fbpx

Jak zarobić w social media?

Social media to dzisiaj ogromna siła, która daje wiele możliwości. Jedną z nich jest zarabianie. I nie mamy tutaj na myśli zarabiania przez firmy marketingowe czy szkoleniowe. Chodzi o to jak zarobić w social media gdy jesteś zwykłym użytkownikiem. W dzisiejszym wpisie spojrzymy na portale społecznościowe jak na zwykły biznes.

Nie oczekuj jednak od nas, że opiszemy jakieś nieczyste triki i sztuczki, dzięki którym w szybkim tempie uda Ci się uzyskać dochód. Nie tędy droga. Zarabianie musi odbywać się bez naruszeń regulaminów i zasad obowiązujących na danej platformie. W takim przypadku niczego nie powinieneś robić na skróty tylko działać od samego początku z przemyślaną strategią.

Zdecydowana większość rozwiązań jak zarobić w social media skupia się na afiliacji, czyli reklamowaniu produktów i usług w ramach programu partnerskiego. Inaczej mówiąc, polecasz produkt bądź usługi kogoś innego na swoim koncie, a w zamian za uzyskane efekty osiągasz dochód. Z pozoru nie jest to skomplikowane jednak wymaga właściwego podejścia. Prześledźmy możliwości jakie dają największe platformy społecznościowe – YouTube, Facebook oraz Instagram.

  

Facebook

Zdecydowana większość rozwiązań jak zarobić na Facebooku skupia się na afiliacji, czyli reklamowaniu produktów i usług w ramach programu partnerskiego. Inaczej mówiąc, polecasz produkt bądź usługi kogoś innego na swoim koncie, a w zamian za uzyskane efekty osiągasz dochód.

Z pozoru nie jest to skomplikowane jednak wymaga właściwego podejścia. W czym tkwi sekret owocnej afiliacji? Twój fanpage musi nawiązywać tematycznie do potencjalnej grupy odbiorców reklamowanych przez Ciebie produktów. W przeciwnym wypadku, reklamowane produkty nie wzbudzą zainteresowania, a Ty będziesz ryzykować negatywnymi komentarzami.

Im większa i bardziej zaangażowana społeczność jest zgromadzona wokół Twojego fanpage, tym lepsze wyniki uzyskasz w ramach afiliacji. Skuteczność będzie też zależna od miejsca w jakich dany link partnerski umieścisz. Możesz to zrobić w takich miejscach jak:

  • treść posta
  • grupy tematyczne,
  • opisy zdjęć,
  • komentarz,
  • wiadomość prywatnea.

 

YouTube

Format wideo to aktualnie król social media. A król formatu wideo jest jeden – YouTube. Dzięki gigantycznemu zainteresowaniu tą platformą pojawiają się możliwości uzyskania realnych dochodów. W jaki sposób można zarobić na YouTube?

Na początek musisz znaleźć swój temat i zacząć nagrywać filmy. Innego początku nie może być. Drugim krokiem jest przystąpienie do programu partnerskiego YouTube, dzięki czemu dostaniesz pewną kwotę w zależną od liczby wyświetleń. Nie będzie to jednak  duża kwota.

Perspektywy zarabiania na Youtube zmieniają się wraz z liczbą Twoich subskrybentów. Na poziomie 20-30 tys. subskrypcji możesz uzyskiwać pewne dochody za wyświetlenia od YouTube jednak prawdziwy zarobek generuje afiliacja w postaci reklamowania lub recenzowani danego produktu. Poniżej przykład takiej współpracy.

Kluczowe jest utrzymanie wysokiej wiarygodności. Szczególnie użytkownicy YouTube są wyczuleni na lokowanie produktów. Dopóki nie robisz tego zbyt często i nachalnie nie powinno się to negatywnie przekładać na relacje z subskrybentami. Sama oferta też ma ogromne znaczenie. Jak widać na powyższej grafice, na kanale motoryzacyjnym Zachar OFF reklamowana jest lodówka samochodowa. Produkt idealnie dobrany do grupy odbiorców. Sukces sprzedaży gwarantowany.

 

Instagram

To platforma społecznościowa, na której jest największa akceptacja na promowanie produktów i usług. Im większe grono obserwujących tym lepsze stawki. Dlatego tak jak w przypadku każdej zarobkowej działalności na social media, najpierw powinieneś zgromadzić wokół siebie publiczność.

Gdy już uda Ci się zgromadzić kilka tysięcy  obserwujących (wartościowych) można przystąpić do działań skierowanych na zarabianie. Oprócz opisanej już wyżej afiliacji i promowania cudzych lub własnych produktów, na Instagramie możesz także sprzedawać shoutouts (wspomnienia o marce) oraz zdjęcia (gdy jesteś profesjonalnym fotografem).

To co jeszcze wyróżnia Instagram na tle pozostałych platform to różnorodność metod oznaczania reklamodawców oraz umieszczania sponsorowanych linków. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się tutaj Stories, które mają bardzo dużą oglądalność i klikalność. Poniżej przykład promowania marki Kazar na Instagramie.

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet