Plány expanze na zahraniční trhy. P#3_5
Szczegóły posta:
Udostępnij:
Przejdz do innego posta:

Plány expanze na zahraniční trhy. P#3/5

Tady to, co tvoříme, tvoříme jeden mocný celosvětový ekosystém, který má za úkol vytvořit ideální podmínky pro provádění prodeje pro mnoho lidí po celém světě. Jak jste si možná všimli v předchozích článcích, například v posledním: ‘Plány rozvoje ECAT eCommerce v roce 2024. P#2/5′, naše plány jsou velmi ambiciózní a konkrétní. Víme, co chceme a víme, kam směřujeme. Máme jasné plány expanze, protože přesně víme, co chceme dělat a kdy.

Ptáte se, co tu máme ještě z důležitějších milníků? Dnes vám řekneme trochu o expanzi na zahraniční trhy. To, kdy se vydáme na zahraniční trhy, závisí pouze na našem rozhodnutí a na stabilizaci našeho ‘Ferrari’ nebo ‘BMW’, jak chcete, tedy našeho Manažera 3.0.

První krok, než se vydáme na trhy, o kterých se dozvíte níže, je otestování našeho softwaru na našem domácím polském trhu ve verzi beta a poté ve verzi produkční. Pokud testy a vše, co jsme naplánovali, vyjdou tak, jak má, pak se můžeme skutečně vydat do celého světa, nejen do Polska.

Už jsme otevřeli náš software pro první operátory a od 1. února bude každý moci založit svůj účet, přijmout výzvu a začít prodávat na domácím trhu a později na zahraničních trzích. Co máme pro vás dnes? Podívejte se sami.

Plánujeme plné otevření českého trhu na přelomu 1. a 2. čtvrtletí 2024.

Plánujeme plné otevření českého trhu na přelomu prvního a druhého čtvrtletí tohoto roku. Plné otevření, protože tam už nyní působíme nepřímo prostřednictvím Allegro. Chceme se otevřít na českém trhu tak, jak jsme na polském trhu, tedy plnohodnotný full dropshipping.

Zkrátíme dodací lhůtu o 2-3 dny.

Do Česka to máme velmi blízko. To bude jistě prospěšné jak pro prodej v Polsku, tak v České republice, protože plánujeme zkrátit dodací lhůtu v obou těchto místech. Od naší sídla je to asi 100 km do překladiště v Ostravě. Pro tyto potřeby budeme mít kurýrní autobus a takto budeme zkracovat dodací lhůty. Tedy na polském Allegro, pokud prodáváme do České republiky, zkrátíme dodací lhůtu v některých případech o 2-3 dny, což je velmi mnoho.

Snížení nákladů na dopravu.

Při takovém řešení se také podaří snížit náklady na takovou dopravu. Z druhé strany také budeme působit na polském trhu, tedy budeme převážet zboží z České republiky do Polska. Máme velmi fajn velkoobchod, se kterým jsme navázali spolupráci, tím velkoobchodem je velkoobchod Kokiska, který se těší velké oblibě, především v jarním a letním a podzimním období.

Spolupráce s českým velkoobchodem Kokiska.

Kokiska je český velkoobchod. V současné době dokončujeme integraci, pokud jde o českou stranu, protože do prosince jsme měli přístup pouze k polské verzi tohoto velkoobchodu. Od ledna také budeme mít přístup k českému velkoobchodu. A tak například tam byly hity vozíky a žebříky, u kterých byly náklady na dopravu velmi vysoké, a my tyto náklady na dopravu snížíme a také zkrátíme dodací lhůty.

Budeme to realizovat jedním BUS-em, na začátku nám tento jeden BUS zcela postačí. Tento BUS skutečně dodá produkty oběma směry, tak jak budeme chtít. Může přece jezdit 3-4krát denně mezi Polskem a Českou republikou, protože od nás je to blízko. To je jen 100 km, tedy docela krátká vzdálenost.

Pamatujme, že my jako ECAT eCommerce nemáme v úmyslu zabývat se ještě segmentem logistickým spojeným s dodávkami, a proto nebudeme rozvíjet kurýrní síť, protože to není záměrem naší firmy.

Soustředíme se na to, co se nejlépe prodává.

Je důležité, že také nebudeme dovážet celé zboží, ale pouze to, které se bude velmi dobře prodávat. To, které bude větších rozměrů a to, které bude také u nás, protože nebudeme, jakoby zdvojovat náklady. To jsou možná detaily, ale chceme, abyste měli jasnou představu o našich aktivitách na českém trhu.

Trh Spojeného království již čeká na dobytí.

Ptáte se nás, kdy se vydáme a kdy bude otevřen trh UK?

Ve skutečnosti už jsme připraveni na Velkou Británii, stejně jako na Česko. V obou případech jde o zhruba první a druhý čtvrtletí. Myslím, že všechny překvapíme již v únoru, pokud jde o aktivity v těchto dvou zemích, protože máme systém již připravený pro trh, tedy otevírání těchto dalších trhů.

Velkoobchody lze nyní již přidávat. Překlady budou provedeny umělou inteligencí (AI). Tato možnost a podpora překladů již je v Manažerovi 3.0. Podpora trhů, měn již je v Manažerovi 3.0, a tedy ve skutečnosti jsme připraveni na mezinárodní obsluhu také klientů, kteří nakupují v zahraničí. Takže vše je připraveno k expanzi.

Nepřímá expanze na maďarský a slovenský trh.

Plány expanze na zahraniční trhy
Plány expanze na zahraniční trhy

Postupně ověřujeme otázky související se Slovenskem a Maďarskem, pokud jde o prodej na těchto trzích. Na samém začátku to bude prodej nepřímý, protože tyto trhy v letošním roce zaútočí Allegro, zaútočí v dobrém slova smyslu, takže chceme také být jako první přítomni a hned našim operátorům umožnit prodej na těchto trzích.

Proč tímto způsobem? Za prvé, jedná se o bezplatný marketing. Za druhé, na těchto trzích lze vydělat dost peněz. Bude to tedy podobné jako loni na českém trhu, jen tady zaútočíme společně s Allegro.

Kdy začíná trh ve Spojených státech?

Letos budeme ověřovat otázku související s trhem Spojených států. Pokud vše půjde dobře, objevíme se i na tomto trhu.

Přípravy zázemí pro expanzi v USA.

Momentálně zvažujeme otázku, která bude ověřena v únoru, pokud vše půjde dobře ve věci trhu Spojených států. Na 90% se objevíme na Globálním Sjezdu Polonie, na Kongresu 60 milionů, který se bude konat 1.-3. února 2024 v Miami.

Minulý rok jsme s Tadeuszem měli to potěšení účastnit se polské edice tohoto kongresu, 60 milionů, který byl minulý rok – vzpomíná Michał Knap a Grzegorz Ciupek. Na tomto kongresu jsme měli svoje vystoupení ohledně nových technologií a trochu jsme mohli říci o ECAT eCommerce.

Letos je to v Miami, takže to bude skvělá příležitost prozkoumat tento trh, poznat lidi, kteří vědí co a jak, protože opravdu, pokud jde o Spojené státy nebo trhy mimo Evropskou unii, jsou kontakty dvojnásobně cenné. Jde zde především o byrokracii a právní otázky, jak to všechno zorganizovat, aby to mělo hlavu a patu, aby se vyplatilo vstoupit na trh USA.

Shrnutí článku: Plány expanze na zahraniční trhy. P#3/5

Myslím, že to bude pro dnešek vše z těchto perliček. Shrnujíc mé vyjádření o plánech expanze ECAT eCommerce na zahraniční trhy, chtěl bych zdůraznit naše rozhodné a ambiciózní cíle. Jsme v procesu vytváření silného globálního ekosystému, jehož cílem je vytvořit ideální podmínky pro prodej po celém světě. Jak jsem již dříve zmínil, naše plány jsou konkrétní a pečlivě promyšlené.

Klíčovým prvkem naší strategie je expanze na zahraniční trhy. Začneme testováním našeho softwaru, Managera 3.0, na polském trhu ve verzi beta a poté v produkční verzi. Úspěch těchto testů nám umožní rozšířit činnost na další trhy. Už nyní otevíráme naše software pro první operátory, a od 1. února každý bude moci založit účet a začít prodávat nejprve na vnitřním trhu a poté na zahraničních trzích.

Náš první cíl je český trh, kde plánujeme plné otevření v prvním a druhém čtvrtletí 2024. Budeme zkracovat dobu dodání a snižovat náklady ve spolupráci s českým velkoobchodem Kokiska. Naše strategie zahrnuje také Velkou Británii, kde plánujeme zahájit činnost ve stejném období.

Jsme také připraveni na expanzi na maďarský a slovenský trh, zpočátku prostřednictvím nepřímého prodeje ve spolupráci s Allegro. Co se týče Spojených států, plánujeme ověření trhu a případné aktivity, s možností naší přítomnosti na Globálním Sjezdu Polonie, Kongresu 60 milionů v Miami. Tato událost bude vynikající příležitostí k poznání trhu a navázání cenných kontaktů.

V ECAT eCommerce se soustředíme na produkty, které se nejlépe prodávají, abychom maximalizovali efektivitu našich akcí. Naše expanze na zahraniční trhy je klíčovým prvkem naší strategie růstu a jsme nadšeni možnostmi, které před námi stojí.

Připojte se k komunitě ECAT eCommerce a začněte podnikat

Podpůrné kanály
v ECAT eCommerce

Spis treści

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Inne wpisy
3 druhy slev. Kdy a jak používat různé formy slev

3 typy slev: Kdy a jak používat různé formy slev.

Typy slev: Kdy a jak používat různé formy slev” – Představujeme komplexní průvodce světem slev, klíčovým nástrojem v marketingu. Dozvíte se, jak různé typy slev – procentní, částkové a na celý nákup – mohou ovlivnit vaše rozhodování o nákupu a prodejní strategii. Porozumění a správné používání těchto nástrojů je nezbytné pro každého podnikatele. Zveme vás k přečtení a objevení, jak efektivně zvýšit prodej a budovat trvalé vztahy se zákazníky výběrem správného typu slevy podle vašich podnikatelských cílů a očekávání zákazníků

Czytaj więcej »
Analýza efektivnosti slevových kódů_ Klíč k optimalizaci Vaší strategie e-commerce

Analýza účinnosti slevových kódů. #3.

Analýza efektivnosti slevových kódů v e-commerce. Prozkoumáme, jak správné měření a interpretace jejich dopadu mohou významně přispět k růstu prodeje. Dozvíte se, jaké nástroje a strategie jsou klíčové v analýze efektivnosti, aby zvýšily ROI a vybudovaly věrnost zákazníků, což je nezbytné v dynamicky se vyvíjejícím světě e-commerce.

Czytaj więcej »
Polityka prywatności

§1.[POSTANOWIENIA OGÓLNE]

1. Niniejszy dokument określa Politykę Prywatności strony internetowej

ec-at.com, która w szczególności obejmuje regulacje dotyczące ochrony

danych osobowych oraz bezpieczeństwa innych danych wprowadzonych do sklepu przez

Użytkownika.

2. Polityka Prywatności stanowi integralny załącznik do Regulaminu.

§2.[DEFINICJE]

1. Administrator – ECAT ECOMMERCE GROUP HOLDING LTD, Company number 13065900, 590 Kingston Road, London, United Kingdom, SW20 8DN,

2. Serwis – sklep internetowy pod adresem ec-at.com oraz wszelkie

jej podstrony,

3. Strony – Administrator i Użytkownik,

4. Użytkownik – osoba fizyczna, która korzysta z Serwisu i podaje w jego ramach swoje dane

osobowe.

§3.[OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH]

1. Administrator jest Administratorem danych osobowych w rozumieniu rozporządzenia o

ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).

2. Administrator przetwarza dane w zakresie, czasie i celach każdorazowo wskazanych w

treściach udostępnionych pod formularzami służącymi do zbierania danych osobowych od

Użytkownika.

3. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie zaufanym podwykonawcom Administratora, tj.

dostawcom usług informatycznych, firmie księgowej, administracji.

§4.[UPRAWNIENIA UŻYTKOWNIKA]

1. W przypadku zmiany danych osobowych, Użytkownik powinien uaktualnić je wysyłając

stosowną wiadomość do Administratora.

2. Użytkownikowi przysługuje prawo żądania dostępu do treści swoich danych osobowych, ich

sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo

do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania,

prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania

danych osobowych.

3. Użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych

Osobowych.

4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak wyrażenia zgody na przetwarzanie

danych uniemożliwia korzystanie z Serwisu.

5. Administrator może odmówić usunięcia danych osobowych Użytkownika, jeżeli zachowanie

danych osobowych jest konieczne ze względu na obowiązek nałożony na Administratora przez

przepisy prawa.

§5.[TECHNICZNA OCHRONA DANYCH]

1. Administrator wykorzystuje wszelkie techniczne i organizacyjne sposoby, by zapewnić

bezpieczeństwo danym osobowym Użytkownika i chronić je przed przypadkowym lub celowym

zniszczeniem, przypadkową utratą, modyfikacją, nieautoryzowanym ujawnieniem lub

dostępem. Informacje są przechowywane i przetwarzane na serwerach o wysokim stopniu

zabezpieczeń, z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa, spełniających wymogi

polskiego prawa.

2. Administrator zobowiązuje się do przechowywania kopii bezpieczeństwa zawierających dane

osobowe Użytkownika.

3. Powierzone dane są składowane na najwyższej klasy sprzęcie i serwerach w odpowiednio

zabezpieczonych centrach przechowywania informacji, do których dostęp mają tylko

upoważnione osoby.

4. Administrator przeprowadza czynności związane z przetwarzaniem danych osobowych z

poszanowaniem wszystkich wymogów prawnych i technicznych nałożonych na niego przez

przepisy dotyczące ochrony danych osobowych.

§6.[POLITYKA COOKIES]

1. Dla wygody Użytkowników Serwis używa plików cookies m.in. w celu dostosowania serwisu do

potrzeb użytkowników oraz w celach statystycznych. Cookies to niewielkie pliki tekstowe

wysyłane przez serwis internetowy, który odwiedza internauta, do urządzenia internauty.

2. W ramach Serwisu stosowane są dwa typy plików cookies: “sesyjne” (session cookies) oraz

“stałe” (persistent cookies). Cookies “sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane

są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony

internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). “Stałe” pliki cookies

przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach

plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

3. W Serwisie wykorzystujemy następujące rodzaje plików Cookies:

a. “niezbędne” – umożliwiają korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np.

wykorzystywane przy obsłudze autoryzacji użytkowników,

b. “zabezpieczające” – służą do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do

wykrywania nadużyć w zakresie korzystania z usług Serwisu,

c. “wydajnościowe” – umożliwiają zbieranie informacji o sposobie korzystania z Serwisu,

d. “funkcjonalne” – umożliwiają zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i

personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z

którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu Serwisu itp.

§7.[LOGI]

1. Zgodnie z praktyką większości serwisów www przechowujemy zapytania HTTP kierowane do

naszego serwera (logi serwera). W związku z powyższym przechowujemy:

a. adresy IP, z których użytkownicy przeglądają treści informacyjne naszego serwisu;

b. czas nadejścia zapytania,

c. czas wysłania odpowiedzi,

d. nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,

e. informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP,

f. adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link),

g. informacje o przeglądarce użytkownika.

2. Dane gromadzone w dziennikach logów, dane są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów

administrowania Serwisem.

3. Zebrane logi przechowywane są przez czas nieokreślony jako materiał pomocniczy służący do

administrowania Serwisem. Informacje w nich zawarte nie są ujawniane nikomu poza osobami

upoważnionymi do administrowania Serwisem. Na podstawie plików logów mogą być

generowane statystyki stanowiące pomoc w administrowaniu. Zbiorcze podsumowania w

postaci takich statystyk nie zawierają żadnych cech identyfikujących osoby odwiedzające

serwis.

§8.[KONTAKT]

1. Użytkownik może w dowolnym czasie skontaktować się z Administratorem w celu uzyskania

informacji o tym, czy i w jaki sposób Administrator wykorzystuje jego dane osobowe.

2. Użytkownik może również zwrócić się do Administratora z prośbą o usunięcie jego danych

osobowych w całości lub w określonej części.

3. Z Administratorem można skontaktować się wysyłając wiadomość na adres e-mail:

sklep@ec-at.com.

Regulamin świadczenia usług

§1[POSTANOWIENIA OGÓLNE]

1. Niniejszy dokument określa zasady i warunki korzystania z serwisu ec-at.com.

2. Właścicielem serwisu jest ECAT ECOMMERCE GROUP HOLDING LTD, numer firmy 13065900 z siedzibą pod adresem 590 Kingston Road, London, United Kingdom, SW20 8DN.

3. Korzystanie z serwisu internetowego oznacza akceptację Regulaminu i Polityki Prywatności.

4. Pojęcia użyte w regulaminie oznaczają:
a. Platforma – prowadzona przez Usługodawcę w języku polskim platforma online pod adresem https://ec-at.com
b. Usługodawca – ECAT ECOMMERCE GROUP HOLDING LTD, numer firmy 13065900 z siedzibą pod adresem 590 Kingston Road, London, United Kingdom, SW20 8DN.
c. Strona internetowa – strona internetowa pod adresem https://ec-at.com oraz wszelkie jej podstrony,
d. Użytkownik – osoba fizyczna (posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych), prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która korzysta z Platformy. Użytkownikiem może być zarówno osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej, jak i przedsiębiorca.
e. Konsument – w myśl ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny – Użytkownik, który jako osoba fizyczna dokonuje za pośrednictwem Platformy czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
f. Regulamin – niniejszy dokument wraz z Polityką Prywatności, która stanowi integralną część Regulaminu. Wszystkie dokumenty dostępne są na Stronie internetowej.

5. Użytkownicy mogą kontaktować się z Usługodawcą drogą elektroniczną na adres e-mail: help@ec-at.com.

§2[USŁUGI ŚWIADCZONE POPRZEZ PLATFORMĘ]

1. Usługodawca świadczy na rzecz Użytkowników usługi elektroniczne za pośrednictwem Platformy.

2. Usługodawca nie pobiera opłat za świadczenie Usług na rzecz Użytkowników.

§3[OGÓLNE ZASADY KORZYSTANIA Z PLATFORMY]

1. Aby móc korzystać z Usług dostępnych poprzez Stronę internetową lub za pomocą urządzeń mobilnych, Użytkownik musi spełnić następujące wymagania techniczne:
a. posiadać komputer, laptop, telefon komórkowy lub inne urządzenie z dostępem do internetu,
b. posiadać dostęp do poczty elektronicznej,
c. korzystać z przeglądarki internetowej (zaleca się korzystanie z najnowszej wersji),
d. włączyć w przeglądarce możliwość zapisu plików cookies,
e. posiadać włączoną obsługę JavaScript.

2. Wszelkie działania podejmowane przez Użytkowników powinny być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa i dobrymi obyczajami.

3. Zabronione jest jakiekolwiek wykorzystywanie Platformy do działania na szkodę innych Użytkowników, Usługodawcy oraz osób trzecich.

4. Każdy Użytkownik zobowiązuje się do:
a. używania udostępnionych funkcjonalności i zasobów Platformy zgodnie z celem Platformy,
b. przestrzegania zasad prawa polskiego,
c. poszanowania praw i dóbr osobistych innych Użytkowników,
d. niedziałania na szkodę innych Użytkowników, Usługodawcy i osób trzecich.

§4[ODPOWIEDZIALNOŚĆ. DOSTĘP I KORZYSTANIE Z PLATFORMY]

1. Usługodawca zobowiązuje się do podjęcia wszelkich działań mających na celu zapewnienie prawidłowego, bezpiecznego, ciągłego i wolnego od błędów dostępu do Platformy.

2. Usługodawca ma prawo do dokonywania zmian w Usłudze i Platformie, w związku z prowadzonymi pracami nad ulepszaniem i modernizacją Platformy. W szczególności Usługodawca ma prawo do zmiany funkcjonalności Platformy.

§5[REKLAMACJE ZWIĄZANE Z TECHNICZNYM FUNKCJONOWANIEM PLATFORMY]

1. Każdy Użytkownik jest uprawniony do zgłoszenia reklamacji z tytułu wszelkich nieprawidłowości działania Platformy w przeciągu 14 dni od wystąpienia nieprawidłowości. Reklamacja powinna zostać złożona drogą wiadomości e-mail wysłanej na adres: help@ec-at.com. Opis zaistniałej nieprawidłowości powinien umożliwiać Usługodawcy identyfikację problemu i jego naprawę.

2. Usługodawca rozpatrzy reklamację w przeciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania reklamacji.

3. W przypadku wystąpienia poważnego błędu technicznego, Usługodawca zastrzega sobie możliwość ograniczenia dostępu do serwisu Platformy.

4. Wszystkie ewentualne błędy w funkcjonowaniu Platformy, uwagi i informacje o działaniu Platformy i Strony internetowej, a także naruszenia Regulaminu prosimy zgłaszać Usługodawcy drogą elektroniczną.

§6[PRAWA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNE]

1. Wszelkie materiały, w tym elementy grafiki, układ i kompozycja tych elementów, znaki towarowe oraz inne informacje dostępne w Platformie i na Stronie internetowej stanowią przedmiot praw wyłącznych Usługodawcy. Wskazane elementy stanowią przedmiot autorskich praw majątkowych, praw własności przemysłowej, w tym praw z rejestracji znaków towarowych oraz praw do baz danych i jako takie korzystają z ustawowej ochrony prawnej.

2. Pobieranie lub wykorzystywanie w jakimkolwiek zakresie dostępnych w ramach Platformy materiałów wymaga każdorazowo pisemnej zgody Usługodawcy i nie może naruszać postanowień niniejszego Regulaminu oraz powszechnie obowiązującego prawa, jak również nie może naruszać interesów Usługodawcy.

3. Zabronione jest modyfikowanie i kopiowanie elementów Strony internetowej oraz Platformy.

4. Tworzenie stron internetowych i aplikacji podobnych lub identycznych z Platformą, które wprowadzają odbiorców w błąd i mogą sprawiać wrażenie, że pochodzą lub mają związek z Usługodawcą, stanowi delikt na gruncie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

§7[POSTANOWIENIA KOŃCOWE]

1. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdują przepisy powszechnie obowiązującego prawa polskiego.

2. Do wszelkich sporów powstałych na gruncie niniejszego Regulaminu i zawartej przez Użytkownika i Usługodawcę umowy stosuje się prawo polskie oraz właściwe są sądy jurysdykcji polskiej. Sądem właściwym do rozpoznawania sporów zaistniałych pomiędzy Usługodawcą a Użytkownikiem niebędącym konsumentem jest sąd właściwy miejscowo dla siedziby Usługodawcy. Sądem właściwym dla sporów, których stroną jest Konsument, jest miejsce zamieszkania Konsumenta.

3. Regulamin obowiązuje od dnia 17-11-2022 roku.

Polityka cookies
1. Cookies w sklepie internetowym, dane eksploatacyjne i analityka
 
1.1. Pliki Cookies (ciasteczka) są to niewielkie informacje tekstowe w postaci plików tekstowych, wysyłane przez serwer i zapisywane po stronie osoby odwiedzającej stronę Sklepu Internetowego (np. na dysku twardym komputera, laptopa, czy też na karcie pamięci smartfona – w zależności z jakiego urządzenia korzysta odwiedzający nasz Sklep Internetowy). Szczegółowe informacje dot. plików Cookies, a także historię ich powstania można znaleźć m.in. tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciasteczko
 
1.2. Administrator może przetwarzać dane zawarte w plikach Cookies podczas korzystania przez odwiedzających ze strony Sklepu Internetowego w następujących celach:
 
1.2.1. identyfikacji Usługobiorców jako zalogowanych w Sklepie Internetowym i pokazywania, że są zalogowani;
 
1.2.2. zapamiętywania Produktów dodanych do koszyka w celu złożenia Zamówienia;
 
1.2.3. zapamiętywania danych z wypełnianych Formularzy Zamówienia, ankiet lub danych logowania do Sklepu Internetowego;
 
1.2.4. dostosowywania zawartości strony Sklepu Internetowego do indywidualnych preferencji Usługobiorcy (np. dotyczących kolorów, rozmiaru czcionki, układu strony) oraz optymalizacji korzystania ze stron Sklepu Internetowego;
 
1.2.5. prowadzenia anonimowych statystyk przedstawiających sposób korzystania ze strony Sklepu Internetowego;
 
1.2.6. remarketingu, to jest badania cech zachowania odwiedzających Sklep Internetowy poprzez anonimową analizę ich działań (np. powtarzające się wizyty na określonych stronach, słowa kluczowe itp.) w celu stworzenia ich profilu i dostarczenia im reklam dopasowanych do ich przewidywanych zainteresowań, także wtedy kiedy odwiedzają oni inne strony internetowe w sieci reklamowej firmy Google Inc. oraz Facebook Ireland Ltd.;
 
1.3. Standardowo większość przeglądarek internetowych dostępnych na rynku domyślnie akceptuje zapisywanie plików Cookies. Każdy ma możliwość określenia warunków korzystania z plików Cookies za pomocą ustawień własnej przeglądarki internetowej. Oznacza to, że można np. częściowo ograniczyć (np. czasowo) lub całkowicie wyłączyć możliwość zapisywania plików Cookies – w tym ostatnim wypadku jednak może to mieć wpływ na niektóre funkcjonalności Sklepu Internetowego (przykładowo niemożliwym może okazać się przejście ścieżki Zamówienia poprzez Formularz Zamówienia z uwagi na niezapamiętywanie Produktów w koszyku podczas kolejnych kroków składania Zamówienia).
 
1.4. Ustawienia przeglądarki internetowej w zakresie plików Cookies są istotne z punktu widzenia zgody na korzystanie z plików Cookies przez nasz Sklep Internetowy – zgodnie z przepisami taka zgoda może być również wyrażona poprzez ustawienia przeglądarki internetowej. W braku wyrażenia takiej zgody należy odpowiednio zmienić ustawienia przeglądarki internetowej w zakresie plików Cookies.
 
1.5. Szczegółowe informacje na temat zmiany ustawień dotyczących plików Cookies oraz ich samodzielnego usuwania w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych dostępne są w dziale pomocy przeglądarki internetowej.
 
1.6. Administrator może korzystać w Sklepie Internetowym z usług Google Analytics, Universal Analytics dostarczanych przez firmę Google Inc. (1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA. Usługi te pomagają Administratorowi analizować ruch w Sklepie Internetowym. Gromadzone dane przetwarzane są w ramach powyższych usług w sposób zanonimizowany (są to tzw. dane eksploatacyjne, które uniemożliwiają identyfikację osoby) do generowania statystyk pomocnych w administrowaniu Sklepie Internetowym. Dane te mają charakter zbiorczy i anonimowy, tj. nie zawierają cech identyfikujących (danych osobowych) osoby odwiedzające stronę Sklepu Internetowego. Administrator korzystając z powyższych usług w Sklepie Internetowym gromadzi takie dane jak źródła i medium pozyskania odwiedzjących Sklep Internetowy oraz sposób ich zachowania na stronie Sklepu Internetowego, informacje na temat urządzeń i przeglądarek z których odwiedzają stronę, IP oraz domenę, dane geograficzne oraz dane demograficzne (wiek, płeć) i zainteresowania.
 
1.1. Możliwe jest zablokowanie w łatwy sposób przez daną osobę udostępniania Google Analytics informacji o jej aktywności na stronie Sklepu Internetowego – w tym celu można zainstalować dodatek do przeglądarki udostępniany przez firmę Google Inc. dostępny tutaj: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=pl
 
1.8. Administrator może korzystać w Sklepie Internetowym z usługi Piksel Facebooka dostarczanej przez firmę Facebook Ireland Limited (4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, Dublin 2, Irlandia). Usługa ta pomaga Administratorowi mierzyć skuteczność reklam oraz dowiadywać się, jakie działania podejmują odwiedzający sklep internetowy, a także wyświetlać tym osobom dopasowane reklamy. Szczegółowe informacje o działaniu Piksela Facebooka możesz znaleźć pod następującym adresem internetowym: https://www.facebook.com/business/help/1.241.61.120153?helpref=page_content =
 
1.9. Zarządzanie działaniem Piksela Facebooka jest możliwe poprzez ustawienia reklam w swoim koncie na portalu Facebook.com: https://www.facebook.com/ads/preferences/?entry_product=ad_settings_screen