fbpx

Jak wykorzystać hasztagi na Instagramie ?

Stosowanie hasztagów na Instagramie to wciąż bardzo popularny temat. Dużo się o nich mówi, ale w dalszym ciągu odkrywamy nowe możliwości, jakie za sobą niosą. Jedno jest pewne – hasztagi pozwalają nam zdobyć nowych obserwujących i dzięki nim możemy pokazać swoją twórczość, swoją firmę, produkty, a nawet i usługi. Jednak trzeba rzetelnie podejść do tematu. Zatem, jak wykorzystać hasztagi na Instagramie?

Pierwsze pytanie, jakie zadaje sobie osoba prowadząca firmę jest to, czy powinna zacząć prowadzić również konto na Instagramie. Kiedy ten etap ma już za sobą pojawiają się kolejne pytania. Jak zaistnieć na Instagramie jako marka? Jak zwiększyć zasięgi publikowanych postów? Hasztagi pomagają szybko i sprawnie znaleźć treści, które nas interesują a z drugiej strony dzięki nim, możemy zaistnieć i trafić do nowych odbiorców. Instagram nie służy już tylko w celach rozrywkowych, ale przede wszystkim coraz częściej jest wykorzystywany w celu marketingowym. Trzeba się jednak spora natrudzić, aby trafić ze swoją ofertą do klienta i zachęcić go do zapoznania się z naszą ofertą i z naszymi produktami.

Czy hasztagi na Instagramie podnoszą zasięgi ?

Obecnie większość ludzi już wie, że stosowanie hasztagów na Instagramie może przynieść nam wiele korzyści. Nie należy jednak ograniczać się tylko jednego, czy dwóch hasztagów. Zdecydowanie jest to za mała ilość, a nasz post może zostać niezauważony. Na takie działania mogą sobie pozwolić wielkie firmy, które są na top liście popularności. Również wielkie Instagramerki i celebryci mogą zrezygnować z dodawania hasztagów podczas publikacji zdjęć. Ich rozpoznawalność jest na tyle duża, że nie muszą walczyć o zaangażowanie fanów. Jeżeli dopiero jesteśmy na starcie i zaczynamy budować swój profil na Instagramie to musimy się troszkę bardziej wysilić i nakombinować, aby ktoś nas zauważył.

najpopularniejsze hasztagi w polsce
Żródło: TagsFinder, statystyka

W takim razie ile hasztagów umieścić pod zdjęciem ?

Przy publikacji zdjęcia możemy użyć maksymalnie 30 hasztagów. Głównym zadaniem hasztagów jest oznaczenie zdjęcia właściwym słowem, które je opisuje. Czy ich dobór może być losowy? Absolutnie nie. Musisz wiedzieć jak z nich korzystać, aby pomogły Ci zdobyć nowych obserwatorów i dotrzeć z reklamą produktu do właściwych odbiorców. Jeżeli będziesz używać popularnych hasztagów, masz duże szanse na to, że więcej osób zobaczy Twój post, ale oczywiście wszystko z umiarem. Staraj się unikać takich hasztagów jak „love” „like” „cute” itp. Są to hasztagi, które występują na Instagramie w bardzo dużej ilości. Bardzo trudno będzie Ci się wybić i wyróżnić na tle konkurencji.

Używaj maksymalnie 30 hasztagów. Taki jest limit, jeżeli użyjemy ich więcej, to zdjęcie zostanie dodane bez jakiegokolwiek opisu. Nie ma odpowiedzi na pytanie, jaka ilość jest odpowiednia, po prostu dostosuj hasztagi do zdjęcia, które dodajesz, tak aby wszystko do siebie pasowało. Hasztagi są darmową reklamą na Instagramie, dlatego, jeżeli dopiero startujesz, to nie ucinaj sobie zasięgów i postaraj się wymyślić maksymalną liczbę hasztagów. Przynajmniej na początku działań reklamowych się ich trzymaj. Później stopniowo możesz stosować ich mniej.

Dzięki nim dotrzesz to szerszego grona odbiorców. Na początku wymyślenie aż 30 hasztagów może się okazać niezłym wyzwaniem. Warto poświęcić trochę czasu i przeanalizować hasztagi, które będą pasować, dlatego polecamy skorzystać ze strony TagsFinder. Jest to bardzo przydatna strona, na której możesz wpisać dane słowo, na podstawie którego wygenerują się kolejne, podobne, albo powiązane z nim. I tym sposobem dostajesz 30 gotowych hasztagów, do wklejenia pod post.

Pamiętaj o tym, aby nie kopiować i nie wklejać tych samych hasztagów do każdego zdjęcia. Dostosuj je indywidualnie do każdego publikowanego zdjęcia. Tym oto sposobem będziesz mógł zbadać, które hasztagi są skuteczne i działają a z których może lepiej będzie zrezygnować.

Hasztagi na Instagramie

Zawsze unikaj hasztagów, które są zablokowane

Bądź na bieżąco i sprawdzaj listę, które hasztagi zostały zablokowane. Wpisz na Instagramie dany hasztag i wybierz go. Jeżeli jest zablokowany zobaczysz komunikat „Ten hasztag jest ukryty. Posty z #wybranyhasztag zostały ograniczone, ponieważ społeczność zgłosiła zawartość, która może być niezgodna z zasadami społeczności Instagram”. Listę zablokowanych hasztagów możesz zobaczyć również na stronie TagsFinder. Podczas wyszukania taki hasztag zostanie po prostu usunięty z wygenerowanych hasztagów.

Podsumowanie

Zawsze twórz nowe hasztagi dostosowując je do zdjęcia, które dodajesz i nie powielaj tych samych. Sprawdzaj i testuj, które działają, a z których warto zrezygnować, bo nie przynoszą efektów. Pilnuj tego, aby nie przekroczyć maksymalnej liczby i zawsze sprawdzaj, czy nie są zablokowane. Pamiętaj jednak, że hasztagi to nie wszystko. Zadbaj również o estetykę zdjęć i ciekawe opisy.

Dowiedz się jak zaistnieć w Social Mediach jako marka!

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów

E-commerce

Grywalizacja w branży e-commerce

  O co tutaj chodzi? W świecie, gdzie nieustannie jesteśmy bombardowani ciężko czymś zaimponować konsumentom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet