FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Pytania
o formę współpracy

Przejdź

Pytania o model
Full Dropshipping

Przejdź

Pytania
o marketing

Przejdź

  Pytania o formę współpracy  

Czy muszę mieć własną działalność gospodarczą, aby otworzyć swój e-sklep?

Nie, nie musisz mieć własnej działalności gospodarczej, aby mieć swój e-sklep w Internecie. Współpracując z nami, możesz osiągać nieograniczone dochody, które rozliczasz pod koniec roku na podstawie PIT-u 36 i załącznika ZG (dochody z zagranicy).

Czy mogę współpracować z e-Commerce Automation w modelu B2B mając już działającą firmę?

Oczywiście, że tak. Możesz z nami współpracować na podstawie umowy o współpracę i rozliczać się na zasadzie wystawienia faktury w wybranym przez Ciebie momencie na kwotę wypracowanego zysku.

Jakie całkowite koszty poniosę na start, gdy otworzę swój e-sklep?

To zależy od Ciebie, czy chcesz sam założyć swój sklep od podstaw za jednorazową opłatą 397 zł brutto, czy chcesz skorzystać z kompleksowego rozwiązania, jakim jest gotowy sklep internetowy (pakiety cenowe do wyboru od 997 zł brutto).

Jakie koszty miesięczne będę musiał ponosić w związku z prowadzeniem e-sklepu?

Jeżeli wybierzesz opcję podstawową bez żadnych rozszerzeń i dodatków, to nie będą Ci naliczane żadne stałe opłaty miesięczne. Musisz uwzględnić tylko prowizję dla e-Commerce Automation, dzięki czemu nasi specjaliści przez cały czas profesjonalnie będą obsługiwać Twój sklep.

Ile wynosi prowizja dla e-Commerce Automation?

Prowizja jest liczona zawsze od wygenerowanego zysku i wynosi 30%. To oznacza, że jeżeli w danym miesiącu nie masz sprzedaży, to nie zapłacisz nam żadnej opłaty. Twoje wynagrodzenie wynosi aż 70% wypracowanych zysków w danym sklepie internetowym.

Jakie podatki będę płacić w związku z dochodem, który wygeneruje mój e-sklep?

Jeżeli będziesz z nami współpracować jako osoba fizyczna, to jedyny podatek jaki płacisz, to podatek dochodowy rozliczany co roku na podstawie PIT 36 i zał. ZG. Jeżeli natomiast jesteś firmą, to masz w obowiązku rozliczyć swoje faktury z uzyskanego dochodu w danym miesiącu lub kwartale, w zależności od tego, kiedy je wystawisz.

Jakie ponoszę ryzyko w związku z założeniem e-sklepu i podjęciem współpracy z e-Commerce Automation?

Nie masz absolutnie żadnego ryzyka finansowego rozpoczynając z nami współpracę. Twoim największym ryzykiem jest po prostu brak dochodu, czyli nic nie tracisz.

Czy poniosę jakieś koszty, kiedy zdecyduje się na zamknięcie mojego e-sklepu w dowolnym momencie?

Współpracę z nami możesz zakończyć w dowolnym momencie, składając wypowiedzenie umowy z zachowaniem okresu 1 miesiąca. Nie ma żadnych kar umownych za brak generowanego dochodu lub zamknięcie e-sklepu w dowolnym czasie.

Czy mogę się zapoznać z umową współpracy przed zakupem sklepu?

Tak. Naszych klientów traktujemy jako partnerów biznesowych dlatego umowa współpracy jest spisem najważniejszych warunków jakie będą obowiązywały pomiędzy nami, aby ułatwić nam jak najlepszą i owocną współpracę na zasadach win-win.

Wzór umowy współpracy znajduje się pod tym linkiem:

  Pytania o model Full Dropshipping  

Na czym polega współpraca z firmą e-Commerce Automation w modelu Full Dropshipping?

Zasada jest prosta: my dostarczamy Ci narzędzie w postaci e-sklepu zintegrowanego z wieloma hurtowniami na terenie całej Polski, który sami obsługujemy (zapytania klientów, zwroty, reklamacje etc.), a Twoim zadaniem jest aktywna promocja sklepu celem zdobycia szerokiej grupy docelowej klientów.

Kto podpisuje umowę z hurtownią na usługę dropshipping?

My jako firma bezpośrednio współpracujemy z hurtowniami i to my podpisujemy z Nimi umowy dropshippingowe. Taka forma współpracy jest dla Ciebie najlepsza, ponieważ hurtownie udostępniają takie funkcje za odpowiednią opłatą, która w tym modelu całkowicie Cię omija.

Ile kosztuje usługa dropshipping w hurtowni?

Koszt wykonania integracji i opłaty abonamentowej za dropshipping jakie nalicza sobie każda hurtownia zaczyna się od 100 do 500 zł netto/miesiąc. Jeżeli przykładowo chciałbyś mieć integrację z trzema różnymi hurtowniami, to Twój stały koszt jaki musiałbyś zapłacić za obsługę wynosiłby ok. 1.500 zł netto/miesiąc. Dzięki współpracy z nami nie ponosisz żadnych kosztów związanych z integracją z hurtowniami. Zintegorwaliśmy i oplaciliśmy dla Ciebie 150 hurtowni!

Kto w modelu dropshipping wystawia paragon dla klienta?

Nasza firma wystawia fakturę imienną lub firmową natychmiastowo po zaksięgowaniu wpłaty na konto i przesyła ją elektronicznie na e-maila do klienta. Faktury wystawiane są w imieniu Twojego sklepu i z Twoją nazwą sklepu, ale firmą która wystawia jest nasza firma.

Jaki jest czas wysyłki towaru w modelu dropshipping?

Zamówienie, które złożył klient, jest przekazywane przez nasz system automatycznie do hurtowni, dlatego obsługa zamówienia jest natychmiastowa. Czas wysyłki towaru zależy tylko i wyłącznie od firmy transportowej z jaką dana hurtownia ma podpisaną umowę. Zakładany czas to 1-3 dni robocze.

Czy można negocjować ceny produktów z hurtowniami?

Oczywiście, że tak. Ceny zawsze można negocjować wraz z czasem trwania współpracy lub po spełnieniu programu lojalnościowego. Za wszystkie negocjacje z hurtowniami odpowiedzialny jest dział zajmujący się negocjacjami i współpracą z hurtowniami w e-Commerce Automation.

Co, jeśli mam ten sam towar w różnych cenach z dwóch różnych hurtowni?

To bardzo częsty przypadek, że różne hurtownie dysponują tym samym produktem w różnej cenie. W takiej sytuacji powinieneś ręcznie usunąć 1 z tych produktów, względem własnego uznania czy cena powinna zostać droższa, czy tańsza.

Kto płaci za przesyłkę, kiedy klient zakupi u mnie na stronie kilka różnych produktów, z kilku różnych hurtowni?

W koszyku zakupowym klient będzie widział łączną cenę za przesyłkę, która zostanie wygenerowana po dodaniu do niego kilku przedmiotów z różnych hurtowni.

Jak wyglądają zwroty i reklamacje w modelu Full Dropshipping?

Zarówno zwroty, jak i reklamacje są obsługiwane przez naszą firmę. Ty osobiście nie otrzymujesz do rąk żadnego towaru, który wychodzi lub wraca do sklepu. Koszty zwrotów i reklamacji odejmujemy od stanu Twojego konta z zarobionych pieniędzy. Naszym celem jest jak najszybsze sprzedanie zwróconego produktu, więc szybko pieniądze na Twoim koncie powinny zostać odblokowane. Przygotowaliśmy w tym celu wiele możliwości sprzedażowych produktów pochodzących ze zwrotów, aby nie magazynować towarów i blokować środków pieniężnych.

Komu płaci klient, który dokonał zakupów w moim e-sklepie?

Klient za pośrednictwem sposobu płatności, które są zamieszczone na panelu sprzedażowym, opłaca dane zamówienie przelewając środki bezpośrednio na konto naszej firmy. Na Twoim koncie natomiast zapisane są wszystkie transakcje i ich rozliczenia. Pamiętaj, że w każdej chwili masz możliwość wystawienia faktury i wypłacenia swojego zysku.

Jak wygląda obsługa sprzedażowa moich Klientów przez e-Commerce Automation?

Nasza firma kompleksowo obsługuje Twój sklep poprzez stały kontakt z klientem. Wszelkie zapytania o preferencje, parametry danego produktu oraz termin dostawy – klient kieruje do nas. Dzięki temu Ty masz czas na skuteczną reklamę swojego sklepu w mediach i na portalach społecznościowych.

Jak wygląda obsługa posprzedażowa moich Klientów przez e-Commerce Automation?

Zakupy w Internecie często wiążą się ze zwrotami, za które dzięki nam - Ty nie odpowiadasz. Gdybyś prowadził firmę i zaopatrywał się w danej hurtowni, a następnie sprzedał ich produkt w sieci dla klienta detalicznego, który z jakiegoś powodu zwróciłby ten produkt to w większości przypadków nie mógłbyś już tego produktu zwrócić do hurtowni, w której go kupiłeś. Tym sposobem Twój stan magazynowy mógłby się powiększać każdego dnia, a Ty mroziłbyś środki zamiast inwestować i zarabiać. Podobnie jest w przypadkach reklamacji, gdzie zdarzają się uszkodzenia z winy producenta lub uszkodzenia mechaniczne. Cały ten proces i obsługa leżą po naszej stronie. Ty wciąż możesz się zająć tylko własnym marketingiem. Całość obsługi prowadzimy w Twoim imieniu i pod marką Twojego sklepu.

  Pytania o marketing  

Co należy do moich zadań jeżeli chciałbym z Wami współpracować?

Twoim głównym zadaniem jest promocja i reklama własnego sklepu. My dajemy Ci gotowe rozwiązania, a także obsługujemy Twoich klientów dbając o to, aby do Ciebie wracali z uśmiechem na twarzy. Ty w tym czasie powinieneś szukać nowych miejsc w sieci, w których będziesz mógł opowiedzieć o swoich produktach, takich jak portale społecznościowe, blogi, fora, kanały VOD z prezentacjami towarów itp. Pamiętaj, że im bardziej kreatywny będziesz, tym większe osiągniesz zyski. Obserwuj swoją konkurencję, zadbaj o wizualną szatę graficzną swojej strony, o treści w niej zawarte, które będą ją pozycjonować w wyszukiwarce.

Kto ustala ceny towarów, które widnieją w moim e-sklepie w modelu drophsipping?

Ceny, które widnieją na Twojej stronie to finalne cenny brutto oferowane klientowi. Cena ta składa się z ceny, za jaką kupiliśmy towar w hurtowni + uwzględniony jest w niej również Twój zysk ze sprzedaży.

Czy mogę zaoferować swoim klientom bony rabatowe?

Tak, oczywiście że możesz przygotować dla swoich klientów rabaty, okazje cenowe czy promocje! Nawet powinieneś to zrobić, aby zachęcić klienta do swojej oferty.

Czy mogę zaoferować swoim klientom programy lojalnościowe?

Oczywiście, że tak! Możesz stworzyć swój własny system lojalnościowy lub skorzystać z naszego, który został skonfigurowany tak, aby przynosić korzyści finansowe również dla Ciebie.

Czy warto chwalić się znajomym, że znalazłem dochodową formę biznesu bez ryzyka i zakładania działalności gospodarczej?

Oczywiście, że tak! Wszystkim znane jest powiedzenie, że sąsiad nie może mieć lepiej od nas samych i my to szanujemy, ale w tym modelu współpracy będzie nam się bardzo opłacało poinformować jak największą liczbę osób, ponieważ przygotowaliśmy dla Was linki partnerskie, które zaprocentują. A to oznacza, że jeżeli ktoś zrobi pierwszy u Ciebie zakupy, a później pójdzie do sąsiada, to Ty również otrzymasz z tego prowizję! Czyli finalnie sąsiad nigdy nie będzie miał lepiej.

Czy sam mogę wybrać towar, który będzie znajdował się w mojej ofercie sprzedażowej?

Otwierając dany sklep od podstaw lub kupując gotowy sklep z naszego katalogu, sam wybierasz kategorie np. dziecko -> foteliki samochodowe, ale asortyment jest dobierany losowo z wielu różnych hurtowni, po to aby maksymalnie urozmaicić Twoją ofertę sprzedażową. Jeżeli korzystalibyśmy tylko z 1 hurtowni, to nie zrobilibyśmy niczego więcej niż sklep, który już działa i ma te same produkty, które powielamy. W managerze zarządzania sklepami znajdziesz opcję precyzyjnego dostosowania asortymentu, który będzie widoczny w Twoim sklepie.

Czy w trakcie prowadzenia sklepu, mogę rozbudowywać swój sklep o nowe narzędzia marketingowe?

Oczywiście, w każdej chwili możesz swój sklep rozbudować kupując nowe produkty marketingowe, powodujące większą rozpoznawalność w Internecie. Na podstawie raportów i analiz, które dostarczy Ci nasz system, będziesz mógł sam zauważyć jakie ruchy w danym momencie będą Ci najbardziej potrzebne. Zawsze możesz też skorzystać z naszej wiedzy dostępnej na platformie VOD lub na forum.

Czy moi klienci mogą umieszczać na mojej stronie recenzje lub komentarze do danego produktu?

Dzięki naszej profesjonalnej platformie sklepowej, jaką jest PrestaShop, Twoi klienci mają możliwość zostawiania komentarzy pod danymi produktami. Dzięki takiej wymianie informacji i opinii zbudujesz swoją wiarygodność na rynku.

Jak promować się w Internecie, aby moja oferta była najlepsza?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, sam się zastanów, co dla Ciebie jest ważne podczas robienia swoich prywatnych zakupów? Najniższa cena na rynku czy zaufany sprzedawca?:) Dokładnie tak samo działa sprzedaż w Internecie. Klient chce mieć pewność, że wybrał dobry produkt u dobrego sprzedawcy. W myśl tej zasady pracuj na swoje zaufanie wśród klientów w sieci i pamiętaj, aby tego nie robić samą niską ceną, ponieważ rezultatów nie będzie z tego żadnych.

Czy mogę zmienić wygląd mojego sklepu?

Oczywiście czasami wystarczy odświeżyć sam baner reklamowy na głównej stronie, aby nasz sklep zyskał nowy świeży wygląd i na nowo zachęcał do zakupu. Warto więc o to zadbać i przyciągać wizualnie swoich klientów.

Jakie produkty sprzedają się najlepiej w Internecie?

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ z każdej kategorii możemy wyłonić tematykę produktów, która sprzedaje się najlepiej. Ich popularność będzie się też zmieniała wraz z porą roku, sezonem, okolicznościami lub świętami. Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś się na sprzedaż konkretnego asortymentu, to warto porównać wyniki sprzedażowe z różnych platform (np. Trade Watch - więcej na platformie VOD) i dowiedzieć się np. jakie produkty najlepiej sprzedają się na allegro – największym serwisie aukcyjnym. Rozpoczynając współpracę z nami otrzymasz całkowicie za darmo dostęp do takich raportów, a następnie będziesz mógł sam zdecydować lub też z naszą pomocą, w jaki biznes najlepiej wejść, aby szybko zarobić.

Kogo wpisuję jako właściciela konta reklamowego na Facebook lub w Google?

Reklama sklepu internetowego jest całkowicie zależna od osoby go prowadzącej, czyli osobiście rejestrujesz konto reklamowe na Facebooku lub w Google Adwords na swoje dane. Faktury z tych portali są Twoim kosztem uzyskania przychodu, który jest podstawą do obniżenia podatków od wypracowanych z niego zysków. Oznacza to, że sam podłączasz swoje metody płatności do obsługi kont reklamowych.

Przejdź i zobacz dostępne sklepy w naszym systemie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies.
Polityka Cookies Akceptuję