fbpx

Wysyłka maili przez Facebooka? Trwają testy nowej funkcjonalności

Pewnie wiele razy słyszałeś już o potędze email marketingu. Jest to świetny kanał do pozyskiwania nowych klientów i zacieśniania więzów z tymi powracającymi do twojego sklepu. Wiele osób waha się, czy spróbować działań email marketingowych, bo na co dzień korzystają z reklam na Facebooku czy Instagramie i nie dostrzegają ogromnego potencjału, jaki tkwi w komunikacji mailowej. Social media są niewątpliwie jedną z głównych metod komunikacji z klientami, jednak budowanie listy mailingowej jest idealnym dopełnieniem innych działań. 

Facebook wychodzi naprzeciw małym przedsiębiorstwom, które prowadzą swój fanpage. Korporacja testuje nową funkcjonalność, którą jest wysyłka maili przez Facebooka (bezpośrednio z poziomu fanpage). Oznacza to, że teraz prawdopodobnie można będzie wykorzystywać firmowe konto nie tylko do rozpoczynania tuneli sprzedażowych i kierowania na swój landing page, ale też wysyłać maile bezpośrednio ze strony do swoich klientów. 

Nowość w fazie testów – Wysyłka maili przez Facebooka

Chociaż brzmi to dosyć abstrakcyjnie, to Facebook potwierdza, że narzędzie naprawdę jest w fazie testów. Jeśli prowadzisz fanpage, warto sprawdzić, czy masz możliwość je wypróbować. Opcję znajdziesz po kliknięciu w Centrum reklam, kryje się ona pod przyciskiem “Emaile marketingowe”. Po kliknięciu w nią, pojawi się obrazek z dwoma przyciskami: “Create Email” i “Add Contacts”. Ten pierwszy przenosi nas do kreatora wiadomości, którą chcemy wysłać klientom. Jednak aby to zrobić, musimy najpierw dodać kontakty do naszej listy. Pamiętaj, że według prawa możesz wysyłać wiadomości marketingowe jedynie do osób, które wyraziły na to zgodę i zapisały się na listę. 

wysyłka maili przez facebooka

 

wysyłka maili przez facebooka

Tworzenie wiadomości

Po najechaniu na pole tworzenia maila, pojawi się ikonka z ołówkiem, a pod nią napis “Design Your Email”. Gdy w nią klikniesz, będziesz mógł stworzyć maila. czyli napisać treść, dodać obraz i nagłówek. Podczas pisania maila możesz sprawdzić, jak będzie się on prezentował na urządzeniach mobilnych i ekranie komputera.Jest też opcja zmiany koloru tła i szerokości marginesów. 

wysyłka maili na facebookumaile na facebooku

Jakie możliwości daje ci narzędzie? 

Testowane właśnie rozwiązanie jest idealne dla najmniejszych biznesów, które prowadzą swój fanpage na Facebooku i chcą zbudować swoją listę mailingową. Narzędzie jest proste i intuicyjne, więc nie musisz być ekspertem od email marketingu, żeby zacząć. Możesz dodawać kontakty pojedynczo, bądź importować je z pliku. Masz też możliwość podstawowego sortowania kontaktów w grupy, by dobierać treści, które najbardziej trafią do danej grupy (segmentacja). Możesz to zrobić dodając etykiety do kontaktów. 

Udostępniając to narzędzie, Facebook ułatwiłby start z email marketingiem drobnym przedsiębiorcom, którzy nie posiadają jeszcze profesjonalnych narzędzi i działają na niewielką skalę. Nadal nie wiadomo, czy Emaile marketingowe będą stałym elementem stron na Facebooku, ale zapowiadają się obiecująco. 

Zapisz się do newslettera

Więcej podobnych wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet