fbpx

Rozwoju biznesu w obszarze e-commerce oraz plany spółki ECAT na rok 2022

Rozwój biznesu w obszarze e-commerce oraz plany spółki ECAT na 2022 rok

Poniższy artykuł powstał na podstawie wywiadu przeprowadzonego dla Comparic24.TV przez Marcina Wenus, który rozmawiał z Tadeuszem Stabrawą, Wiceprezesem firmy ECAT. Zachęcamy do zapoznania się z zagadnieniami jakie zostały poruszone.

Na początek chcemy przybliżyć Ci, czym tak naprawdę zajmujemy się jako firma. W ECAT zdajemy sobie sprawę z problemów, z jakimi mierzą się osoby, które chcą uruchomić swój pierwszy sklep internetowy. Dlatego jako jedni z pierwszych na rynku zajmujemy się full dropshippingiem dla Klientów Biznesowych. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia każdego kto chciałyby rozpocząć sprzedaż w internecie.

Już od ponad 4 lat budowaliśmy platformę, która ma za zadanie ułatwić sprawne uruchomienie swojego biznesu. W międzyczasie stworzyliśmy 5 modułów. Powstał mi.in.: manager zarządzania sklepami, system do podłączenia hurtowni, centralny koszyk zakupowy, własny Sass oraz strefa bezpiecznych zakupów. Dzięki managerowi zarządzania można sprawnie przeprowadzać proces integracji dostawców i hurtowników (zarówno tych mniejszych, jak i większych) w zależności od potrzeb. Stanowi to niesamowitą przestrzeń, dzięki której towary są dostępne na wyciągnięcie ręki.

Sama opcja full dropshippingu nie wymaga konieczności zakładania działalności gospodarczej. Współpracując z nami możesz osiągać nieograniczone dochody, które rozliczasz pod koniec roku na podstawie PIT-u 36 i załącznika ZG. Pełni też rolę popularnego modelu sprzedażowego, dzięki któremu możesz sprzedawać towary bez fizycznego kontaktu z nimi, gdyż sam produkt jest wysłany bezpośrednio od dostawcy. Oprócz tego warto wiedzieć, że za pośrednictwem naszego managera masz dostęp do ponad pół miliona produktów, a hurtownie, które oferujemy dają możliwość dostępu do wysokojakościowych towarów.

Z pewnością wszystkie oferowane rozwiązania stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnego modelu sprzedażowego, gdzie istnieje konieczność samodzielnego przeprowadzania wszystkich procesów, do których należą np.: wybór odpowiedniej niszy, dobór asortymentu oraz konieczność samodzielnego wprowadzenia regulaminów na stronie, uruchamianie systemów płatności, czy obsługa zwrotów  i reklamacji, które niosą za sobą spore koszty.

Dla porównania warto wskazać, że w tradycyjnym modelu sprzedaży Klient zwracając produkt do sklepu powiększa nasze stany magazynowe, powodując tym samym konieczność posiadania przez nas większego zaplecza finansowego. Rozwiązanie systemu ECAT niweluje ten problem. Na naszej platformie, już przy pierwszych dochodach jakie wygenerował Twój sklep, zostawiasz nam w depozycie około 100 dolarów. Dzięki temu buforowi możemy zadbać o wszystkie zwroty. Tym samym generowany współczynnik zwrotów w naszej platformie wynosi do 5 %. 

Reasumując, chcąc prowadzić swój sklep, nie prowadząc przy tym działalności i nie wiedząc jak się za to zabrać, dajemy Ci możliwość uzyskania całkowitego wsparcia. Po twojej stronie leży jedynie wybór jednego z naszych gotowych sklepów z katalogu ECAT z wybranej przez siebie branży. Dla przykładu: kupując gotowy sklep wybierasz markę z dowolnej kategorii np. sportowej lub ekologicznej. Na start posiadasz gotowy sklep, który ma już własną domenę, z pełnym zatowarowaniem na około 2 tysiące produktów, które w dowolnym momencie możesz usunąć lub pobrać z innej hurtowni. Dostęp do wszystkich hurtowni z naszej bazy, a także oferowanych przez nas narzędzi, klient uzyskuje od razu.

Wprowadziliśmy także istotne zabezpieczenie dla naszych klientów. Dzięki przeprowadzonym rozmowom z hurtowniami, jakie dołączyły do ekosystemu ECAT, możliwe było wprowadzenie podstawowego narzutu na towary w wysokości 20%. Stanowi on gwarancję ceny dla wszystkich naszych operatorów. Wykluczamy w ten sposób możliwość konkurowania między sklepami.

Z pewnością gotowy model biznesowy ECAT daje każdemu możliwość rozpoczęcia swojej przygody z większym bądź mniejszym sklepem internetowym. Przy tym udowadniamy że nie musisz się na tym znać. Oferujemy pakiet profesjonalnych, darmowych szkoleń oraz służymy wsparciem przy prowadzeniu działań marketingowych. Dużym udogodnieniem z pewnością jest fakt, iż osoby które będą chciały prowadzić swój biznes, mają możliwość odwiedzenia naszej siedziby w celu przeprowadzenia indywidualnego przeszkolenia. Natomiast  jeśli chodzi o wszelkie działania marketingowe, działamy na zasadzie WIN-WIN. Naszym zadaniem jest pomoc w rozwijaniu firmy, tak aby każda osoba prowadząca swój biznes stale zarabiała. 

Co istotne dodatkowym motorem napędzającym rozwój firmy ECAT jest zbiórka crowdfoundingowa, dzięki której istnieje możliwość wykupienia akcji firmy. Aktualnie jesteśmy na półmetku. Celem zbiorki jest pod milion euro akcji. Aktualnie 400 akcji zostało sprzedane. Przy tym  prowadzimy również przeróżne akcje promocyjne takie jak ,,dzień inwestora,, (oferując zakup akcji w promocyjnej cenie). Wszelkie te działania mają za zadanie prężnie rozwijać naszą firmę.

Ważną informacją dla inwestorów jest również fakt, iż aktualnie trwa proces przygotowania spółki ECAT do wejścia na giełdę. Debiut jest planowany na 2023 rok. Dzięki temu rozwiązaniu zapewniamy możliwość płynnego wyjścia z inwestycji.  

Jak zapewnia Tadeusz Stabrawa, Wiceprezes spółki ECAT, dynamika rozwoju firmy jest znacznie większa od wielu spółek na NewConnect. Aktywnie poszerzamy swoje horyzonty. W ostatnim czasie zostały złożone wnioski o granty na ekspansję międzynarodową, m.in. otrzymaliśmy już grant na Kenię a w toku są rozmowy w sprawie grantu na ekspansję na rynek meksykański. Z pewnością wszelkie te działania będą miały znaczący wpływ na kapitalizację i wycenę spółki, a to z pewnością napawa nas dużym optymizmem. 

Z pełną treścią wywiadu w wersji wideo można zapoznać się tutaj.

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.