W stworzonym sklepie klikamy przycisk „Select” znajdujący się po prawej stronie w kolumnie „Akcja”. I w tym momencie musimy przejść do konfiguracji sklepu.

 

1. Pobierz i zainstaluj wtyczkę

Pobieramy i zapisujemy wtyczkę, klikając pobierz w tabeli, która znajduje się na dole stron.

 

2. Wygeneruj klucz

Następnie musimy wygenerować klucz dostępu. Klikamy „Get key” i wpisujemy nazwę swojej domeny. Wygeneruje się klucz, który będzie nam potrzebny w kolejnych krokach.

 

3. Przejdź do WordPressa

Teraz będziemy potrzebowali wtyczkę, aby połączyć wordpressa z platformą ecat, czyli dokładnie chodzi o tę wtyczkę, którą pobraliśmy w pierwszym kroku.

 • Przejdź na stronę swojego kokpitu na WordPressie
 • Z listy po lewej stronie wybierz zakładkę „Wtyczki” i dodajemy nową.
 • Dalej w górnym lewym rogu klikamy “wyślij wtyczkę na serwer” i wybieramy plik, czyli pobraną wtyczkę ECAT i instalujemy ją.

 • Kiedy wtyczka zostanie już zainstalowana, kliknij “włącz wtyczkę”.

 • Wtyczka ECAT-WP-1.0 została prawidłowo dodana i jak widzimy, pojawiła się również na samym dole na liście po lewej stronie. Klikamy i przechodzimy do niej. W tym miejscu wklejamy wygenerowany wcześniej w kroku 2 klucz dostępu. Zapisujemy i powracamy do managera ECAT.

 

4. Konfiguracja managera ciąg dalszy… 🙂

W konfiguracji na liście sklepów klikamy w ostatniej kolumnie po prawej stronie przycisk „Assign licence”, wtedy sklep zostanie uruchomiony. Pojawiły nam się dwa pola, które znajdują się poniżej naszej tabeli – klucz i sekretny klucz.

Przechodzimy do WordPressa. W pasku po lewej stronie wybieramy zakładkę WooCommerce i przechodzimy do zaawansowanych ustawień strony „Rest API” i klikamy przycisk “Stwórz klucz API”.

 • W opisie wpisujemy Ecat Manager
 • Pole użytkownika wypełnia się automatycznie
 • W uprawnieniach wybieramy zapis i odczyt
 • klikamy „Wygeneruj klucz API”

Pojawią nam się dwa pola. Pierwsze to klucz klienta a drugie klucz prywatny. Te kody kopiujemy i wklejamy kolejno w managerze ecat. Klucz pierwszy do pierwszej rubryki i drugi kod do drugiej. Zapisujemy i czekamy aż strona się załaduje ponownie.

Do skonfigurowania sklepu pozostał nam już tylko ostatni krok. Jest to wtyczka zamówienia, którą pobieramy i instalujemy dokładnie w taki sam sposób jak wtyczkę ECAT. Po lewej stronie wybierz zakładkę WTYCZKI, następnie dodaj nową i wyślij wtyczkę na serwer.

 

Stawki podatkowe i obliczenia

Ostatnim ważnym elementem, który musimy ustawić na tym etapie konfiguracji są stawki podatkowe.

 • Wybierz po lewej stronie zakładkę WooCommerce
 • Przejdź do ustawień
 • Wybierz ustawienia główne
 • Zaznacz „Włącz stawki podatkowe i obliczenia”

 

Dowiedz się, jak dodać produkty na swój sklep w managerze ecat >>

 

Mega paczka, czyli co sprzedawać w internecie

Chcesz otworzyć swój sklep internetowy, ale nie wiesz jakie produkty zagwarantują Ci wysokie zyski?

Przeprowadziliśmy analizę rynku e-commerce, którą spakowaliśmy w 3 częściowy poradnik! Dzięki nim wybierzesz niszową branżę, dowiesz się jak utrzymać wysoką sprzedaż przez cały rok oraz poznasz top 100 najlepiej sprzedających się produktów w 2020 roku! A na koniec – wisienka na torcie, czyli analiza sprzedaży w czasie epidemii.

Ta paczka jest dla Ciebie, jeśli chcesz:

 • znaleźć pomysł na biznes online 
 • otworzyć swój sklep internetowy, ale nie wiesz, od czego zacząć
 • poznać produkty, które zagwarantują Ci wysokie dochody
 • dowiedzieć się, co i kiedy sprzedawać
 • uzyskać dodatkowe źródło dochodu w internecie
 • rozwijać się i działać w branży e-commerce

Mega zestaw, który pozwoli Ci wystartować ze sprzedażą w internecie!

Dowiedz się co i kiedy sprzedawać oraz jakie produkty zagwarantują Ci wysokie zyski!