FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Forma współpracy

Nie, nie musisz mieć własnej działalności gospodarczej, aby mieć swój e-sklep w Internecie. Współpracując z nami, możesz osiągać nieograniczone dochody, które rozliczasz pod koniec roku na podstawie PIT-u 36 i załącznika ZG (dochody z zagranicy).

Oczywiście, że tak. Możesz z nami współpracować na podstawie umowy o współpracę i rozliczać się na zasadzie wystawienia faktury w wybranym przez Ciebie momencie na kwotę wypracowanego zysku.

To zależy od Ciebie, czy chcesz sam założyć swój sklep od podstaw bez opłat, czy chcesz skorzystać z kompleksowego rozwiązania, jakim jest gotowy sklep internetowy (pakiety cenowe do wyboru od 997 zł brutto).

Jeżeli wybierzesz opcję podstawową bez żadnych rozszerzeń i dodatków, to nie będą Ci naliczane żadne stałe opłaty miesięczne. Musisz uwzględnić tylko prowizję dla firmy ec-at, która przez cały czas profesjonalnie będzie obsługiwała Twój sklep.

Prowizja jest liczona zawsze od wygenerowanego zysku i wynosi 30%. To oznacza, że jeżeli w danym miesiącu nie masz sprzedaży, to nie zapłacisz nam żadnej opłaty. Twoje wynagrodzenie wynosi aż 70% wypracowanych zysków w danym sklepie internetowym od widocznych kwot.

Do końca roku, zgodnie z promocją, którą wprowadziliśmy, nie pobieramy tej prowizji. Całość zysku ze sprzedaży trafia do Ciebie.

Jeśli sprzedajesz własne produkty pobierzemy 5% ze sprzedaży.

Jeżeli będziesz z nami współpracować jako osoba fizyczna, to jedyny podatek jaki płacisz to podatek dochodowy rozliczany co roku na podstawie PIT 36 i zał. ZG.

Jeżeli natomiast jesteś firmą, to masz w obowiązku rozliczyć swoje faktury z uzyskanego dochodu w danym miesiącu lub kwartale, w zależności od tego kiedy je wystawisz.

Nie masz absolutnie żadnego ryzyka finansowego rozpoczynając z nami współpracę. Twoim największym ryzykiem jest po prostu brak dochodu, czyli nic nie tracisz.

Współpracę z nami możesz zakończyć w dowolnym momencie, składając wypowiedzenie umowy z zachowaniem okresu 1 miesiąca. Nie ma żadnych kar umownych za brak generowanego dochodu lub zamknięcie e-sklepu w dowolnym czasie.

Model full dropshiping

Zasada jest prosta: my dostarczamy Ci narzędzie w postaci e-sklepu zintegrowanego z wieloma hurtowniami na terenie całej Polski, który sami obsługujemy (zapytania klientów, zwroty, reklamacje etc.), a Twoim zadaniem jest aktywna promocja sklepu celem zdobycia szerokiej grupy docelowej klientów.

My jako firma bezpośrednio współpracujemy z hurtowniami i to my podpisujemy z Nimi umowy dropshippingowe. Taka forma współpracy jest dla Ciebie najlepsza, ponieważ hurtownie udostępniają takie funkcje za odpowiednią opłatą, która w tym modelu całkowicie Cie omija.

Koszt wykonania integracji i opłaty abonamentowej za dropshipping jakie nalicza sobie każda hurtownia wynosi około 100zł netto/ miesiąc. Jeżeli przykładowo chciałbyś mieć integrację z trzema różnymi hurtowniami, to Twój stały koszt jaki musiałbyś zapłacić za obsługę wynosiłby ok. 300zł netto /miesiąc. Współpracując z ECAT nie ponosisz żadnych kosztów związanych z integracjami z hurtowniami bez względu czy wybierasz jedną czy więcej, z których pobierasz towar na swój sklep.

Nasza firma wystawia fakturę imienną lub firmową natychmiastowo po zaksięgowaniu wpłaty na konto i przesyła ją elektronicznie na e-maila do klienta.

Zamówienie, które złożył klient jest przekazywane przez nasz system automatycznie do hurtowni, dlatego obsługa zamówienia jest natychmiastowa. Czas wysyłki towaru zależy tylko i wyłącznie od firmy transportowej z jaką dana hurtownia ma podpisaną umowę. Zakładany czas to 1 -3 dni robocze.

Oczywiście, że tak. Ceny zawsze można negocjować wraz z czasem trwania współpracy lub po spełnieniu programu lojalnościowego. Za wszystkie negocjacje z hurtowniami odpowiedzialna jest nasza firma et-ac.

To bardzo częsty przypadek, że różne hurtownie dysponują tym samym produktem w różnej cenie. W takiej sytuacji powinieneś ręcznie usunąć 1 z tych produktów, względem własnego uznania czy cena powinna zostać droższa czy tańsza.

W koszyku zakupowym klient będzie widział łączną cenę za przesyłkę, która zostanie wygenerowana po dodaniu do niego kilku przedmiotów z różnych hurtowni.

Zarówno zwroty jak i reklamacje są obsługiwane przez naszą firmę. Ty osobiście nie otrzymujesz do rąk żadnego towaru, który wychodzi lub wraca do sklepu.

Klient za pośrednictwem sposobu płatności, które są zamieszczone na panelu sprzedażowym, opłaca dane zamówienie przelewając środki bezpośrednio na konto naszej firmy. Na Twoim koncie natomiast zapisane są wszystkie transakcje i ich rozliczenia. Pamiętaj, że w każdej chwili masz możliwość wystawienia faktury i wypłacenia swojego zysku.

Nasza firma kompleksowo obsługuje Twój sklep poprzez stały kontakt z klientem. Wszelkie zapytania o preferencje, parametry danego produktu oraz termin dostawy – klient kieruje do nas. Dzięki temu Ty masz czas na skuteczną reklamę swojego sklepu w mediach i na portalach społecznościowych.

Zakupy w Internecie często wiążą się ze zwrotami, za które Ty nie odpowiadasz. Gdybyś prowadził firmę i zaopatrywał się w danej hurtowni, a następnie sprzedał ich produkt w sieci dla klienta detalicznego, który wróciłby na zwrot w większości przypadków nie mógłbyś już tego produktu zwrócić do hurtowni, w której go kupiłeś. Tym sposobem Twój stan magazynowy mógłby się powiększać każdego dnia, a Ty mroziłbyś środki zamiast inwestować. Podobnie jest w przypadkach reklamacji, gdzie zdarzają się uszkodzenia z winy producenta lub uszkodzenia mechaniczne. Cały ten proces i obsługa leżą po naszej stronie. Ty wciąż możesz się zająć tylko własnym marketingiem.

Marketing sklepu

Twoim głównym zadaniem jest promocja i reklama własnego sklepu. My dajemy Ci gotowe rozwiązania, a także obsługujemy Twoich klientów dbając o to, aby do Ciebie wracali z uśmiechem na twarzy. Ty w tym czasie powinieneś szukać nowych miejsc w sieci, w których będziesz mógł opowiedzieć o swoich produktach, takich jak portale społecznościowe, blogi, fora, kanały VOD z prezentacjami towarów itp. Pamiętaj, że im bardziej kreatywny będziesz, tym większe osiągniesz zyski. Obserwuj swoją konkurencje, zadbaj o wizualną szatę graficzną swojej strony, o treści w niej zawarte, które będą ją pozycjonować w wyszukiwarce.

Ceny, które widnieją na Twojej stronie to finalne cenny brutto oferowane klientowi.

Cena ta składa się z ceny za jaką kupiliśmy towar w hurtowni + uwzględniony jest w niej również Twój zysk na sprzedaży.

Tak, oczywiście że możesz przygotować dla swoich klientów rabaty, okazje cenowe czy promocje! Nawet powinieneś to zrobić, aby zachęcić klienta do swojej oferty.

Oczywiście, że tak! Możesz stworzyć swój własny system lojalnościowy lub skorzystać z naszego, który został skonfigurowany tak, aby przynosić korzyści finansowe również dla Ciebie.

Oczywiście, że tak! 😊 Wszystkim znane jest powiedzenie, że sąsiad nie może mieć lepiej od nas samych i my to szanujemy, ale w tym modelu współpracy będzie nam się bardzo opłacało poinformować jak największą liczbę osób, ponieważ przygotowaliśmy dla Was linki partnerskie, które zaprocentują. A to oznacza, że jeżeli ktoś zrobi pierwszy u Ciebie zakupy a później pójdzie do sąsiada, to Ty również otrzymasz z tego prowizję! Czyli finalnie sąsiad nigdy nie będzie miał lepiej 😊

Otwierając dany sklep od podstaw lub kupując gotowy sprzęt, sam wybierasz kategorie np. dziecko -> foteliki samochodowe, ale asortyment jest dobierany losowo z wielu różnych hurtowni, po to aby maksymalnie urozmaicić Twoją ofertę sprzedażową. Jeżeli korzystalibyśmy tylko z 1 hurtowni, to nie zrobilibyśmy niczego więcej niż sklep który już działa i ma te same produkty, które powielamy.

Oczywiście, w każdej chwili możesz swój sklep rozbudować kupując nowe produkty marketingowe, powodujące większą rozpoznawalność w Internecie. Na podstawie raportów i analiz, które dostarczy Ci nasz system będziesz mógł sam zauważyć jakie ruchy w danym momencie będą Ci najbardziej potrzebne. Zawsze możesz też skorzystać z naszej wiedzy.

Dzięki naszej profesjonalnej platformie sklepowej jaką jest PrestaShop, Twoi klienci mają możliwość zostawiania komentarzy pod danymi produktami. Dzięki takiej wymianie informacji i opinii zbudujesz swoją wiarygodność na rynku.

Aby odpowiedzieć na to pytanie, sam się zastanów co dla Ciebie jest ważne podczas robienia swoich prywatnych zakupów? Najniższa cena na rynku czy zaufany sprzedawca?:) Dokładnie tak samo działa sprzedaż w Internecie. Klient chce mieć pewność, że wybrał dobry produkt u dobrego sprzedawcy. W myśl tej zasady pracuj na swoje zaufanie wśród klientów w sieci i pamiętaj, aby tego nie robić samą niską ceną, ponieważ rezultatów nie będzie z tego żadnych.

Oczywiście 😊 czasami wystarczy odświeżyć sam baner reklamowy na głównej stronie, aby nasz sklep zyskał nowy świeży wygląd i na nowo zachęcał do zakupu. Warto więc o to zadbać i przyciągać wizualnie swoich klientów.

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ z każdej kategorii możemy wyłonić tematykę produktów, która sprzedaje się najlepiej. Ich popularność będzie się też zmieniała wraz z porą roku, sezonem, okolicznościami lub świętami. Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś się na sprzedaż konkretnego asortymentu, to warto pościągać wyniki sprzedażowe z różnych platform i dowiedzieć się np. jakie produkty najlepiej sprzedają się na allegro – największym serwisie aukcyjnym. Rozpoczynając współpracę z nami otrzymasz całkowicie za darmo dostęp do takich raportów, a następnie będziesz mógł sam zdecydować lub z naszą pomocą w jaki biznes najlepiej wejść, aby szybko zarobić 😊

0% prowizji do końca 2021 roku!

SKLEP PREMIUM
na zamówienie

  • Bezpłatny dostęp do wszystkich hurtowni – licencja dożywotnia 
  • obsługa zamówień, reklamacji i zwrotów
  • Logo (dwie propozycje), nazwa sklepu (trzy propozycje) oraz oprawa graficzna 
  • Ustawione kategorie i wgrane produkty
  • limit produktów – 2000
  • Dostęp do Akademii ecat i materiałów szkoleniowych – PREMIUM 
  • Aktywny program partnerski 
  • Grafiki i szablony na social media 
  • Multistore na 3 miesiące 
  • Integracja Allegro

5997 zł

Wtyczka ecat
WooCommerce

Licencja roczna:
249 zł

Licencja dożywotnia:
1129 zł

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet