fbpx

Jak założyć sklep internetowy bez firmy?

Jak założyć sklep internetowy bez firmy? Czy muszę posiadać działalność gospodarczą? Ile razy zadawałeś sobie te pytania marząc o własnym biznesie online, ale zawsze coś powstrzymywało Cię przed działaniem? Mam nadzieję, że zaraz rozwieję wszystkie Twoje wątpliwości, pokazując Ci, że możesz założyć sklep internetowy bez własnej firmy.

Sklep internetowy to doskonały pomysł na biznes online. Zwłaszcza teraz w tym czasie, kiedy sprzedaż w dużej mierze przeniosła się właśnie do internetu. Coraz więcej internautów deklaruje, że robi zakupy w internecie ze względu, chociażby na wygodę, ale też i bezpieczeństwo biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie. Może jesteś teraz w takiej sytuacji, że szukasz pomysłu na biznes online i zastanawiasz się nad otworzeniem własnego sklepu internetowego? Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli nie chcesz zakładać własnej działalności gospodarczej. Początki w biznesie mogą być trudne, dlaczego więc nie ułatwić sobie startu? Przeczytaj wpis i poznaj możliwości założenia własnego sklepu bez firmy.

Możliwości założenia własnego sklepu bez firmy:

 • Sklep internetowy w formie działalności nierejestrowanej
 • Sprzedaż produktów w modelu full dropshipping
 • Dofinansowanie z Urzędu Pracy na sklep internetowy

Sklep internetowy a działalność nierejestrowana

Posiadając własne produkty, masz możliwość sprzedaży bez konieczności zakładania firmy. Jedyne, o czym musisz pamiętać, jest to, aby nie przekroczyć 50% minimalnego wynagrodzenia brutto. Wtedy bez żadnych formalności możesz prowadzić sklep internetowy bez firmy w formie działalności nierejestrowanej. Prowadzenie działalności nierejestrowanej to opcja, która w zupełności będzie wystarczająca na start.

Przede wszystkim jeśli tworzysz własne produkty np. rękodzieło. Tworzysz biżuterię, różne akcesoria, szyjesz maskotki, kocyki dla dzieci. Wiadomo, proces tworzenia takich produktów jest czasochłonny. Na początku możesz mieć obawy, czy zakładając działalność gospodarczą będziesz w stanie zająć się księgowością, czy aspektami prawnymi. Działalność nierejestrowana to świetna opcja na to, aby sprawdzić i przetestować pomysł na własną markę i w przyszłości firmę.

Nie musisz od razu rzucać się na głęboką wodę.

Wszystko małymi krokami, bez stresu i skomplikowanych formalności. Zacznij sprzedawać w tej formie i sukcesywnie rozwijaj swoją markę. W momencie, kiedy zwiększysz obroty w sklepie, osiągniesz stałe dochody, a twoja pozycja będzie stabilna, możesz zarejestrować własną działalność gospodarczą.

O czym musisz pamiętać, zanim zdecydujesz się na tę opcję? Po pierwsze Twój przychód nie może przekroczyć połowy minimalnego wynagrodzenia za pracę, dlatego musisz pilnować wartości swojego przychodu. Po drugie, jeśli pracujesz na etacie, możesz prowadzić dodatkowo działalność nierejestrowaną. Przychód z działalności i z pracy na etacie się nie sumuje.

A co jeśli nie masz własnych produktów? Jaka opcja będzie odpowiednia dla Ciebie?

Możesz założyć sklep bez firmy działając w modelu dropshipping.

Sklep internetowy full dropshipping bez firmy

Sprzedaż w dropshippingu to wciąż jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Obecnie na rynku znajdziesz mnóstwo rozwiązań, dzięki którym możesz rozpocząć sprzedaż właśnie w tym modelu. Większość z nich działa na tych samych albo podobnych warunkach. Jednak nie wszystkie platformy umożliwiają prowadzenie sklepu bez firmy. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze – porównaj dostępne rozwiązania i wybierze odpowiednie dla siebie i do formy sprzedaży, którą chcesz rozpocząć.

Posiadanie własnego sklepu kojarzy się zazwyczaj z fizycznym posiadaniem produktów, a co za tym idzie również koniecznością posiadania własnego magazynu. Funkcjonowanie sklepu internetowego dzieli się na etapy.

 1. Założenie zamówienia przez klienta.
 2. Dostarczenie produktu do klienta.

Dzięki temu, że ten proces jest dwuetapowy, możemy wykorzystać możliwość działania i sprzedaży w dropshippingu, gdzie procesy wysyłki towaru przenosimy na dostawcę. Szybko i w dwóch zdaniach? Chodzi o to, że Ty prowadzisz własny sklep internetowy i zbierasz zamówienia klientów, a hurtownia wysyła produkt do klienta.

Zatem dlaczego warto wybrać dropshipping? Przede wszystkim ten model daje Ci możliwość szybkiego startu bez większych inwestycji i ryzyka, gdzie możesz skupić się w stu procentach na działaniach marketingowych sklepu.

Komunikacja między sklepem a dostawcą

Wybierając dropshipping musisz mieć na uwadze pozyskanie hurtowni. W zależności od platformy, na której postanowisz założyć własny sklep, ten proces jest zupełnie inny.

 1. Płacisz za integrację sklepu z każdą hurtownią, zajmujesz się kontaktem z klientem, składasz zamówienia w hurtowni i jesteś również odpowiedzialny za reklamacje i zwroty.
 2. Wybierasz platformę dropshippingową, która zajmuje się obsługą Twojego klienta, realizacją jego zamówień, pilnuje i dba o proces wysyłki oraz zajmuje się reklamacjami i zwrotami w Twoim sklepie.

Musisz pamiętać, że ta komunikacja między sklepem a dostawcą jest bardzo ważna. Zastanów się, czy jesteś w stanie wziąć to na siebie, czy wolisz zlecić to platformie, na której zbudujesz własny sklep? Te różnice przedstawione wyżej w punkcie pierwszy i drugim to nic innego jak różnice wynikające z działania w modelu dropshippingfull dropshipping.

Czym różni się model sprzedaży w dropshippingu od full dropshippingu?

W biznesie dążymy do zarabiania coraz to większych pieniędzy, a zadaniem ecat jest stworzenie najlepszych warunków, aby umożliwić Ci zarabianie pieniędzy koncentrując się tylko na skalowaniu efektów. Często zgłaszają się do nas osoby, które od lat działają w dropshippingu i mają już dość, ponieważ widzą, że coraz więcej zamówień oznacza coraz więcej pracy związanej z ich obsługą, a zwłaszcza obsługą reklamacji i zwrotów – wiadomo – nikt tego nie lubi. To generuje coraz to większe koszty i obliguje do poświęcania czasu na rzeczy, które powinny być oddelegowane solidnemu partnerowi w biznesie, jakim jest ecat, a całe swoje siły możesz poświęcić na działaniu, które służy przyciągnięciu coraz to większej ilości klientów na swój sklep.

Poznaj wszystkie możliwości działania na platformie ecat >> 

Jak uzyskać dofinansowanie na sklep internetowy?

Możesz skorzystać również z dofinansowania na sklep internetowy z Urzędu Pracy. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu bez problemów otworzysz własny sklep internetowy.

Krok pierwszy to złożenie wniosku w Urzędzie Pracy, w którym musisz udzielić odpowiedzi, na kilka pytań oraz przedstawić swój biznesplan i cel działania. O pozytywnym rozpatrzeniu wniosku decyduje kilka warunków, które muszą zostać spełnione. Z naszą pomocą możesz otrzymać aż 20 000 zł na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Wysokość dotacji z urzędu pracy to maksymalnie sześciokrotność przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, ale zależy to od możliwości finansowych danego urzędu oraz od kwot, jakie urzędy pracy otrzymały na ten cel. Szczegółowe informacje na ten temat zawarte są w regulaminach poszczególnych jednostek właściwych ze względu na miejsce zamieszkania, pobytu lub prowadzenia działalności.

Założenie własnej działalności może okazać się problematyczne podczas wypełniania wszystkich dokumentów. Błędnie wypełniony wniosek stanowi podstawę do jego odrzucenia, dlatego warto rozpisać wszystkie punkty konkretnie i szczegółowo.

Jeśli zdecydujesz się na otwarcie sklepu na naszej platformie, pomożemy Ci uzupełnić cały biznesplan oraz wszystkie dokumenty, które są niezbędne do otworzenia własnej działalności.

Dowiedz się więcej o dofinansowaniu i wypełnij wniosek >> 

Dofinansowanie z urzędu pracy na sklep internetowy

Główne warunki uzyskania dofinansowania z Urzędu Pracy na sklep internetowy:

 • Posiadanie statusu osoby bezrobotnej, absolwenta CIS lub KIS
 • Brak zarejestrowanej działalności w ciągu ostatnich 12 miesięcy, przed złożeniem wniosku
 • Nieposiadanie nieuregulowanych zobowiązań cywilnoprawnych
 • Brak uzasadnionej przyczyny przerwania stażu, szkolenia w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed złożeniem wniosku.

Jak założyć sklep internetowy bez firmy?

Możliwości na założenie sklepu bez zakładania firmy masz wiele, wszystko zależy od tego co chcesz sprzedawać i na jaką skalę. Zakładając sklep w ecat stajesz się naszym partnerem biznesowym. Ty budujesz swoją markę i dbasz o działania marketingowe w swoim sklepie. Wszystkie inne działania są po naszej stronie. Chcemy Ci pokazać, co dla Ciebie przygotowaliśmy i czym się zajmujemy, aby maksymalnie Cię odciążyć w poszczególnych prac.

Pozyskiwanie hurtowni

Pozyskujemy i integrujemy z platformą ecat hurtownie dając Ci bezpłatny dostęp do wszystkich produktów, które są w naszej bazie. Koszt wykonania integracji i opłaty abonamentowej za dropshipping jakie nalicza sobie każda hurtownia wynosi około 100 zł netto / miesiąc. Jeżeli przykładowo chciałbyś mieć integrację z trzema różnymi hurtowniami, to Twój stały koszt, jaki musiałbyś zapłacić za obsługę, wynosiłby ok. 300 zł netto / miesiąc. Współpracując z ECAT nie ponosisz żadnych kosztów związanych z integracjami z hurtowniami bez względu czy wybierasz jedną, czy więcej, z których pobierasz towar na swój sklep.

Aktualizacje

Monitorujemy stany magazynowe i zmieniające się ceny w hurtowniach. Na bieżąco wprowadzamy niezbędne aktualizacje, o których ty NIE MUSISZ się już martwić ani kontrolować. Przyjmujemy zamówienia i realizujemy je, dbając o obsługę Twoich klientów na najwyższym poziomie! Nasz dział obsługi klienta prowadzi komunikację z Twoimi klientami i robi naprawdę dobrą robotę, aby klient zawsze był zadowolony z zakupów w Twoim sklepie.

Magazynowanie towarów i wysyłka

W przypadku produktów pobranych z naszej bazy cała wysyłka odbywa się bez Twojej ingerencji. Wszystko dzięki współpracy opartej na FULL dropshippingu! To hurtownia zintegrowana z systemem ecat zajmuje się magazynowaniem, pakowaniem, a następnie wysyłką sprzedanych przez Ciebie towarów.

Zwroty i reklamacje 

Zarówno obsługa zwrotów, jak i reklamacji spoczywa na naszych barkach. Kiedy klient będzie chciał wymienić produkt albo go zareklamować całkowicie zajmiemy się całym procesem, kontaktując się z hurtownią.

Pakiet dokumentów na sklep internetowy

Zakładając sklep na naszej platformie, otrzymujesz od nas gotowy pakiet wymaganych dokumentów, takich jak: polityka prywatności, regulamin sklepu oraz informacje o warunkach zwrotów i reklamacji.

Bierzemy to na siebie, a Ty zajmujesz się działaniami marketingowymi i promocyjnymi swojego sklepu! Tak, to wszystko bez konieczności zakładania działalności gospodarczej. Pomyślisz teraz „ale jak to możliwe?” „Że tak bez działalności?” „Czy to legalne?” Zakładając sklep na innych platformach, zwykle warunkiem jest posiadanie działalności gospodarczej. W ecat nie dlatego, że my bierzemy wszelkie formalności na siebie. Współpracując z nami, możesz osiągać nieograniczone dochody, które rozliczasz pod koniec roku na podstawie PIT-u 36 i załącznika ZG (dochody z zagranicy). Możesz z nami współpracować również na podstawie umowy o współpracę i rozliczać się na zasadzie wystawienia faktury w wybranym przez Ciebie momencie na kwotę wypracowanego zysku.

Załóż własny sklep bez firmy

 1. Zarejestruj się bezpłatnie w managerze ecat.
 2. Wybierz odpowiedni dla siebie pakiet 
 3. Twórz swoją markę, reklamuj produkty i zarabiaj

Zobacz gotowe sklepy w katalogu >>

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów