Co je lepší dropshipping nebo Full dropshipping
Szczegóły posta:
Udostępnij:
Przejdz do innego posta:

Co je lepší, dropshipping nebo Full dropshipping? Část 1/3 (#001)

Mnoho lidí, podnikatelů dnes uvažuje o zahájení prodeje na internetu a budování svého vlastního podnikání na základě e-commerce. Přemýšlejí, který obchodní model bude pro ně nejlepší volbou, dropshipping nebo možná full dropshipping, jako nový přístup k podnikání nabízený naší firmou ECAT eCommerce. V dnešním článku se dozvíme, jaké jsou základní rozdíly mezi těmito dvěma způsoby působení na trhu e-commerce. Co je lepší, dropshipping nebo Full dropshipping? Doufáme, že v tomto a dalších článcích najdete odpověď pro sebe.

Pro ty, kteří raději sledují, než čtou, přidám živý přenos ze dne 28. listopadu 2023, ve kterém Grzegorz Ciupek, CEO společnosti ECAT eCommerce, a Michał Knap, ředitel prodeje, diskutují o klíčových prvcích obou těchto systémů. Každá forma, ať už je to dropshipping nebo Full dropshipping, má své výhody a má své nevýhody.

Důležitou věcí je, že oba tyto systémy fungují v praxi a umožňují podnikateli, který využívá jeden z těchto obchodních modelů, vydělávat. Volba je vždy závislá na preferencích a operativnosti podnikatele.

Pro čtenáře pod videem je shrnutí informací obsažených v živém vysílání. Proto vás zvu k četbě. O Full Dropshippingu v podání společnosti ECAT eCommerce, jako o optimální cestě k úspěchu v online podnikání jsem psal dne 16. listopadu 2023. Možná to bude pro vás doplnění k tomuto materiálu.

Geneze, vznik prodejního modelu nazývaného dropshipping.

Počátky dropshippingu sahají do 50. a 60. let 20. století.

Začátky této formy prodeje bylo možné pozorovat již v 50. a 60. letech 20. století. V 70. letech v USA to byla již velmi populární metoda prodeje. Možná si pamatujete, nebo jste viděli ve filmech nebo seriálech situace, kdy lidé dostávali katalogy z obchodních domů do svých domovů. Obchodní domy začaly posílat katalogy zákazníkům, aby propagovaly své produkty, obsahovaly široký výběr produktů jako televizory, rádia, šperky a mnoho dalších věcí, z nichž si zákazníci mohli vybírat.

Katalogový prodej jako módní forma prodeje.

Aby zákazník mohl zadat objednávku, musel vyplnit formulář, který se nacházel v katalogu. Vyplněný formulář a peníze vložil do obálky. Poté byl dopis s formulářem a penězi poslán do obchodního domu, který jej předal výrobci. Výrobce objednávku zrealizoval a produkt přímo zaslal zákazníkovi. Tuto funkci mohl plnit i obchodní dům, který si zboží objednal u výrobce a sám balíček zaslal zákazníkovi. Jak můžete vidět, obchodní dům prodával něco, co neměl na skladě. To je jeden z prvních příkladů modelu dropshippingu.

Slovo dropshipping se objevuje v 90. letech 20. století.

Název dropshipping sahá do 90. let 20. století, kdy jedna z firem, nazvěme ji X, začala nabízet svým obchodním partnerům možnost prodeje produktů na principu dropshippingu. V tomto modelu obchodní partneři nemuseli vlastnit sklad ani se starat o zpracování objednávek. Stačilo, že si vytvořili internetovou stránku s nabídkou produktů firmy X a přijímali objednávky od zákazníků. Objednávky byly poté předávány firmě X, která se starala o jejich realizaci a zaslání objednaných produktů koncovému zákazníkovi.

Dnes je zasílání katalogů s formuláři poměrně vzácné. Tuto metodu nejčastěji využívají firmy síťového prodeje pro své partnery. Dnes byl katalogový prodejní model nahrazen internetovým modelem dropshippingu. Avšak tento první model lze považovat za jeden z prvních příkladů této formy prodeje, který v dané době byl účinnou formou prodeje.

Na čem spočívá prodej v systému dropshippingu?

Přenesení marketingu a prodeje na prodejce.

Základním předpokladem tohoto prodejního modelu je přenesení prodeje a marketingu na prodejce. Vznikl takzvaný dělení rolí. Popisujíc, ve velkém zjednodušení co je dropshipping, lze říci, že spočívá na tom, že jako prodejci nekupujeme zboží. Nemusíme vlastnit velké sklady ani mít velké peníze na start.

V dropshippingu je potřeba podepsat smlouvu o spolupráci.

Abychom mohli nabízet produkty, které nemáme na skladě, je nutné podepsat smlouvu s velkoobchodem nebo s výrobcem o tom, že budeme moci nabízet, propagovat, doporučovat a prodávat jeho produkty na různých místech, jako například prostřednictvím vlastního internetového obchodu nebo jakéhokoli Marketplace, případně na jiném místě.

Příklad prodejního procesu v dropshippingu

Představme si pro náš příklad, že máte kamaráda, který má svůj velkoobchod a nabízí tužky k prodeji. Oslovíte svého kamaráda a navrhnete mu, že chcete jeho tužky prodávat. On říká proč ne, – vždyť se mu to vyplatí, když se zvýší prodej -. Mezi sebou podepíšete smlouvu a určíte podmínky prodeje. Dohodnete se například, že za každou tužku, kterou prodáte, ji koupíte od něj za 50 haléřů.

Stanovíte svou cenu například 1 korunu za tužku, poté produkt vystavíte ve svém internetovém obchodě nebo na libovolném Marketplace, přidáte popisy a fotografie, protože je měl připravené ve svém katalogu a poskytl vám je. A čekáte. Na co čekáte? Až někdo koupí tužku, kterou nabízíte. Mezitím se reklamujete, abyste dosáhli nabídky co největší skupině zájemců o vaši tužku. To už je jiné téma, dnes se tím nebudeme zabývat.

Přijde první objednávka od zákazníka. Za kolik ji koupil? Za tolik, za kolik jste ji vystavili, tedy za 1 korunu. Rozdíl vyjde 50 haléřů, protože tolik zaplatíte za tužku svému kamarádovi. Kamarádovi zaplatíte těch 50 haléřů a řeknete mu, posíláte mu list přepravní, aby tužku poslal vašemu zákazníkovi. Mohlo by se říci, že už je po všem.

Ale po dvou dnech vám zavolá netrpělivý zákazník a ptá se, kdy mu bude zaslán balíček s objednanou tužkou. To nevíte, proto voláte do velkoobchodu, abyste se dozvěděli. Ukazuje se, že jsou nějaké překážky. Zde už vstupujeme do problémů spojených s dodávkou a nejen s ní. O tom možná příště.

To je velmi stručný model dropshippingu. Vypadá to tak, že prodáváme zboží, které nemáme na skladě u sebe. Zboží po zaplacení zákazníkem zasílá velkoobchod. Naší rolí po cestě je ještě marketing, kontakt se zákazníkem, když to vyžaduje situace, a kontakt s velkoobchodem.

Dropshipping nebo Full dropshipping. Začněte cestu s ECAT eCommerce
Dropshipping nebo Full dropshipping. Začněte cestu s ECAT eCommerce

Jaké kroky je třeba podniknout, aby začít podnikat v dropshippingu?

Najděte velkoobchod nebo výrobce, který bude souhlasit se spoluprací s vámi.

První věcí je, že potřebujete najít velkoobchod, výrobce nebo firmu, která bude souhlasit se spoluprací s vámi. To se stává zřídka, ale existují firmy, které vám mohou říci, že nespolupracují s jednotlivci, ale pouze s firmami, které už dosáhly nějakých zisků, tedy mají už hmatatelné výsledky své činnosti. V takovém případě nebudete moci prodávat zajímavé zboží, o kterém něco víte a které máte rádi.

To je jedna z nevýhod dropshippingu, že je třeba podepsat smlouvu, abyste mohli prodávat ne vlastní produkty. Bohužel, je nutné podepsat smlouvy s různými velkoobchody, výrobci nebo firmami, se kterými byste chtěli spolupracovat. Jste tedy nuceni otevřít si vlastní živnost. A to už jsou generovány další náklady, a to ještě nic neprodáváte.

Péče o atraktivní a věrohodné popisy a ceny produktů.

Další důležitou věcí je, že v tomto dropshippingovém modelu jste vy ten, kdo odpovídá za to, aby všechny tyto prvky, tedy fotografie, popisy, ceny, byly ručně vystaveny ve vašem obchodě nebo na různých Marketplacech. To je docela časově náročné, pokud musíme takové úkoly vykonávat jednotlivě.

Existují samozřejmě programy, které si můžete zakoupit. To jsou věci, jak vidíte, za které obvykle musíte platit ve formě předplatného, jsou to měsíční poplatky v různých výších, nebo také procento z obratu, tedy procento z hodnoty prodaného zboží, nikoli zisku. Ještě nic neprodáváte, a náklady už na startu se objevily.

Péče o realizaci objednávky.

Další důležitou záležitostí je, že musíte neustále ověřovat, jaké objednávky u vás vznikají. Pokud se objednávka objeví, musíte se o ni postarat, tedy ji realizovat. Proto kontrolujete, co bylo objednáno a kým. Vstoupíte na stránku daného velkoobchodu, se kterým spolupracujete, nebo jim pošlete e-mail s přesnou informací, co bylo objednáno, kam má být zasláno a kdy má být balíček s objednaným zbožím odeslán.

Na začátku musíte ještě počkat, až peníze z daného místa, kde prodáváte, přijdou na váš účet. Poté vstoupíte na svůj bankovní účet a peníze pošlete dané firmě, velkoobchodu nebo výrobci. Poté ověříte, zda byla zásilka odeslána vašemu zákazníkovi.

Proces po prodeji.

Cestou důležitou věcí je proces po prodeji. Zde se může objevit mnoho proměnných, protože zákazníci vždycky ptají, a co s mou zásilkou? Bude balíček doručen včas? To je asi 90% dotazů. A já od této zásilky odstupuji. Nechci to zboží. A vy už jste to zboží objednali, poslali peníze.

Jak vidíte, může se objevit několik prvků, které jsou značně zatěžující. Jak z hlediska času, tak finančně. V případě typického dropshippingu většina velkoobchodů nebo výrobců neakceptuje vrácení zboží. Protože zde pracujeme na základě smlouvy B2B, tedy business to business.

Zde nepřichází do úvahy spotřebitelský zákon, který dává možnost spotřebitelům odstoupit od nákupu na dálku do 14 dnů. A to je jedna z bolestí, že bohužel, když provozujeme takový tradiční dropshipping, většina vrácení zboží se vrací k vám a automaticky vám vytváří zmrazené finanční prostředky.

Reklamace a spotřebitelské nároky.

Další záležitostí jsou reklamace nebo otázka spojená se zákazníky s nároky, stejně jako s otázkami takového nespravedlivého spotřebitelského přístupu. Ale myslím, že v dalších článcích můžeme také tyto tématy probrat.

Zpracování vrácení zboží a reklamací je jeden z největších problémů, který se v e-commerce vůbec objevuje. Protože lidé podnikající v e-commerce často přicházejí k nám a říkají, – ‘Mám zkušenosti s dropshippingem, protože jsem podnikal, vedl jsem svůj obchod, zkoušel jsem to, ale veškerý můj zisk, když jsem to spočítal, je na skladě.’ V tomto okamžiku je velkou výhodou dnes podnikání v modelu Full dropshipping, který má převahu nad dropshippingem, alespoň v této poslední zmíněné otázce.

Shrnutí článku: Co je lepší dropshipping nebo Full dropshipping?

V tomto článku jsem se zabýval tradičním dropshippingem jako možností pro podnikatele, kteří chtějí začít podnikat v e-commerce. Vysvětlil jsem genezi dropshippingu, sahající do 50. a 60. let 20. století v USA, kde byl katalogový prodej populární. V 90. letech 20. století se název dropshipping začal používat pro obchodní model, ve kterém obchodní partneři nepotřebují vlastní sklad, prodávají produkty přes internet a předávají objednávky k realizaci přímo výrobcem.

Základní idea dropshippingu spočívá v prodeji zboží bez nutnosti mít ho na skladě, kde se prodávající stará o marketing, obsluhu zákazníků a spolupráci s velkoobchodem nebo výrobcem. Popisoval jsem proces dropshippingu, od nalezení partnera, přes péči o popisy a ceny produktů, až po obsluhu objednávek a reklamací.

Zdůraznil jsem,

že dropshipping vyžaduje obchodní dohody, generování nákladů na začátku a řízení procesu po prodeji, což může být časově i finančně náročné.

Full dropshipping jako rozšíření klasického modelu je prezentován jako lepší alternativa, nabízející výhody, zejména v oblasti zpracování vrácení zboží a reklamací.

Zveme vás k druhé části článku.

V další části článku se budeme věnovat samotnému Full dropshippingu. Ukážeme, jak to vypadá u nás a případně porovnáme i některé otázky pro ilustraci rozdílů mezi dropshippingem a Full dropshippingem.

Připojte se k komunitě ECAT eCommerce a začněte podnikat

Podpůrné kanály
v ECAT eCommerce

Spis treści

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Inne wpisy
3 druhy slev. Kdy a jak používat různé formy slev

3 typy slev: Kdy a jak používat různé formy slev.

Typy slev: Kdy a jak používat různé formy slev” – Představujeme komplexní průvodce světem slev, klíčovým nástrojem v marketingu. Dozvíte se, jak různé typy slev – procentní, částkové a na celý nákup – mohou ovlivnit vaše rozhodování o nákupu a prodejní strategii. Porozumění a správné používání těchto nástrojů je nezbytné pro každého podnikatele. Zveme vás k přečtení a objevení, jak efektivně zvýšit prodej a budovat trvalé vztahy se zákazníky výběrem správného typu slevy podle vašich podnikatelských cílů a očekávání zákazníků

Czytaj więcej »
Analýza efektivnosti slevových kódů_ Klíč k optimalizaci Vaší strategie e-commerce

Analýza účinnosti slevových kódů. #3.

Analýza efektivnosti slevových kódů v e-commerce. Prozkoumáme, jak správné měření a interpretace jejich dopadu mohou významně přispět k růstu prodeje. Dozvíte se, jaké nástroje a strategie jsou klíčové v analýze efektivnosti, aby zvýšily ROI a vybudovaly věrnost zákazníků, což je nezbytné v dynamicky se vyvíjejícím světě e-commerce.

Czytaj więcej »
Polityka prywatności

§1.[POSTANOWIENIA OGÓLNE]

1. Niniejszy dokument określa Politykę Prywatności strony internetowej

ec-at.com, która w szczególności obejmuje regulacje dotyczące ochrony

danych osobowych oraz bezpieczeństwa innych danych wprowadzonych do sklepu przez

Użytkownika.

2. Polityka Prywatności stanowi integralny załącznik do Regulaminu.

§2.[DEFINICJE]

1. Administrator – ECAT ECOMMERCE GROUP HOLDING LTD, Company number 13065900, 590 Kingston Road, London, United Kingdom, SW20 8DN,

2. Serwis – sklep internetowy pod adresem ec-at.com oraz wszelkie

jej podstrony,

3. Strony – Administrator i Użytkownik,

4. Użytkownik – osoba fizyczna, która korzysta z Serwisu i podaje w jego ramach swoje dane

osobowe.

§3.[OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH]

1. Administrator jest Administratorem danych osobowych w rozumieniu rozporządzenia o

ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).

2. Administrator przetwarza dane w zakresie, czasie i celach każdorazowo wskazanych w

treściach udostępnionych pod formularzami służącymi do zbierania danych osobowych od

Użytkownika.

3. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie zaufanym podwykonawcom Administratora, tj.

dostawcom usług informatycznych, firmie księgowej, administracji.

§4.[UPRAWNIENIA UŻYTKOWNIKA]

1. W przypadku zmiany danych osobowych, Użytkownik powinien uaktualnić je wysyłając

stosowną wiadomość do Administratora.

2. Użytkownikowi przysługuje prawo żądania dostępu do treści swoich danych osobowych, ich

sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo

do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania,

prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania

danych osobowych.

3. Użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych

Osobowych.

4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak wyrażenia zgody na przetwarzanie

danych uniemożliwia korzystanie z Serwisu.

5. Administrator może odmówić usunięcia danych osobowych Użytkownika, jeżeli zachowanie

danych osobowych jest konieczne ze względu na obowiązek nałożony na Administratora przez

przepisy prawa.

§5.[TECHNICZNA OCHRONA DANYCH]

1. Administrator wykorzystuje wszelkie techniczne i organizacyjne sposoby, by zapewnić

bezpieczeństwo danym osobowym Użytkownika i chronić je przed przypadkowym lub celowym

zniszczeniem, przypadkową utratą, modyfikacją, nieautoryzowanym ujawnieniem lub

dostępem. Informacje są przechowywane i przetwarzane na serwerach o wysokim stopniu

zabezpieczeń, z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa, spełniających wymogi

polskiego prawa.

2. Administrator zobowiązuje się do przechowywania kopii bezpieczeństwa zawierających dane

osobowe Użytkownika.

3. Powierzone dane są składowane na najwyższej klasy sprzęcie i serwerach w odpowiednio

zabezpieczonych centrach przechowywania informacji, do których dostęp mają tylko

upoważnione osoby.

4. Administrator przeprowadza czynności związane z przetwarzaniem danych osobowych z

poszanowaniem wszystkich wymogów prawnych i technicznych nałożonych na niego przez

przepisy dotyczące ochrony danych osobowych.

§6.[POLITYKA COOKIES]

1. Dla wygody Użytkowników Serwis używa plików cookies m.in. w celu dostosowania serwisu do

potrzeb użytkowników oraz w celach statystycznych. Cookies to niewielkie pliki tekstowe

wysyłane przez serwis internetowy, który odwiedza internauta, do urządzenia internauty.

2. W ramach Serwisu stosowane są dwa typy plików cookies: “sesyjne” (session cookies) oraz

“stałe” (persistent cookies). Cookies “sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane

są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony

internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). “Stałe” pliki cookies

przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach

plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

3. W Serwisie wykorzystujemy następujące rodzaje plików Cookies:

a. “niezbędne” – umożliwiają korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np.

wykorzystywane przy obsłudze autoryzacji użytkowników,

b. “zabezpieczające” – służą do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do

wykrywania nadużyć w zakresie korzystania z usług Serwisu,

c. “wydajnościowe” – umożliwiają zbieranie informacji o sposobie korzystania z Serwisu,

d. “funkcjonalne” – umożliwiają zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i

personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z

którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu Serwisu itp.

§7.[LOGI]

1. Zgodnie z praktyką większości serwisów www przechowujemy zapytania HTTP kierowane do

naszego serwera (logi serwera). W związku z powyższym przechowujemy:

a. adresy IP, z których użytkownicy przeglądają treści informacyjne naszego serwisu;

b. czas nadejścia zapytania,

c. czas wysłania odpowiedzi,

d. nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,

e. informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP,

f. adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link),

g. informacje o przeglądarce użytkownika.

2. Dane gromadzone w dziennikach logów, dane są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów

administrowania Serwisem.

3. Zebrane logi przechowywane są przez czas nieokreślony jako materiał pomocniczy służący do

administrowania Serwisem. Informacje w nich zawarte nie są ujawniane nikomu poza osobami

upoważnionymi do administrowania Serwisem. Na podstawie plików logów mogą być

generowane statystyki stanowiące pomoc w administrowaniu. Zbiorcze podsumowania w

postaci takich statystyk nie zawierają żadnych cech identyfikujących osoby odwiedzające

serwis.

§8.[KONTAKT]

1. Użytkownik może w dowolnym czasie skontaktować się z Administratorem w celu uzyskania

informacji o tym, czy i w jaki sposób Administrator wykorzystuje jego dane osobowe.

2. Użytkownik może również zwrócić się do Administratora z prośbą o usunięcie jego danych

osobowych w całości lub w określonej części.

3. Z Administratorem można skontaktować się wysyłając wiadomość na adres e-mail:

sklep@ec-at.com.

Regulamin świadczenia usług

§1[POSTANOWIENIA OGÓLNE]

1. Niniejszy dokument określa zasady i warunki korzystania z serwisu ec-at.com.

2. Właścicielem serwisu jest ECAT ECOMMERCE GROUP HOLDING LTD, numer firmy 13065900 z siedzibą pod adresem 590 Kingston Road, London, United Kingdom, SW20 8DN.

3. Korzystanie z serwisu internetowego oznacza akceptację Regulaminu i Polityki Prywatności.

4. Pojęcia użyte w regulaminie oznaczają:
a. Platforma – prowadzona przez Usługodawcę w języku polskim platforma online pod adresem https://ec-at.com
b. Usługodawca – ECAT ECOMMERCE GROUP HOLDING LTD, numer firmy 13065900 z siedzibą pod adresem 590 Kingston Road, London, United Kingdom, SW20 8DN.
c. Strona internetowa – strona internetowa pod adresem https://ec-at.com oraz wszelkie jej podstrony,
d. Użytkownik – osoba fizyczna (posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych), prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która korzysta z Platformy. Użytkownikiem może być zarówno osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej, jak i przedsiębiorca.
e. Konsument – w myśl ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny – Użytkownik, który jako osoba fizyczna dokonuje za pośrednictwem Platformy czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
f. Regulamin – niniejszy dokument wraz z Polityką Prywatności, która stanowi integralną część Regulaminu. Wszystkie dokumenty dostępne są na Stronie internetowej.

5. Użytkownicy mogą kontaktować się z Usługodawcą drogą elektroniczną na adres e-mail: help@ec-at.com.

§2[USŁUGI ŚWIADCZONE POPRZEZ PLATFORMĘ]

1. Usługodawca świadczy na rzecz Użytkowników usługi elektroniczne za pośrednictwem Platformy.

2. Usługodawca nie pobiera opłat za świadczenie Usług na rzecz Użytkowników.

§3[OGÓLNE ZASADY KORZYSTANIA Z PLATFORMY]

1. Aby móc korzystać z Usług dostępnych poprzez Stronę internetową lub za pomocą urządzeń mobilnych, Użytkownik musi spełnić następujące wymagania techniczne:
a. posiadać komputer, laptop, telefon komórkowy lub inne urządzenie z dostępem do internetu,
b. posiadać dostęp do poczty elektronicznej,
c. korzystać z przeglądarki internetowej (zaleca się korzystanie z najnowszej wersji),
d. włączyć w przeglądarce możliwość zapisu plików cookies,
e. posiadać włączoną obsługę JavaScript.

2. Wszelkie działania podejmowane przez Użytkowników powinny być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa i dobrymi obyczajami.

3. Zabronione jest jakiekolwiek wykorzystywanie Platformy do działania na szkodę innych Użytkowników, Usługodawcy oraz osób trzecich.

4. Każdy Użytkownik zobowiązuje się do:
a. używania udostępnionych funkcjonalności i zasobów Platformy zgodnie z celem Platformy,
b. przestrzegania zasad prawa polskiego,
c. poszanowania praw i dóbr osobistych innych Użytkowników,
d. niedziałania na szkodę innych Użytkowników, Usługodawcy i osób trzecich.

§4[ODPOWIEDZIALNOŚĆ. DOSTĘP I KORZYSTANIE Z PLATFORMY]

1. Usługodawca zobowiązuje się do podjęcia wszelkich działań mających na celu zapewnienie prawidłowego, bezpiecznego, ciągłego i wolnego od błędów dostępu do Platformy.

2. Usługodawca ma prawo do dokonywania zmian w Usłudze i Platformie, w związku z prowadzonymi pracami nad ulepszaniem i modernizacją Platformy. W szczególności Usługodawca ma prawo do zmiany funkcjonalności Platformy.

§5[REKLAMACJE ZWIĄZANE Z TECHNICZNYM FUNKCJONOWANIEM PLATFORMY]

1. Każdy Użytkownik jest uprawniony do zgłoszenia reklamacji z tytułu wszelkich nieprawidłowości działania Platformy w przeciągu 14 dni od wystąpienia nieprawidłowości. Reklamacja powinna zostać złożona drogą wiadomości e-mail wysłanej na adres: help@ec-at.com. Opis zaistniałej nieprawidłowości powinien umożliwiać Usługodawcy identyfikację problemu i jego naprawę.

2. Usługodawca rozpatrzy reklamację w przeciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania reklamacji.

3. W przypadku wystąpienia poważnego błędu technicznego, Usługodawca zastrzega sobie możliwość ograniczenia dostępu do serwisu Platformy.

4. Wszystkie ewentualne błędy w funkcjonowaniu Platformy, uwagi i informacje o działaniu Platformy i Strony internetowej, a także naruszenia Regulaminu prosimy zgłaszać Usługodawcy drogą elektroniczną.

§6[PRAWA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNE]

1. Wszelkie materiały, w tym elementy grafiki, układ i kompozycja tych elementów, znaki towarowe oraz inne informacje dostępne w Platformie i na Stronie internetowej stanowią przedmiot praw wyłącznych Usługodawcy. Wskazane elementy stanowią przedmiot autorskich praw majątkowych, praw własności przemysłowej, w tym praw z rejestracji znaków towarowych oraz praw do baz danych i jako takie korzystają z ustawowej ochrony prawnej.

2. Pobieranie lub wykorzystywanie w jakimkolwiek zakresie dostępnych w ramach Platformy materiałów wymaga każdorazowo pisemnej zgody Usługodawcy i nie może naruszać postanowień niniejszego Regulaminu oraz powszechnie obowiązującego prawa, jak również nie może naruszać interesów Usługodawcy.

3. Zabronione jest modyfikowanie i kopiowanie elementów Strony internetowej oraz Platformy.

4. Tworzenie stron internetowych i aplikacji podobnych lub identycznych z Platformą, które wprowadzają odbiorców w błąd i mogą sprawiać wrażenie, że pochodzą lub mają związek z Usługodawcą, stanowi delikt na gruncie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

§7[POSTANOWIENIA KOŃCOWE]

1. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdują przepisy powszechnie obowiązującego prawa polskiego.

2. Do wszelkich sporów powstałych na gruncie niniejszego Regulaminu i zawartej przez Użytkownika i Usługodawcę umowy stosuje się prawo polskie oraz właściwe są sądy jurysdykcji polskiej. Sądem właściwym do rozpoznawania sporów zaistniałych pomiędzy Usługodawcą a Użytkownikiem niebędącym konsumentem jest sąd właściwy miejscowo dla siedziby Usługodawcy. Sądem właściwym dla sporów, których stroną jest Konsument, jest miejsce zamieszkania Konsumenta.

3. Regulamin obowiązuje od dnia 17-11-2022 roku.

Polityka cookies
1. Cookies w sklepie internetowym, dane eksploatacyjne i analityka
 
1.1. Pliki Cookies (ciasteczka) są to niewielkie informacje tekstowe w postaci plików tekstowych, wysyłane przez serwer i zapisywane po stronie osoby odwiedzającej stronę Sklepu Internetowego (np. na dysku twardym komputera, laptopa, czy też na karcie pamięci smartfona – w zależności z jakiego urządzenia korzysta odwiedzający nasz Sklep Internetowy). Szczegółowe informacje dot. plików Cookies, a także historię ich powstania można znaleźć m.in. tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciasteczko
 
1.2. Administrator może przetwarzać dane zawarte w plikach Cookies podczas korzystania przez odwiedzających ze strony Sklepu Internetowego w następujących celach:
 
1.2.1. identyfikacji Usługobiorców jako zalogowanych w Sklepie Internetowym i pokazywania, że są zalogowani;
 
1.2.2. zapamiętywania Produktów dodanych do koszyka w celu złożenia Zamówienia;
 
1.2.3. zapamiętywania danych z wypełnianych Formularzy Zamówienia, ankiet lub danych logowania do Sklepu Internetowego;
 
1.2.4. dostosowywania zawartości strony Sklepu Internetowego do indywidualnych preferencji Usługobiorcy (np. dotyczących kolorów, rozmiaru czcionki, układu strony) oraz optymalizacji korzystania ze stron Sklepu Internetowego;
 
1.2.5. prowadzenia anonimowych statystyk przedstawiających sposób korzystania ze strony Sklepu Internetowego;
 
1.2.6. remarketingu, to jest badania cech zachowania odwiedzających Sklep Internetowy poprzez anonimową analizę ich działań (np. powtarzające się wizyty na określonych stronach, słowa kluczowe itp.) w celu stworzenia ich profilu i dostarczenia im reklam dopasowanych do ich przewidywanych zainteresowań, także wtedy kiedy odwiedzają oni inne strony internetowe w sieci reklamowej firmy Google Inc. oraz Facebook Ireland Ltd.;
 
1.3. Standardowo większość przeglądarek internetowych dostępnych na rynku domyślnie akceptuje zapisywanie plików Cookies. Każdy ma możliwość określenia warunków korzystania z plików Cookies za pomocą ustawień własnej przeglądarki internetowej. Oznacza to, że można np. częściowo ograniczyć (np. czasowo) lub całkowicie wyłączyć możliwość zapisywania plików Cookies – w tym ostatnim wypadku jednak może to mieć wpływ na niektóre funkcjonalności Sklepu Internetowego (przykładowo niemożliwym może okazać się przejście ścieżki Zamówienia poprzez Formularz Zamówienia z uwagi na niezapamiętywanie Produktów w koszyku podczas kolejnych kroków składania Zamówienia).
 
1.4. Ustawienia przeglądarki internetowej w zakresie plików Cookies są istotne z punktu widzenia zgody na korzystanie z plików Cookies przez nasz Sklep Internetowy – zgodnie z przepisami taka zgoda może być również wyrażona poprzez ustawienia przeglądarki internetowej. W braku wyrażenia takiej zgody należy odpowiednio zmienić ustawienia przeglądarki internetowej w zakresie plików Cookies.
 
1.5. Szczegółowe informacje na temat zmiany ustawień dotyczących plików Cookies oraz ich samodzielnego usuwania w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych dostępne są w dziale pomocy przeglądarki internetowej.
 
1.6. Administrator może korzystać w Sklepie Internetowym z usług Google Analytics, Universal Analytics dostarczanych przez firmę Google Inc. (1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA. Usługi te pomagają Administratorowi analizować ruch w Sklepie Internetowym. Gromadzone dane przetwarzane są w ramach powyższych usług w sposób zanonimizowany (są to tzw. dane eksploatacyjne, które uniemożliwiają identyfikację osoby) do generowania statystyk pomocnych w administrowaniu Sklepie Internetowym. Dane te mają charakter zbiorczy i anonimowy, tj. nie zawierają cech identyfikujących (danych osobowych) osoby odwiedzające stronę Sklepu Internetowego. Administrator korzystając z powyższych usług w Sklepie Internetowym gromadzi takie dane jak źródła i medium pozyskania odwiedzjących Sklep Internetowy oraz sposób ich zachowania na stronie Sklepu Internetowego, informacje na temat urządzeń i przeglądarek z których odwiedzają stronę, IP oraz domenę, dane geograficzne oraz dane demograficzne (wiek, płeć) i zainteresowania.
 
1.1. Możliwe jest zablokowanie w łatwy sposób przez daną osobę udostępniania Google Analytics informacji o jej aktywności na stronie Sklepu Internetowego – w tym celu można zainstalować dodatek do przeglądarki udostępniany przez firmę Google Inc. dostępny tutaj: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=pl
 
1.8. Administrator może korzystać w Sklepie Internetowym z usługi Piksel Facebooka dostarczanej przez firmę Facebook Ireland Limited (4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, Dublin 2, Irlandia). Usługa ta pomaga Administratorowi mierzyć skuteczność reklam oraz dowiadywać się, jakie działania podejmują odwiedzający sklep internetowy, a także wyświetlać tym osobom dopasowane reklamy. Szczegółowe informacje o działaniu Piksela Facebooka możesz znaleźć pod następującym adresem internetowym: https://www.facebook.com/business/help/1.241.61.120153?helpref=page_content =
 
1.9. Zarządzanie działaniem Piksela Facebooka jest możliwe poprzez ustawienia reklam w swoim koncie na portalu Facebook.com: https://www.facebook.com/ads/preferences/?entry_product=ad_settings_screen