Full dropshipping je ideální řešení v e-commerce
Szczegóły posta:
Udostępnij:
Przejdz do innego posta:

Full dropshipping je ideálním řešením v e-commerce. Část 2/3 (#002)

W předchozím článku – Co je lepší dropshipping nebo Full dropshipping? Část 1/2 (#001) – jsme začali uvažovat o rozdílech, které existují mezi dvěma prodejními modely v e-commerce. Jde konkrétně o dropshipping a jeho dokonalejší formu Full dropshipping. Připomenuli jsme si genezi této prodejní formy. Ilustrovali jsme a dozvěděli se, na čem spočívá prodej v systému dropshipping a nastínili kroky, které je třeba podniknout, aby bylo možné začít s prodejem v e-commerce na základě tohoto obchodního modelu. Dnes další dávka vědomostí na toto téma.

Jaký je rozdíl mezi dropshippingem a full dropshippingem?

Pro připomenutí. Pokud jde o proces full dropshipping, v tomto procesu se prodávající může věnovat prodeji, tedy marketingovým aktivitám, které mají za cíl přilákat co nejvíce zákazníků. Čím více zákazníků ve vašem internetovém obchodě, tím větší zisk můžete očekávat pro sebe.

A podívejte, zde je další paradox. Pokud působíme v typickém dropshippingu, provádíme marketingové aktivity, které přinášejí více práce, ale ne nutně více zisku. Proč? Pokud máme více objednávek, obvykle musíme najmout nějakého člověka na pomoc, kterému je třeba zaplatit.

Proto ve skutečnosti zisky nerostou úměrně s množstvím objednávek a s obratem. To je právě paradox rostoucího prodeje dropshippingového.

V prodejním modelu Full dropshipping – což znamená nic jiného než určitou podporu pro podnikatele – naopak. Čím více prodáváme, tím více vyděláváme, protože to nepřináší více práce pro podnikatele. Podnikatel se prostě nezabývá věcmi, které se vyskytují v dropshippingu.

Vyplývá to z toho, že v e-commerce jsme vytvořili formuli, která umožňuje každému soustředit se na rozvoj svých křídel, právě co se týče marketingu, provádění svých prodejních aktivit a zvyšování počtu objednávek. Zde se můžeme soustředit 100% na tyto reklamní aktivity.

Ostatní věci, jako je zákaznický servis, komunikace s velkoobchody, péče po prodeji, reklamace, jsou naší starostí. Máme tým specialistů, kteří neustále zvyšují své kompetence nebo dovednosti, aby co nejrychleji a nejlépe prováděli určité procesy, včetně procesů realizace objednávek, protože tím začínáme.

Na čem spočívá prodej v systému Full dropshippingu?

Full dropshipping. 19. února 2024 v 18_00. Startuje Manager 3.0. Produkční verze
Full dropshipping. 19. února 2024 v 18_00. Startuje Manager 3.0. Produkční verze

Přesunutí marketingu a prodeje na prodejce.

Základním předpokladem tohoto prodejního modelu je, podobně jako u dropshippingu, přesunutí prodeje a marketingu na prodejce. Došlo také k takzvanému rozdělení rolí. Rozdíl je v tom, že prodejce se skutečně věnuje pouze prodeji, ale bez jeho obsluhy a marketingu, aby zajistil větší množství zákazníků, kteří by mohli mít zájem o nákupy.

Objednávka se objeví a co dál?

Pokud se objeví objednávka ve vašem obchodě nebo na jednom z vašich účtů na daném tržišti, nemusíte se o ni starat. Naše oddělení objednávek převezme tuto objednávku, spojí se s velkoobchodem nebo výrobcem, provede finanční převod v rámci naší spolupráce a vlastně už tuto zásilku přesměruje zákazníkovi.

Začíná logistický proces. Vy také nemusíte sledovat, ani kontrolovat, zda je vše správně. Naše logistické oddělení ověří, zda tento proces probíhá úspěšně a zda balík v daném termínu dorazí konečnému zákazníkovi.

