FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Forma współpracy

Nie, nie musisz mieć własnej działalności gospodarczej, aby mieć swój e-sklep w Internecie. Współpracując z nami, możesz osiągać nieograniczone dochody, które rozliczasz pod koniec roku na podstawie PIT-u 36 i załącznika ZG (dochody z zagranicy).

Oczywiście, że tak. Możesz z nami współpracować na podstawie umowy o współpracę i rozliczać się na zasadzie wystawienia faktury w wybranym przez Ciebie momencie na kwotę wypracowanego zysku.

To zależy od Ciebie, czy chcesz sam założyć swój sklep od podstaw bez opłat, czy chcesz skorzystać z kompleksowego rozwiązania, jakim jest gotowy sklep internetowy (pakiety cenowe do wyboru od 997 zł brutto).

Na początek należy wybrać swój rodzaj sklepu, dostępne jest kilka możliwości: 

 • zakup wtyczki ecat, jeśli posiadasz sklep na Woocommerce, 
 • gotowy sklep z pakietu mini,
 • gotowy sklep z pakietu premium, 
 • sklep na zamówienie. 

Szczegóły znajdują się w cenniku ec-at.com/cennik

Płatność sklepu jest jednorazowa, w zależności od wybranego wariantu cena zawiera dodatkowe opcje. Po roku należy odnowić koszt serwera, tj. 460 zł oraz domeny, która ustalana jest indywidualnie tj. 10-100 zł. 

Prowadzenie sklepu w opcji podstawowej bez żadnych rozszerzeń i dodatków, nie będzie się wiązało z żadnymi stałymi opłatami miesięcznymi. Należy uwzględnić tylko prowizję dla firmy ec-at, która przez cały czas profesjonalnie będzie obsługiwała Twój sklep.

Prowizja jest liczona zawsze od wygenerowanego zysku i wynosi 30%. To oznacza, że jeżeli w danym miesiącu nie masz sprzedaży, to nie zapłacisz nam żadnej opłaty. Twoje wynagrodzenie wynosi aż 70% wypracowanych zysków w danym sklepie internetowym od widocznych kwot.

Do końca roku, zgodnie z promocją, którą wprowadziliśmy, nie pobieramy tej prowizji. Całość zysku ze sprzedaży trafia do Ciebie.

Jeśli sprzedajesz własne produkty pobierzemy 5% ze sprzedaży.

Prowizja jest liczona zawsze od wygenerowanego zysku i wynosi 30%. To oznacza, że jeżeli w danym miesiącu nie masz sprzedaży, to nie zapłacisz nam żadnej opłaty. Twoje wynagrodzenie wynosi aż 70% wypracowanych zysków w danym sklepie internetowym od widocznych kwot.

Do końca roku, zgodnie z promocją, którą wprowadziliśmy, nie pobieramy tej prowizji. Całość zysku ze sprzedaży trafia do Ciebie. Wykorzystaj te środki na działania marketingowe w swoim sklepie.

Jeśli sprzedajesz własne produkty pobierzemy 5% ze sprzedaży.

Dochód uzyskiwany jest z różnicy ceny hurtowej oraz detalicznej.

 1. Wybierasz sklep z katalogu  https://katalog.ec-at.com/ w pakiecie Mini lub Premium.
 2. Wybierasz produkty ze wszystkich naszych hurtowni. Lista dostępna na stronie https://ec-at.com/hurtownie/ i/lub dodajesz swoje własne produkty.
 3. Rozpoczynasz działania marketingowe na sklepie tj.
 • konfigurowanie sklepu z allegro
 • promowanie sklepu w mediach społecznościowych 
 • reklamy płatne google ads, facebook ads
 1. Po zakupie produktu przez klienta, ecat zamawia produkt w hurtowni a  hurtownia zajmuje się wysyłką towaru.
 2. Ecat wystawia fakturę dla klienta.

W modelu full dropshippingowym ecat zajmuje się obsługą klienta (pytania o cechy produktów, status zamówienia), fakturowaniem, obsługą logistyczną zwrotów. Cały czas dostaje Pan wsparcie techniczne oraz wsparcie w zakresie obsługi sklepów.

Jeżeli będziesz z nami współpracować jako osoba fizyczna, to jedyny podatek jaki płacisz to podatek dochodowy rozliczany co roku na podstawie PIT 36 i zał. ZG.

Jeżeli natomiast jesteś firmą, to masz w obowiązku rozliczyć swoje faktury z uzyskanego dochodu w danym miesiącu lub kwartale, w zależności od tego kiedy je wystawisz.

Nie masz absolutnie żadnego ryzyka finansowego rozpoczynając z nami współpracę. Twoim największym ryzykiem jest po prostu brak dochodu, czyli nic nie tracisz.

Współpracę z nami możesz zakończyć w dowolnym momencie, składając wypowiedzenie umowy z zachowaniem okresu 1 miesiąca. Nie ma żadnych kar umownych za brak generowanego dochodu lub zamknięcie e-sklepu w dowolnym czasie.

47.91. Z, czyli „sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet”.
73.11.Z – działalność agencji reklamowych

Model full dropshiping

Zasada jest prosta: my dostarczamy Ci narzędzie w postaci e-sklepu zintegrowanego z wieloma hurtowniami na terenie całej Polski, który sami obsługujemy (zapytania klientów, zwroty, reklamacje etc.), a Twoim zadaniem jest aktywna promocja sklepu celem zdobycia szerokiej grupy docelowej klientów.

My jako firma bezpośrednio współpracujemy z hurtowniami i to my podpisujemy z Nimi umowy dropshippingowe. Taka forma współpracy jest dla Ciebie najlepsza, ponieważ hurtownie udostępniają takie funkcje za odpowiednią opłatą, która w tym modelu całkowicie Cie omija.

Koszt wykonania integracji i opłaty abonamentowej za dropshipping jakie nalicza sobie każda hurtownia wynosi około 100zł netto/ miesiąc. Jeżeli przykładowo chciałbyś mieć integrację z trzema różnymi hurtowniami, to Twój stały koszt jaki musiałbyś zapłacić za obsługę wynosiłby ok. 300zł netto /miesiąc. Współpracując z ECAT nie ponosisz żadnych kosztów związanych z integracjami z hurtowniami bez względu czy wybierasz jedną czy więcej, z których pobierasz towar na swój sklep.

Nasza firma wystawia fakturę imienną lub firmową natychmiastowo po zaksięgowaniu wpłaty na konto i przesyła ją elektronicznie na e-maila do klienta.

Zamówienie, które złożył klient jest przekazywane przez nasz system automatycznie do hurtowni, dlatego obsługa zamówienia jest natychmiastowa. Czas wysyłki towaru zależy tylko i wyłącznie od firmy transportowej z jaką dana hurtownia ma podpisaną umowę. Zakładany czas to 1 -3 dni robocze.

Oczywiście, że tak. Ceny zawsze można negocjować wraz z czasem trwania współpracy lub po spełnieniu programu lojalnościowego. Za wszystkie negocjacje z hurtowniami odpowiedzialna jest nasza firma ECAT.

To bardzo częsty przypadek, że różne hurtownie dysponują tym samym produktem w różnej cenie. W takiej sytuacji powinieneś ręcznie usunąć 1 z tych produktów, względem własnego uznania czy cena powinna zostać droższa czy tańsza.

W koszyku zakupowym klient będzie widział łączną cenę za przesyłkę, która zostanie wygenerowana po dodaniu do niego kilku przedmiotów z różnych hurtowni.

Zarówno zwroty jak i reklamacje są obsługiwane przez naszą firmę. Ty osobiście nie otrzymujesz do rąk żadnego towaru, który wychodzi lub wraca do sklepu.

Klient za pośrednictwem sposobu płatności, które są zamieszczone na panelu sprzedażowym, opłaca dane zamówienie przelewając środki bezpośrednio na konto naszej firmy. Na Twoim koncie natomiast zapisane są wszystkie transakcje i ich rozliczenia. Pamiętaj, że w każdej chwili masz możliwość wystawienia faktury i wypłacenia swojego zysku.

Nasza firma kompleksowo obsługuje Twój sklep poprzez stały kontakt z klientem. Wszelkie zapytania o preferencje, parametry danego produktu oraz termin dostawy – klient kieruje do nas. Dzięki temu Ty masz czas na skuteczną reklamę swojego sklepu w mediach i na portalach społecznościowych.

Zakupy w Internecie często wiążą się ze zwrotami, za które Ty nie odpowiadasz. Gdybyś prowadził firmę i zaopatrywał się w danej hurtowni, a następnie sprzedał ich produkt w sieci dla klienta detalicznego, który wróciłby na zwrot w większości przypadków nie mógłbyś już tego produktu zwrócić do hurtowni, w której go kupiłeś. Tym sposobem Twój stan magazynowy mógłby się powiększać każdego dnia, a Ty mroziłbyś środki zamiast inwestować. Podobnie jest w przypadkach reklamacji, gdzie zdarzają się uszkodzenia z winy producenta lub uszkodzenia mechaniczne. Cały ten proces i obsługa leżą po naszej stronie. Ty wciąż możesz się zająć tylko własnym marketingiem.

Lista dostępnych hurtowni znajduje się na stronie: https://ec-at.com/hurtownie/

Wszystkie nasze produkty ze wszystkich hurtowni dostępne są w managerze https://manager.ec-at.com/. Instrukcja rejestracji znajduje się https://ec-at.com/akademia-ecat/ Po dokonaniu rejestracji należy dodać przykładowy sklep w zakładce Twoje sklepy – Zarządzanie – Dodaj sklep. Jeśli nazwa będzie zajęta sklep się nie doda, pojawi się błąd. Po dodaniu sklepu należy wybrać przycisk: Wybierz 

W ten sposób odblokuje się zakładka Produkty – Dostępne produkty – gdzie może Pani filtrować produkty po hurtowniach lub kategoriach produktów.

Zamówienia są realizowane po dokonaniu płatności przez klienta. Termin realizacji jest indywidualny w zależności od hurtowni, najczęściej hurtownia realizuje wysyłkę natychmiast po otrzymaniu środków lub często po otrzymaniu potwierdzenia wpłaty.

Tryb reklamacji jest szczegółowo opisany w regulaminie na sklepie.

Prawa autorskie do wykorzystywania zdjęć otrzymuje Pan ze wszystkich hurtowni do wykorzystania na stronie sklepu oraz w mediach społecznościowych, natomiast w przypadku chęci wykorzystania zdjęć na marketplace’ach typu allegro konieczne jest uzyskanie zgody z danej hurtowni.

Nie każda hurtownia. Hurtownie dostępne u nas w systemie są hurtowniami prowadzą taką działalność.

ECAT Manager

Komunikat ten informuje, że nie wybraliśmy sklepu w zakładce Twoje sklepy -> Zarządzanie. W zakładce tej należy w kolumnie „Akcje” kliknąć opcje „Wybierz”

Tak, można dodać produkty z dowolnej ilości hurtowni. Zalecamy jednak żeby to były maksymalnie 2-3 hurtownie ze względu na koszty wysyłki, którą klient będzie musiał zapłacić jeśli zamówi produkty z każdej hurtowni.

W managerze w zakładce Produkty w sklepie wybieramy produkty. Następnie w polu Wybierz akcję wybieramy opcje Przypisz kategorię i polu Wybierz kategorię sklepu wybieramy interesująca nas kategorie.

W managerze w polu Pokaż możemy zwiększac tą wartośc, jednakże sugerowana przez nas ilośc to 50 albo 100.

Żeby usunąć produkty w Managerze należy w zakładce Twoje sklepy => Produkty wejść w kategorię Produkty w sklepie zaznaczyć (ptaszkiem) produkty, które chcemy usunąć i nacisnąć czerwony przycisk Usuń produkty nad tabelką.

W ECAT Manager po zalogowaniu należy kliknąć przycisk Multistore: znajdujący się pod adresem mailowym w sekcji profilu. Wyświetlą się wtedy wszystkie możliwe plany. 

Aby dodać własne produkty należy w zakładce Produkty kliknąć podzakładkę Nowy, a następnie uzupełnić dane produktu.
Kolejno należy w zakładce WooCommerce kliknąć w zakładkę Ustawienia, następnie ECAT oraz na dole ustawić koszt wysyłki własnych produktów.
Cała obsługa produktów własnych należy po stronie operatora.

Marketing sklepu

Twoim głównym zadaniem jest promocja i reklama własnego sklepu. My dajemy Ci gotowe rozwiązania, a także obsługujemy Twoich klientów dbając o to, aby do Ciebie wracali z uśmiechem na twarzy. Ty w tym czasie powinieneś szukać nowych miejsc w sieci, w których będziesz mógł opowiedzieć o swoich produktach, takich jak portale społecznościowe, blogi, fora, kanały VOD z prezentacjami towarów itp. Pamiętaj, że im bardziej kreatywny będziesz, tym większe osiągniesz zyski. Obserwuj swoją konkurencje, zadbaj o wizualną szatę graficzną swojej strony, o treści w niej zawarte, które będą ją pozycjonować w wyszukiwarce.

Ceny, które widnieją na Twojej stronie to finalne cenny brutto oferowane klientowi.

Cena ta składa się z ceny za jaką kupiliśmy towar w hurtowni + uwzględniony jest w niej również Twój zysk na sprzedaży.

Tak, oczywiście że możesz przygotować dla swoich klientów rabaty, okazje cenowe czy promocje! Nawet powinieneś to zrobić, aby zachęcić klienta do swojej oferty.

Oczywiście, że tak! Możesz stworzyć swój własny system lojalnościowy lub skorzystać z naszego, który został skonfigurowany tak, aby przynosić korzyści finansowe również dla Ciebie.

Otwierając dany sklep od podstaw lub kupując gotowy sprzęt, sam wybierasz kategorie np. dziecko -> foteliki samochodowe, ale asortyment jest dobierany losowo z wielu różnych hurtowni, po to aby maksymalnie urozmaicić Twoją ofertę sprzedażową. Jeżeli korzystalibyśmy tylko z 1 hurtowni, to nie zrobilibyśmy niczego więcej niż sklep który już działa i ma te same produkty, które powielamy.

Oczywiście, w każdej chwili możesz swój sklep rozbudować kupując nowe produkty marketingowe, powodujące większą rozpoznawalność w Internecie. Na podstawie raportów i analiz, które dostarczy Ci nasz system będziesz mógł sam zauważyć jakie ruchy w danym momencie będą Ci najbardziej potrzebne. Zawsze możesz też skorzystać z naszej wiedzy.

Dzięki naszej profesjonalnej platformie sklepowej jaką jest PrestaShop, Twoi klienci mają możliwość zostawiania komentarzy pod danymi produktami. Dzięki takiej wymianie informacji i opinii zbudujesz swoją wiarygodność na rynku.

Aby odpowiedzieć na to pytanie, sam się zastanów co dla Ciebie jest ważne podczas robienia swoich prywatnych zakupów? Najniższa cena na rynku czy zaufany sprzedawca?:) Dokładnie tak samo działa sprzedaż w Internecie. Klient chce mieć pewność, że wybrał dobry produkt u dobrego sprzedawcy. W myśl tej zasady pracuj na swoje zaufanie wśród klientów w sieci i pamiętaj, aby tego nie robić samą niską ceną, ponieważ rezultatów nie będzie z tego żadnych.

Oczywiście 😊 czasami wystarczy odświeżyć sam baner reklamowy na głównej stronie, aby nasz sklep zyskał nowy świeży wygląd i na nowo zachęcał do zakupu. Warto więc o to zadbać i przyciągać wizualnie swoich klientów.

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ z każdej kategorii możemy wyłonić tematykę produktów, która sprzedaje się najlepiej. Ich popularność będzie się też zmieniała wraz z porą roku, sezonem, okolicznościami lub świętami. Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś się na sprzedaż konkretnego asortymentu, to warto pościągać wyniki sprzedażowe z różnych platform i dowiedzieć się np. jakie produkty najlepiej sprzedają się na allegro – największym serwisie aukcyjnym. Rozpoczynając współpracę z nami otrzymasz całkowicie za darmo dostęp do takich raportów, a następnie będziesz mógł sam zdecydować lub z naszą pomocą w jaki biznes najlepiej wejść, aby szybko zarobić 😊

Niektóre hurtownie posiadają sklepy detaliczne, działają jak każdy inny sklep, prezentowane ceny również zawierają marżę dla klienta detalicznego. Ceny są porównywalne, konkurować można w taki sam sposób, w jaki konkuruje się z innymi sklepami: jakością obsługi, działaniami marketingowymi, darmowymi wysyłkami, zmniejszeniem marży, określonymi promocjami na poszczególnych produktach.

Pozostałe

W Managerze wybieramy „zwiększ swój zysk” kwotę obok wpisujemy z użyciem kropki „.”

W Managerze klikamy dwukrotnie w wartość w kolumnie „zwiększ zysk” i wpisujemy 0 (zero)

Na chwilę obecną tylko poprzez bony dla klientów

Dane kontaktowe do umieszczenia na stronie znajdują się poniżej:

Ul. Olszewskiego 36

32-600 Oświęcim

Tel. 22 266 24 00

732 082 150

Numer kontaktowy umieść w nagłówku, w stopce oraz na stronie „kontakt”.

Maile wysyłane są z CRM, bez względu na email przygotujemy integrację gdzie korespondencja z klientami trafi na kartę śledzenia zamówienia. Wtedy i operator i klient będzie widział całość.

W sklepach premimi (sklepy katalogowe) przekierowanie maila jest po naszej stronie. Zakładamy skrzynkę sklep@domenasklepu.pl i robimy przekierowanie na sklep@ec-at.com. Jeśli ktoś ma swoją domenę i nie zakupił u nas gotowego sklepu premium to sam musi sobie stworzyć skrzynkę i takie przekierowanie zrobić wówczas będzie miał wgląd do poczty jeśli zaznaczy opcję zachowuj poczte na serwerze. 

Na stronie ec-at.com/dokumenty  dostępna jest checklista, można sprawdzić czy wszystko na sklepie jest prawidłowo ustawione. Możesz też zlecić sprawdzenie sklepu nam, wybierając audyt sklepu. Sprawzimy funkcjonalność, użyteczność, marketing, wydajność oraz bezpieczeństwo sklepu. Więcej szczegółów na stronie z dodatkami: https://ec-at.com/dodatki/

0% prowizji do końca 2021 roku!

SKLEP PREMIUM
na zamówienie

 • Bezpłatny dostęp do wszystkich hurtowni – licencja dożywotnia 
 • obsługa zamówień, reklamacji i zwrotów
 • Logo (dwie propozycje), nazwa sklepu (trzy propozycje) oraz oprawa graficzna 
 • Ustawione kategorie i wgrane produkty
 • limit produktów – 2000
 • Dostęp do Akademii ecat i materiałów szkoleniowych – PREMIUM 
 • Aktywny program partnerski 
 • Grafiki i szablony na social media 
 • Multistore na 3 miesiące 
 • Integracja Allegro

5997 zł

Wtyczka ecat
WooCommerce

Licencja roczna:
249 zł

Licencja dożywotnia:
1129 zł

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet