fbpx

Jak zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie internetowym?

Jeśli prowadzisz własny sklep internetowy jest kilka kluczowych elementów, na które warto zwrócić uwagę. W tym artykule znajdziesz wskazówki na temat tego co warto zrobić, aby zarobić!

 

Sklep internetowy

Na początku Twojej przygody z dropshippingiem ważnym elementem jest strona internetowa, która nie tylko przyciągnie klientów wyglądem, ale również wzbudzi ich zaufanie. Podczas prowadzenia sklepu zwracaj uwagę na detale, które mogą wpłynąć na wizerunek twojej strony.

 

Teksty w sklepie internetowym

Upewnij się, że przy twoich produktach jest przekonujący i interesujący tekst, który potrafi zachęcić do kupna. Zdarzyło Ci się, że byłeś zainteresowany jakimś produktem, ale po wejściu na stronę zobaczyłeś wybrakowany, niezawierający podstawowych informacji opis? Prawdopodobnie zrezygnowałeś wówczas z zakupu, prawda? A może w drugą stronę! Sam produkt wydawał się nie być niezbędnym, ale jego opis przyciągał Twoją uwagę i zainteresowanie? Opisy produktów powinny być krótkie, zwięzłe i treściwe. Powinny zawierać wszelkie niezbędne informacje o swoim składzie lub z czego zostały wykonane, jak powinniśmy je użytkować, aby towarzyszyły nam przez lata itd. Z drugiej strony ciekawe, atrakcyjne opowieści zwiększają konwersję na sklepie. Pamiętaj, że słowa pobudzają naszą wyobraźnię i emocje. Wobec tego połączenie w opisie niezbędnych danych technicznych, użytkowych produktu z porywającym tekstem potrafi zdziałać cuda! 

 

Umieść na swojej stronie recenzje i referencje klientów

Zadowolenie z produktu Twoich klientów również może przekładać się na osiąganą sprzedaż. Jeżeli przyszli klienci zauważą na Twojej stronie pozytywne recenzje produktów, może to ich zachęcić do kupna właśnie u Ciebie. Jest to kolejny element budujący zaufanie do Twojego sklepu. Idealnym rozwiązaniem jest, jeśli oceny są wystawione przez konkretne osoby, które możemy w razie potrzeby znaleźć w mediach społecznościowych. 

 

E-mail marketing

Ten rodzaj marketingu jest używany wśród sprzedawców internetowych. Jest jedną z najskuteczniejszych strategii marketingowych, która zwiększa sprzedaż: zachęcając treścią i oprawą klienta, pozwalając na budowanie zaufania. Czasami słyszy się, że e-mail marketing nie działa. Owszem: jeśli wysyłasz słabej jakości newslettery lub jeśli spamujesz Klientów stereotypowymi komunikatami – nie dziw się, że nie chcą ich czytać. 

Inną kwestią jest jakość Twojej bazy newsletterowej. Oprócz zgód RODO i na komunikację marketingową ważna jest wartość, którą czytelnik dostaje. Nie bez znaczenia są także systemy umożliwiające masową wysyłkę newsletterów takie jak np. NetSendo. (https://netsendo.com/pl/

 

Atrakcyjność newslettera zwiększają także dodatkowe treści do twoich e-maili, takie jak: obrazy, gify lub krótkie filmy, które dodatkowo wyświetlają się również na Twojej stronie. Zwiększy to szansę, że klient po dostaniu emaila będzie zainteresowany tym, co masz mu do zaoferowania i dokona zakupu.

Umożliwia to dotarcie do określonych klientów z treścią, która może ich zainteresować. Standardem jest także personalizacja swojego maila kierując go do konkretnej osoby z imienia. Intuicyjnie także inaczej jako klienci reagujemy na maila którego adresatem jest Katarzyna Nowak z firmy Twoja Firma niż na wysłany przez [email protected]xyz 

 

Używaj na swojej stronie zdjęć wysokiej jakości

Zdjęcia wysokiej jakości mogą przyciągać kupujących! Nie od dziś przecież wiadomo, że ludzie kupują oczami. Zdjęcie powinno mieć żywe kolory i dobrą jakość. Cennym dodatkowym elementem jest możliwość kliknięcia zdjęcia, aby dokładniej zbadać produkt. 

Wiele firm ma standardowe obrazy i filmy, na których pokazują te same zdjęcia produktów, które można zobaczyć na setkach innych esklepów. To może to być dużym błędem. Oferowanie treści unikalnych w swoim esklepie może pomóc Ci wyróżnić się na tle konkurencji. Jest to szczególnie ważne w momencie, gdy sprzedajesz produkty dostępne w innych sklepach internetowych.

Niestandardowe obrazy i filmy mogą również pomóc poprawić wrażenia zakupowe Twoich klientów, ponieważ będą mieli lepsze wyobrażenie o tym jak produkt wygląda i działa. Na dłuższą metę będzie warto.

 

Full Dropshipping w 2022 roku?

Jak widzisz: prowadzenie zyskownego esklepu wymaga trochę pracy. Jeśli zostanie ona dobrze wykonana, później wystarczy tylko sprowadzić ruch na swoją stronę i można cieszyć się zyskami. Ciekawą alternatywą dla dedykowanych, zazwyczaj dość drogich sklepów indywidualnych, jest model Full Dropshippingu. 

Ten model biznesowy stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć dochód pasywny bez konieczności zakładania własnej działalności gospodarczej, bez potrzeby magazynowania produktów i bez konieczności inwestowania dużych pieniędzy w rozpoczęcie swojej przygody w biznesie. Model zarabiania w mechanizmie Full Dropshippingu polega na zakupie gotowego, działającego i zatowarowanego sklepu bez konieczności martwienia się rozliczaniem z hurtownią, logistyką, zwrotami, płatnościami czy koniecznością zakładania osobnych kont na popularnych marketplace’ach (takich jak np. Allegro).    

Zobacz, jakie aktualnie możesz kupić sklepy. https://katalog.ec-at.com/ 

 

Zaryzykuj i dołącz do tych, którzy zarabiają z ECAT!

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.