Obvykle objednáváme zboží tam, kde ho rychle dostaneme, a dodržujeme to, aby balík byl u nás v daném čase. Takže se tímto zabývají logističtí specialisté.

Péče po prodeji v Full dropshippingu.

Mezitím se navíc věnujeme péči po prodeji. Když se s námi zákazník spojí s dotazy, kde je moje balíček, kdy bude odeslán, nebo že chce od zásilky odstoupit, tak se tím zabýváme a reagujeme a snažíme se řešit vzniklé výzvy.

Nemusíte na ně odpovídat vy, ale specialisté z oddělení zákaznického servisu odpoví na každou otázku vašeho kupujícího. Ať už formou e-mailu, chatu na komunikátoru nebo telefonem? Tím vším se zabývá ECAT e-commerce. Podnikatel má klidnou hlavu, protože může klidně dále věnovat propagaci svých obchodů.

Reklamace, to je noční můra pro podnikatele v dropshippingu.

V dropshippingu je to pro podnikatele velký problém, ale ne v Full dropshippingu. Co se týče reklamačního procesu, také specialisté z ECAT eCommerce na reklamace odpoví na nároky.

Co je velmi důležité. V tomto oddělení se naši specialisté velmi intenzivně rozvíjejí, aby byli neustále v souladu se všemi předpisy a právními regulacemi. Potřebují vědět, co je třeba udělat v daných otázkách v souladu s platnými předpisy nebo právem. A to je docela velká výzva.

Často se stává, a je to taková menší skupina specifických konzultantů, kteří se snaží využít tuto nevědomost. To je taková bestiální praxe spotřebitelů. A také je třeba vědět, jak se s tím vypořádat. Spotřebitelé často zneužívají toto dobrodějství, které jim například Allegro umožňuje, když mohou vkládat negativní koment áře, které jsou zcela neopodstatněné.

Spotřebitelé se v poslední době naučili dávat negativa, protože počítají s tím, že obdrží například 50-100 zł, bonboniéru a ještě objímání od prezidenta dané firmy, která neprodala dané produkty. A teď je třeba vědět, jak se s takovými posměšnými akcemi spotřebitelů dnes vypořádat.

Vy se toho učit nemusíte, stačí, když působíte v dropshippingu, to je jasné, vše je na vaší straně. Musíte vědět, jak reagovat v dané situaci, co udělat, aby se dařilo vypořádat s takovými věcmi, jako jsou dotazy zákazníků, nebo dokonce takovéto nečestné postupy ze strany spotřebitelů.

V Full dropshippingu máte lidi, kteří to dělají za vás, dělají skvělou práci, protože mají odpovídající kompetence, kde se mnoho let školili, jak jednat právě se zákazníky, nebo jak se vypořádat s obtížnými situacemi, ve kterých se náš byznys nachází.

Kromě ušetřeného času je třeba dodat, a to je velmi důležité, úspora nervů pro podnikatele, protože opravdu takovéto akce a rozhovory s takovými zákazníky mohou, pokud nejsme na to zvyklí a vycvičeni v tomto směru, jednoduše silně vyčerpat a unavit každého člověka. Každý má přece jen svou hranici vytrvalosti.

Reklamace a vrácení.

Dalším aspektem jsou reklamace a vrácení. A zde, v případě tradičního dropshippingu, tyto vrácené zboží putují k vám domů, do bytu, do skladu, pokud takový máte.

V Full dropshippingu vrácené zboží objednané vrací do ECAT eCommerce. Připravili jsme mnoho možností, které nám umožňují rychle prodat dané zboží ze vrácení. Za prvé je ihned k dispozici v našem vnitřním velkoobchodě, kde je dodání následujícího dne a cena je také snížena, protože jde o zboží po vrácení.

Kromě toho je nabízíme ve našich kamenných obchodech. Během příštích pěti let bude takových obchodů asi 400 na celém území Polska, ve větších městech. To nám umožňuje velmi rychle propagovat dané zboží a jednoduše ho prodat.

Vy jako prodejce v případě takového vrácení na tom nic neztrácíte, protože ho nemáte doma, takže vám nezabírá místo a nemrazí vaše prostředky. K vašemu účtu, v této situaci, není přidán zisk ze prodeje, což je velmi důležité, protože to chrání váš peněženku, a tento prodej je považován, jako by se nekonal.

Zajímá vás, kde je zde háček?

Působíme na principu WIN-WIN.

Možná se ptáte, jestli je v tom nějaký háček? Věnujte pozornost tomu, že my vyděláváme ve chvíli, kdy vy vyděláváte, čím více vyděláváte, tím více vydělává ECAT eCommerce. Jednoduše si dělíme vytvořený zisk, tedy částku, která putuje k vám a k nám, ne z celkového obratu, ale jen z čistého zisku.

Na dnešní den je toto rozdělení propagační ve vztahu 10% pro 90%. To znamená, že 90% zisku zůstává v kapse prodávajícího, 10% putuje do společnosti ECAT eCommerce za ty aktivity, o kterých jsem mluvil. Cílem je, že toto rozdělení bude ve vztahu 30% pro ECAT eCommerce a 70% pro operátora.

Nemusíte se zabývat podepisováním smluv s velkoobchody, my to už udělali za vás.

O tom jsem již mluvil v prvním článku této série, a to je velmi důležitá věc pro vás. V tradičním dropshippingu musí každý podepsat smlouvu s velkoobchodem nebo s výrobcem, zatímco u nás v ECAT eCommerce jsme smlouvy podepsali my, aktuálně již s více než 200 velkoobchody, které jsou již připojeny k systému, a dalších 200 čeká ve frontě.

V současné době máme zboží z 200 velkoobchodů, z kterého můžete volně čerpat. Ve skutečnosti si vybíráte, se kterým velkoobchodem chcete spolupracovat a jaké produkty chcete vybrat a umístit je ve svém obchodě nebo jakémkoli Marketplace připojeném k našemu manažerovi. 748 tisíc produktů čeká na to, aby byly vystaveny vámi, protože doufáme, že se stanete naším budoucím obchodním partnerem.

Shrnutí článku: Full dropshipping je ideálním řešením v e-commerce.

Full-dropshipping je jedinečným podnikáním, které se zaměřuje na spolupráci nejen se zákazníky, ale s obchodními partnery a to je pravděpodobně něco, co zcela jistě odlišuje ECAT eCommerce od různých firem, na kterých můžeme dnes založit svůj vlastní dropshippingový byznys.

Tento byznys děláme na fantastických zásadách win-win, které říkají, my vyděláváme teprve tehdy, když vy vyděláváte, a naším cílem je pomoci vám v tom, abyste vydělávali co nejvíce. Pokud vy vyděláváte hodně, my také vyděláváme více.

Dalším důležitým prvkem je, že se staráme o komplexní péči o zákazníka, od momentu jeho objednávky po dodání, péči po prodeji, obsluhu reklamací a vrácení, pokud k němu dojde. To je nepochybně velmi užitečné pro každého podnikatele, který může veškerou svou pozornost věnovat marketingu a soustředit se na jediné, na marketing.

Zvu vás k třetí části článku.

V další části článku se budeme zabývat samotným Full dropshippingem. Ukážeme, jak to u nás vypadá a případně porovnáme ještě některé otázky pro ilustraci rozdílů mezi dropshippingem a full dropshippingem, a také uvedu perspektivy, které se pro vás otevřou, když s námi začnete spolupracovat.

Připojte se k komunitě ECAT eCommerce a začněte podnikat

Podpůrné kanály
v ECAT eCommerce

Spis treści

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Inne wpisy
3 druhy slev. Kdy a jak používat různé formy slev

3 typy slev: Kdy a jak používat různé formy slev.

Typy slev: Kdy a jak používat různé formy slev” – Představujeme komplexní průvodce světem slev, klíčovým nástrojem v marketingu. Dozvíte se, jak různé typy slev – procentní, částkové a na celý nákup – mohou ovlivnit vaše rozhodování o nákupu a prodejní strategii. Porozumění a správné používání těchto nástrojů je nezbytné pro každého podnikatele. Zveme vás k přečtení a objevení, jak efektivně zvýšit prodej a budovat trvalé vztahy se zákazníky výběrem správného typu slevy podle vašich podnikatelských cílů a očekávání zákazníků

Czytaj więcej »
Analýza efektivnosti slevových kódů_ Klíč k optimalizaci Vaší strategie e-commerce

Analýza účinnosti slevových kódů. #3.

Analýza efektivnosti slevových kódů v e-commerce. Prozkoumáme, jak správné měření a interpretace jejich dopadu mohou významně přispět k růstu prodeje. Dozvíte se, jaké nástroje a strategie jsou klíčové v analýze efektivnosti, aby zvýšily ROI a vybudovaly věrnost zákazníků, což je nezbytné v dynamicky se vyvíjejícím světě e-commerce.

Czytaj więcej »
Polityka prywatności

§1.[POSTANOWIENIA OGÓLNE]

1. Niniejszy dokument określa Politykę Prywatności strony internetowej

ec-at.com, która w szczególności obejmuje regulacje dotyczące ochrony

danych osobowych oraz bezpieczeństwa innych danych wprowadzonych do sklepu przez

Użytkownika.

2. Polityka Prywatności stanowi integralny załącznik do Regulaminu.

§2.[DEFINICJE]

1. Administrator – ECAT ECOMMERCE GROUP HOLDING LTD, Company number 13065900, 590 Kingston Road, London, United Kingdom, SW20 8DN,

2. Serwis – sklep internetowy pod adresem ec-at.com oraz wszelkie

jej podstrony,

3. Strony – Administrator i Użytkownik,

4. Użytkownik – osoba fizyczna, która korzysta z Serwisu i podaje w jego ramach swoje dane

osobowe.

§3.[OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH]

1. Administrator jest Administratorem danych osobowych w rozumieniu rozporządzenia o

ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).

2. Administrator przetwarza dane w zakresie, czasie i celach każdorazowo wskazanych w

treściach udostępnionych pod formularzami służącymi do zbierania danych osobowych od

Użytkownika.

3. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie zaufanym podwykonawcom Administratora, tj.

dostawcom usług informatycznych, firmie księgowej, administracji.

§4.[UPRAWNIENIA UŻYTKOWNIKA]

1. W przypadku zmiany danych osobowych, Użytkownik powinien uaktualnić je wysyłając

stosowną wiadomość do Administratora.

2. Użytkownikowi przysługuje prawo żądania dostępu do treści swoich danych osobowych, ich

sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo

do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania,

prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania

danych osobowych.

3. Użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych

Osobowych.

4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak wyrażenia zgody na przetwarzanie

danych uniemożliwia korzystanie z Serwisu.

5. Administrator może odmówić usunięcia danych osobowych Użytkownika, jeżeli zachowanie

danych osobowych jest konieczne ze względu na obowiązek nałożony na Administratora przez

przepisy prawa.

§5.[TECHNICZNA OCHRONA DANYCH]

1. Administrator wykorzystuje wszelkie techniczne i organizacyjne sposoby, by zapewnić

bezpieczeństwo danym osobowym Użytkownika i chronić je przed przypadkowym lub celowym

zniszczeniem, przypadkową utratą, modyfikacją, nieautoryzowanym ujawnieniem lub

dostępem. Informacje są przechowywane i przetwarzane na serwerach o wysokim stopniu

zabezpieczeń, z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa, spełniających wymogi

polskiego prawa.

2. Administrator zobowiązuje się do przechowywania kopii bezpieczeństwa zawierających dane

osobowe Użytkownika.

3. Powierzone dane są składowane na najwyższej klasy sprzęcie i serwerach w odpowiednio

zabezpieczonych centrach przechowywania informacji, do których dostęp mają tylko

upoważnione osoby.

4. Administrator przeprowadza czynności związane z przetwarzaniem danych osobowych z

poszanowaniem wszystkich wymogów prawnych i technicznych nałożonych na niego przez

przepisy dotyczące ochrony danych osobowych.

§6.[POLITYKA COOKIES]

1. Dla wygody Użytkowników Serwis używa plików cookies m.in. w celu dostosowania serwisu do

potrzeb użytkowników oraz w celach statystycznych. Cookies to niewielkie pliki tekstowe

wysyłane przez serwis internetowy, który odwiedza internauta, do urządzenia internauty.

2. W ramach Serwisu stosowane są dwa typy plików cookies: “sesyjne” (session cookies) oraz

“stałe” (persistent cookies). Cookies “sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane

są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony

internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). “Stałe” pliki cookies

przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach

plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

3. W Serwisie wykorzystujemy następujące rodzaje plików Cookies:

a. “niezbędne” – umożliwiają korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np.

wykorzystywane przy obsłudze autoryzacji użytkowników,

b. “zabezpieczające” – służą do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do

wykrywania nadużyć w zakresie korzystania z usług Serwisu,

c. “wydajnościowe” – umożliwiają zbieranie informacji o sposobie korzystania z Serwisu,

d. “funkcjonalne” – umożliwiają zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i

personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z

którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu Serwisu itp.

§7.[LOGI]

1. Zgodnie z praktyką większości serwisów www przechowujemy zapytania HTTP kierowane do

naszego serwera (logi serwera). W związku z powyższym przechowujemy:

a. adresy IP, z których użytkownicy przeglądają treści informacyjne naszego serwisu;

b. czas nadejścia zapytania,

c. czas wysłania odpowiedzi,

d. nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,

e. informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP,

f. adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link),

g. informacje o przeglądarce użytkownika.

2. Dane gromadzone w dziennikach logów, dane są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów

administrowania Serwisem.

3. Zebrane logi przechowywane są przez czas nieokreślony jako materiał pomocniczy służący do

administrowania Serwisem. Informacje w nich zawarte nie są ujawniane nikomu poza osobami

upoważnionymi do administrowania Serwisem. Na podstawie plików logów mogą być

generowane statystyki stanowiące pomoc w administrowaniu. Zbiorcze podsumowania w

postaci takich statystyk nie zawierają żadnych cech identyfikujących osoby odwiedzające

serwis.

§8.[KONTAKT]

1. Użytkownik może w dowolnym czasie skontaktować się z Administratorem w celu uzyskania

informacji o tym, czy i w jaki sposób Administrator wykorzystuje jego dane osobowe.

2. Użytkownik może również zwrócić się do Administratora z prośbą o usunięcie jego danych

osobowych w całości lub w określonej części.

3. Z Administratorem można skontaktować się wysyłając wiadomość na adres e-mail:

sklep@ec-at.com.

Regulamin świadczenia usług

§1[POSTANOWIENIA OGÓLNE]

1. Niniejszy dokument określa zasady i warunki korzystania z serwisu ec-at.com.

2. Właścicielem serwisu jest ECAT ECOMMERCE GROUP HOLDING LTD, numer firmy 13065900 z siedzibą pod adresem 590 Kingston Road, London, United Kingdom, SW20 8DN.

3. Korzystanie z serwisu internetowego oznacza akceptację Regulaminu i Polityki Prywatności.

4. Pojęcia użyte w regulaminie oznaczają:
a. Platforma – prowadzona przez Usługodawcę w języku polskim platforma online pod adresem https://ec-at.com
b. Usługodawca – ECAT ECOMMERCE GROUP HOLDING LTD, numer firmy 13065900 z siedzibą pod adresem 590 Kingston Road, London, United Kingdom, SW20 8DN.
c. Strona internetowa – strona internetowa pod adresem https://ec-at.com oraz wszelkie jej podstrony,
d. Użytkownik – osoba fizyczna (posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych), prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która korzysta z Platformy. Użytkownikiem może być zarówno osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej, jak i przedsiębiorca.
e. Konsument – w myśl ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny – Użytkownik, który jako osoba fizyczna dokonuje za pośrednictwem Platformy czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
f. Regulamin – niniejszy dokument wraz z Polityką Prywatności, która stanowi integralną część Regulaminu. Wszystkie dokumenty dostępne są na Stronie internetowej.

5. Użytkownicy mogą kontaktować się z Usługodawcą drogą elektroniczną na adres e-mail: help@ec-at.com.

§2[USŁUGI ŚWIADCZONE POPRZEZ PLATFORMĘ]

1. Usługodawca świadczy na rzecz Użytkowników usługi elektroniczne za pośrednictwem Platformy.

2. Usługodawca nie pobiera opłat za świadczenie Usług na rzecz Użytkowników.

§3[OGÓLNE ZASADY KORZYSTANIA Z PLATFORMY]

1. Aby móc korzystać z Usług dostępnych poprzez Stronę internetową lub za pomocą urządzeń mobilnych, Użytkownik musi spełnić następujące wymagania techniczne:
a. posiadać komputer, laptop, telefon komórkowy lub inne urządzenie z dostępem do internetu,
b. posiadać dostęp do poczty elektronicznej,
c. korzystać z przeglądarki internetowej (zaleca się korzystanie z najnowszej wersji),
d. włączyć w przeglądarce możliwość zapisu plików cookies,
e. posiadać włączoną obsługę JavaScript.

2. Wszelkie działania podejmowane przez Użytkowników powinny być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa i dobrymi obyczajami.

3. Zabronione jest jakiekolwiek wykorzystywanie Platformy do działania na szkodę innych Użytkowników, Usługodawcy oraz osób trzecich.

4. Każdy Użytkownik zobowiązuje się do:
a. używania udostępnionych funkcjonalności i zasobów Platformy zgodnie z celem Platformy,
b. przestrzegania zasad prawa polskiego,
c. poszanowania praw i dóbr osobistych innych Użytkowników,
d. niedziałania na szkodę innych Użytkowników, Usługodawcy i osób trzecich.

§4[ODPOWIEDZIALNOŚĆ. DOSTĘP I KORZYSTANIE Z PLATFORMY]

1. Usługodawca zobowiązuje się do podjęcia wszelkich działań mających na celu zapewnienie prawidłowego, bezpiecznego, ciągłego i wolnego od błędów dostępu do Platformy.

2. Usługodawca ma prawo do dokonywania zmian w Usłudze i Platformie, w związku z prowadzonymi pracami nad ulepszaniem i modernizacją Platformy. W szczególności Usługodawca ma prawo do zmiany funkcjonalności Platformy.

§5[REKLAMACJE ZWIĄZANE Z TECHNICZNYM FUNKCJONOWANIEM PLATFORMY]

1. Każdy Użytkownik jest uprawniony do zgłoszenia reklamacji z tytułu wszelkich nieprawidłowości działania Platformy w przeciągu 14 dni od wystąpienia nieprawidłowości. Reklamacja powinna zostać złożona drogą wiadomości e-mail wysłanej na adres: help@ec-at.com. Opis zaistniałej nieprawidłowości powinien umożliwiać Usługodawcy identyfikację problemu i jego naprawę.

2. Usługodawca rozpatrzy reklamację w przeciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania reklamacji.

3. W przypadku wystąpienia poważnego błędu technicznego, Usługodawca zastrzega sobie możliwość ograniczenia dostępu do serwisu Platformy.

4. Wszystkie ewentualne błędy w funkcjonowaniu Platformy, uwagi i informacje o działaniu Platformy i Strony internetowej, a także naruszenia Regulaminu prosimy zgłaszać Usługodawcy drogą elektroniczną.

§6[PRAWA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNE]

1. Wszelkie materiały, w tym elementy grafiki, układ i kompozycja tych elementów, znaki towarowe oraz inne informacje dostępne w Platformie i na Stronie internetowej stanowią przedmiot praw wyłącznych Usługodawcy. Wskazane elementy stanowią przedmiot autorskich praw majątkowych, praw własności przemysłowej, w tym praw z rejestracji znaków towarowych oraz praw do baz danych i jako takie korzystają z ustawowej ochrony prawnej.

2. Pobieranie lub wykorzystywanie w jakimkolwiek zakresie dostępnych w ramach Platformy materiałów wymaga każdorazowo pisemnej zgody Usługodawcy i nie może naruszać postanowień niniejszego Regulaminu oraz powszechnie obowiązującego prawa, jak również nie może naruszać interesów Usługodawcy.

3. Zabronione jest modyfikowanie i kopiowanie elementów Strony internetowej oraz Platformy.

4. Tworzenie stron internetowych i aplikacji podobnych lub identycznych z Platformą, które wprowadzają odbiorców w błąd i mogą sprawiać wrażenie, że pochodzą lub mają związek z Usługodawcą, stanowi delikt na gruncie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

§7[POSTANOWIENIA KOŃCOWE]

1. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdują przepisy powszechnie obowiązującego prawa polskiego.

2. Do wszelkich sporów powstałych na gruncie niniejszego Regulaminu i zawartej przez Użytkownika i Usługodawcę umowy stosuje się prawo polskie oraz właściwe są sądy jurysdykcji polskiej. Sądem właściwym do rozpoznawania sporów zaistniałych pomiędzy Usługodawcą a Użytkownikiem niebędącym konsumentem jest sąd właściwy miejscowo dla siedziby Usługodawcy. Sądem właściwym dla sporów, których stroną jest Konsument, jest miejsce zamieszkania Konsumenta.

3. Regulamin obowiązuje od dnia 17-11-2022 roku.

Polityka cookies
1. Cookies w sklepie internetowym, dane eksploatacyjne i analityka
 
1.1. Pliki Cookies (ciasteczka) są to niewielkie informacje tekstowe w postaci plików tekstowych, wysyłane przez serwer i zapisywane po stronie osoby odwiedzającej stronę Sklepu Internetowego (np. na dysku twardym komputera, laptopa, czy też na karcie pamięci smartfona – w zależności z jakiego urządzenia korzysta odwiedzający nasz Sklep Internetowy). Szczegółowe informacje dot. plików Cookies, a także historię ich powstania można znaleźć m.in. tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciasteczko
 
1.2. Administrator może przetwarzać dane zawarte w plikach Cookies podczas korzystania przez odwiedzających ze strony Sklepu Internetowego w następujących celach:
 
1.2.1. identyfikacji Usługobiorców jako zalogowanych w Sklepie Internetowym i pokazywania, że są zalogowani;
 
1.2.2. zapamiętywania Produktów dodanych do koszyka w celu złożenia Zamówienia;
 
1.2.3. zapamiętywania danych z wypełnianych Formularzy Zamówienia, ankiet lub danych logowania do Sklepu Internetowego;
 
1.2.4. dostosowywania zawartości strony Sklepu Internetowego do indywidualnych preferencji Usługobiorcy (np. dotyczących kolorów, rozmiaru czcionki, układu strony) oraz optymalizacji korzystania ze stron Sklepu Internetowego;
 
1.2.5. prowadzenia anonimowych statystyk przedstawiających sposób korzystania ze strony Sklepu Internetowego;
 
1.2.6. remarketingu, to jest badania cech zachowania odwiedzających Sklep Internetowy poprzez anonimową analizę ich działań (np. powtarzające się wizyty na określonych stronach, słowa kluczowe itp.) w celu stworzenia ich profilu i dostarczenia im reklam dopasowanych do ich przewidywanych zainteresowań, także wtedy kiedy odwiedzają oni inne strony internetowe w sieci reklamowej firmy Google Inc. oraz Facebook Ireland Ltd.;
 
1.3. Standardowo większość przeglądarek internetowych dostępnych na rynku domyślnie akceptuje zapisywanie plików Cookies. Każdy ma możliwość określenia warunków korzystania z plików Cookies za pomocą ustawień własnej przeglądarki internetowej. Oznacza to, że można np. częściowo ograniczyć (np. czasowo) lub całkowicie wyłączyć możliwość zapisywania plików Cookies – w tym ostatnim wypadku jednak może to mieć wpływ na niektóre funkcjonalności Sklepu Internetowego (przykładowo niemożliwym może okazać się przejście ścieżki Zamówienia poprzez Formularz Zamówienia z uwagi na niezapamiętywanie Produktów w koszyku podczas kolejnych kroków składania Zamówienia).
 
1.4. Ustawienia przeglądarki internetowej w zakresie plików Cookies są istotne z punktu widzenia zgody na korzystanie z plików Cookies przez nasz Sklep Internetowy – zgodnie z przepisami taka zgoda może być również wyrażona poprzez ustawienia przeglądarki internetowej. W braku wyrażenia takiej zgody należy odpowiednio zmienić ustawienia przeglądarki internetowej w zakresie plików Cookies.
 
1.5. Szczegółowe informacje na temat zmiany ustawień dotyczących plików Cookies oraz ich samodzielnego usuwania w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych dostępne są w dziale pomocy przeglądarki internetowej.
 
1.6. Administrator może korzystać w Sklepie Internetowym z usług Google Analytics, Universal Analytics dostarczanych przez firmę Google Inc. (1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA. Usługi te pomagają Administratorowi analizować ruch w Sklepie Internetowym. Gromadzone dane przetwarzane są w ramach powyższych usług w sposób zanonimizowany (są to tzw. dane eksploatacyjne, które uniemożliwiają identyfikację osoby) do generowania statystyk pomocnych w administrowaniu Sklepie Internetowym. Dane te mają charakter zbiorczy i anonimowy, tj. nie zawierają cech identyfikujących (danych osobowych) osoby odwiedzające stronę Sklepu Internetowego. Administrator korzystając z powyższych usług w Sklepie Internetowym gromadzi takie dane jak źródła i medium pozyskania odwiedzjących Sklep Internetowy oraz sposób ich zachowania na stronie Sklepu Internetowego, informacje na temat urządzeń i przeglądarek z których odwiedzają stronę, IP oraz domenę, dane geograficzne oraz dane demograficzne (wiek, płeć) i zainteresowania.
 
1.1. Możliwe jest zablokowanie w łatwy sposób przez daną osobę udostępniania Google Analytics informacji o jej aktywności na stronie Sklepu Internetowego – w tym celu można zainstalować dodatek do przeglądarki udostępniany przez firmę Google Inc. dostępny tutaj: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=pl
 
1.8. Administrator może korzystać w Sklepie Internetowym z usługi Piksel Facebooka dostarczanej przez firmę Facebook Ireland Limited (4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, Dublin 2, Irlandia). Usługa ta pomaga Administratorowi mierzyć skuteczność reklam oraz dowiadywać się, jakie działania podejmują odwiedzający sklep internetowy, a także wyświetlać tym osobom dopasowane reklamy. Szczegółowe informacje o działaniu Piksela Facebooka możesz znaleźć pod następującym adresem internetowym: https://www.facebook.com/business/help/1.241.61.120153?helpref=page_content =
 
1.9. Zarządzanie działaniem Piksela Facebooka jest możliwe poprzez ustawienia reklam w swoim koncie na portalu Facebook.com: https://www.facebook.com/ads/preferences/?entry_product=ad_settings_screen