fbpx

Jak zaistnieć w Social Media jako marka

Już nie raz mogliśmy się spotkać ze stwierdzeniem, że jeżeli nie masz Facebooka to nie istniejesz. Dokładnie tak samo jest w przypadku kiedy prowadzisz swoją markę bez żadnej promocji w social mediach. Zastanawiałeś się kiedyś jak zaistnieć w Social Media jako marka?

Utworzenie profili swojej marki w Internecie nie wystarczy. To jest tylko jeden krok z miliona. Później musisz poznać wszystkie Social Media od środka i zacząć działać tam, gdzie Twoja marka będzie mogła w jak najlepszy sposób się reklamować i dotrzeć ze swoimi produktami do potencjalnych klientów. Nie piszemy tego, żeby Cię zdołować, ale wiemy, że odkładanie tych działań na później jest nieopłacalne i teraz trzeba zacząć od razu. Mało tego! W związku z tym, że na rynku pojawia się coraz to więcej nowych marek a liczba sklepów internetowych rośnie z dnia na dzień w rekordowym tempie to musisz zacząć działać już z konkretnie opracowanym pomysłem i ciekawym contentem.

Seria jak zaistnieć w Social Media

W związku z tym postanowiliśmy stworzyć serię „Jak zaistnieć w Social Mediach” Systematycznie będą pojawiać się wpisy, w których przedstawimy Wam praktyczne metody. Pozwolą one Twojej marce zaistnieć na Instagramie, Facebooku, jak i również na YouTube.

Co musisz zrobić?

– Stwórz fanpage swojego sklepu oraz konto na Instagramie i twórz kreatywne posty przedstawiające Twoje produkty. Dzięki temu będziesz w ciągłym kontakcie ze swoimi odbiorcami.

– Publikuj posty regularnie i nie daj o sobie zapomnieć.

– Dbaj o swoich odbiorców, bo zasada jest jedna. Bardzo prosta i bardzo ważna. Wprowadzając działania marketingowe w Social Mediach pamiętaj, żeby nie atakować swoimi produktami na prawo i lewo. Social media służą przede wszystkim rozrywce, dlatego skup się na angażowaniu swoich fanów, odpowiadaj na ich pytania, reaguj a przede wszystkim twórz oryginalne i przyciągające wzrok grafiki i zdjęcia.

Działania marketingowe w Social Media wspierają sprzedaż. Na bieżąco i w szybki sposób możesz informować fanów o nadchodzącej wyprzedaży, nowej kolekcji czy dostępności produktów. Jesteś w stałym kontakcie i na bieżąco poznajesz potrzeby klientów, co daje Ci przewagę w prowadzeniu strategii sprzedażowej w swoim sklepie internetowym, bo doskonale wiesz, na jaką reklamę produktu kłaść szczególny nacisk. Marketing w Social Mediach jest niezbędny, ale to już przecież wiesz, dlatego w końcu jesteś tutaj i czytasz ten wpis. Kolejną ważną kwestią jest to, jakie chcesz osiągnąć cele, bo od tego zależy, w jakich serwisach powinieneś się pojawić, aby dotrzeć do potencjalnego klienta, który będzie chciał robić zakupy w Twoim sklepie.

Na pierwszy ogień Facebook, Instagram i Youtube

Facebook

Standardowa zaczęliśmy od Facebooka, bo to tutaj znajduje się główne centrum zarządzania. Tak, to twój FANPAGE, profil firmowy i Twoja wizytówka w jednym. Możliwości reklamowe i promocyjne są bez granic. Począwszy od zdjęć, filmów, tekstu a kończąc na zakładaniu grup i tworzeniu wydarzeń. Pomyśl o tym w ten sposób. Każdy z nas codziennie przegląda tablicę Facebooka i sprawdza, czy pojawiło się coś nowego, ciekawego. Większość osób, szczególnie osoby młode, jeżeli szukają informacji na temat danej marki sprawdzają jej stronę na Facebooku. Pozwól się znaleźć!

Nie chcemy się powtarzać, ale to może Cię zainteresować, więc zobacz wpis jak tworzyć ciekawe i angażujące posty na Facebooku!

Instagram

Instagram niekończąca się lawina inspiracji, uśmiechu i ładnych kolorków. Pomoże Ci budować rozpoznawalność i popularność marki. Rozwija się w niewyobrażalnie szybkim tempie, dlatego zapomnij o tym, aby z niego zrezygnować. Możesz pozyskać tu swoich pierwszych klientów. Instagram jest dla Twojej marki, przede wszystkim, jeżeli prowadzisz sklep modowy, z akcesoriami dla dzieci, ze zdrową żywnością albo biżuterią, czy też kosmetykami. Jeżeli czujesz, że nie bardzo pasuje do Twojej marki i nie chcesz publikować na Instagramie, to stwórz przynajmniej kilka postów, które będą wizytówką Twojej marki.

Jak zaistnieć na Instagramie jako marka? Obserwuj profile i lajkuj zdjęcia innych. Nie zapominaj o hasztagach, które są niezbędne. A dlaczego? Wyczekuj kolejnego wpisu z serii #JakZaistniećWSocialMediach gdzie odpowiemy na to pytanie.

Wskazówka: Spraw, by Twój firmowy profil wyglądał atrakcyjnie i przyciągał wzrok a wszystkie dodane zdjęcia pasowały do siebie stylem i kolorystyką. Niech wszystko będzie spójne i oryginalne. Wypracuj jeden styl, który wyróżni Twój sklep na tle konkurencji. Tutaj mamy na myśli zarówno Instagrama, jak i Facebooka.

Youtube

Klienci poszukują informacji o produktach w różnych źródłach. Opisy produktów i zdjęcia czasami nie są wystarczające i chcemy dowiedzieć się o nim i więcej albo zobaczyć recenzję od innych osób. Filmy na YouTube mogą mieć wpływ na Twoją sprzedaż, dlatego jak najbardziej warto pomyśleć nad wprowadzeniem tego pomysłu.

Kim są twoi odbiorcy? Poznaj ich!

Zobacz w statystykach, z jakiego źródła trafiają klienci na Twój sklep. Określ do kogo chcesz kierować ofertę swoich produktów i stwórz reklamę i promocję w taki sposób, aby do nich dotrzeć, zainteresować ich i skłonić do wyboru Twoich produktów.

Plusy prowadzenia profili Social Media

– Budujesz dobry, długotrwały i bezpośredni kontakt z klientem
– Szybko i sprawnie informujesz o nowościach i zmianach
– Klienci mają poczuje prestiżu, że dowiadują się o czymś pierwsi
– Masz możliwość szybkiej reakcji na różne sytuacje dotyczące marki
– dodatkowe źródło promocji oferty sklepu i wpisów blogowych
– pokazujesz klientom życie swojej firmy, kto stoi za marką, dzięki czemu możesz budować również przyjacielskie relacje
– Możesz szybko komunikować się z klientem. Tworzysz post, w którym zadajesz konkretne pytanie i już nawet po kilku sekundach otrzymujesz komentarze z odpowiedzią.

To może trochę potrwać

Budowanie rozpoznawalności marki w Internecie to proces długotrwały i bardzo pracochłonny, ale nie powinieneś się zniechęcać! Każda nawet największa marka zaczynała z tego samego miejsca, w którym jesteś teraz ty.  Zakładając konto na Facebooku, Instagramie wszystkie statystyki wynosiły jedno wielkie ZERO! Dopiero z czasem wprowadzając różne strategie marketingowe wskaźniki zaczęły rosnąć, fani zaczęli się pojawiać, pierwsze komentarze, udostępnienia i polubienia. Potencjał mediów społecznościowych jest wielki a Ty możesz go wykorzystać. Twój rozwój w Social Mediach zależy tylko od Ciebie, od Twoich możliwości i Twojego zaangażowania.

Profile w Social Mediach możesz założyć samodzielnie, za darmo. To nie jest skomplikowane, ale jeżeli mimo wszystko nie chcesz robić tego sam, to zawsze możesz zlecić to zadanie innej firmie.

Prowadzisz sklep internetowy i zastanawiasz się jakie produkty zagwarantują Ci wysokie zyski? Zobacz e-booka!

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.