fbpx

Jak zorganizować wyprzedaż w sklepie internetowym?

Na pewno nie raz zastanawiałeś się jak zorganizować wyprzedaż w sklepie internetowym albo jak udostępnić dla swoich klientów kody rabatowe. Z tego wpisu dowiesz się jakie zniżki możesz zaoferować swoim klientom, jak przeprowadzić wyprzedaże i na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Wraz z wprowadzeniem nowej kolekcji, nowych produktów możesz wygenerować kod rabatowy i udostępnić go dla swoich stałych klientów. W ten sposób możesz budować i utrzymywać z nimi dobrą relację. Co jakiś czas wprowadzaj promocje na swoim sklepie. Jest to skuteczna metoda, która pozwala nakłonić klienta do zakupów. Jest również pewna grupa klientów, którzy kupują tylko na promocjach. Kody rabatowe są świetną formą promocji i coraz więcej ludzi z nich korzysta.

Wykorzystaj kody rabatowe jako stały element strategii marketingowej, a wyprzedaże stosuj przy produktach sezonowych.

Organizujesz wyprzedaż w sklepie internetowym? Musisz mieć na to plan!

Każdy z nas lubi oszczędzać, dlatego, jeżeli mamy do wyboru kupić ten sam produkt w dwóch sklepach a w jednym z nich sprzedawca oferuje nam dodatkowy rabat, to chyba logiczne gdzie zostawimy pieniądze. Ludzie coraz częściej robią zakupy w Internecie, aby przyciągnąć ich uwagę do swojego sklepu i zachęcić do zakupu udostępniaj im kody rabatowe, aby przekonać ich do zakupów. Jednak, aby wprowadzić taką formę promocji, nie powinieneś działać bez planu i opracowanego konkretnego działania.

Jeżeli planujesz wprowadzić większą obniżkę na swoim sklepie, powinieneś zacząć ją planować z odpowiednim wyprzedzeniem. Co to znaczy? Podwyższasz cenę produktów na jakiś czas, na tak długo, aby klienci zapoznali się i przyzwyczaili do tych cen. Następnie wprowadzasz obniżkę. Może to być rabat kwotowy albo procentowy, ale Twój zysk jest taki sam jak przed obniżką. Nie jest to nic skomplikowanego, wystarczy, że poświęcisz troszkę czasu.

 

Zniżki w swoim sklepie możesz ustawić na kilka sposobów:

– Zniżka procentowa albo kwotowa na wybrane produkty.

– Zniżka na całe zakupy (na cały koszyk).

 

Możesz również zaoferować swoim klientom takie formy promocji jak:

– Gratisy, czyli na przykład przy zakupie dwóch zestawów pościeli dwie dekoracyjne poszewki na poduszki gratis.

– Produkty łączone, gdzie przy zakupie danego produktu, drugi jest na pół ceny.

– Darmowa dostawa.

– Możliwość zapisu do newsletter, gdzie w zamian za to klient otrzyma rabat na zakupy w Twoim sklepie.

– Jeżeli klient zrobi zakupy w Twoim sklepie możesz wręczyć mu bon na następne zakupy.

 

Zastanawiasz się co i kiedy sprzedawać? Na te pytanie znajdziesz odpowiedź w naszych poradnikach. Zobacz je koniecznie!

Sezonowa wyprzedaż w sklepie internetowym

Sezonowa wyprzedaż jest świetną formą promocji i dzięki niej możesz wygenerować wysokie zyski. Zacznij od zaplanowania krok po kroku swoich działań oraz określ konkretny cel. Sezonowe wyprzedaże wprowadzaj według pór roku. Czyli możesz zorganizować wyprzedaż letnią, wiosenną, jesienną i zimową. Musisz poinformować klientów o czasie trwania promocji, czyli jeżeli organizujesz wyprzedaż letnią, zacznij już wprowadzać ją w pierwszej połowie sierpnia. Zacznij od niskiego rabatu np. -10%, a potem zwiększaj ją co jakiś czas aż do wyprzedania całej kolekcji.

Kody rabatowe

Ciekawym pomysłem na wykorzystanie kodów rabatowych jest np. stworzenie krótkiego rebusu na Facebooku, a powstałe hasło to kod promocyjny w wysokości np. 40% ! Każdy, kto rozwiąże rebus, otrzymuje ten rabat na zakupy w sklepie. Kolejnym pomysłem na generowanie kodów rabatowych jest wręczanie go swoim klientom w ramach podziękowań. Kiedy uda Ci się zdobyć np. 2000 tysiące polubień na Facebooku, możesz w ramach podziękowań udostępnić kod rabatowy, procentowy bądź kwotowy na całe zakupy w sklepie.

Promuj posty popularne

Wyszukaj, które produkty w danym momencie cieszą się największą popularnością. Co w tym momencie się najlepiej sprzedaje i co najczęściej ludzie wpisują w wyszukiwarkę. Stwórz specjalną promocję i promuj ten produkt na Facebooku. Dzięki temu ludzie chętniej kupią go u Ciebie, bo dostaną go ze zniżką! Jeżeli dobrze go zareklamujesz to jesteś w stanie przyciągnąć do swojego sklepu wielu nowych klientów. Możesz również zadziałać odwrotnie, czyli dodać na promocję produkty, które niestety nie cieszą się dużą popularnością. Jeżeli nie w obecnej cenie, to może po promocji klient skusi się na zakup tych produktów. Co myślisz?

Jak będziesz tworzyć grafikę promocyjną przygotują ją tak, aby klient od razu dostał jasny przekaz ile może zaoszczędzić kupując promocyjny produkt. Samo hasło „Dresy 50% taniej” nie zadziała tak dobrze, jak zaprezentowanie obniżki ceny w takiej formie jak na grafice poniżej. Klient widzi, że jeżeli zdecyduje się na zakup produktu w tym momencie to zaoszczędzi aż 50 zł! Wyraźnie przekreśl starą cenę i wyróżnij nową czerwonym kolorem, aby przyciągnąć uwagę.

Jak zorganizować wyprzedaże w sklepie internetowym

Wprowadź produkt dnia

Każdego dnia możesz wybrać jeden produkt ze swojego sklepu i stworzyć jednodniową promocję. Wtedy dajesz jasno do zrozumienia, że to tylko dzisiaj w tej cenie klient może zakupić dany produkt. Tutaj szczególną uwagę trzeba zwrócić na to, że jeżeli wprowadzamy produkty dnia musimy pamiętać o tym, aby cały czas aktualizować produkty. Zobacz w jaki sposób robi to marka Cinamoon.

Jak organizować wyprzedaże w sklepie internetowym

Nie organizuj wyprzedaży zbyt często!

Zostawcie wyprzedaże na dany sezon albo końcówki kolekcji, a kody rabatowe związku ze specjalnymi okazjami, jak np. wyżej wspomniane liczby polubień strony. Nie należy przyzwyczajać klientów do zbyt częstych promocji. Musisz pamiętać o sprzedaży, przecież zależy Ci, żeby generować ją każdego dnia, a nie tylko „od święta”. Jeżeli przyzwyczaimy swoich klientów do zbyt częstych promocji, nikt u nas niczego nie kupi na co dzień, bo będzie czekał na kolejne promocje.

Pamiętaj również, że zarabiasz głównie na marży, dlatego dobrze przeprowadzaj kalkulacje promocyjne. Możesz zrezygnować z części marży na rzecz promocji sklepu wprowadzając rabaty i wyprzedaże, ale zawsze miej na uwadze granice i cenę poniżej, której nie możesz niestety już zejść.

Samo wprowadzenie nowych cen nie wystarczy!

Nie zapomnij również o przygotowaniu chwytliwych tekstów i grafik, które wykorzystasz na Facebooku i Instagramie w celu informacji o promocji. Również na sklepie stwórz nowy atrakcyjny baner, który będzie pełnił funkcję zarówno informującą, jak i przypominającą. Kładź szczególny nacisk na czas trwania promocji. O promocji możesz poinformować swoich klientów również poprzez newslettera, który jest jednym z najskuteczniejszych form bezpośredniego dotarcia do klienta.

To Ci się przyda!

Dowiedz się więcej na temat e-mail marketingu i zobacz jak stworzyć newsletter! 

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet