Podsumowanie tygodnia [01.02-05.02.2021]

Liczba osób zarejestrowanych w managerze oraz liczba sklepów.

Poniedziałek: Zarejestrowane osoby 1367 i 586 sklepów.

Piątek: Zarejestrowane osoby 1400 i 594 sklepów.

W ciągu tygodnia w managerze zarejestrowały się 33 osoby oraz powstało 8 nowych sklepów.

 

Poradnik Allegro.

Na stronie z dokumentami udostępniliśmy pierwszy poradnik dotyczący integracji z Allegro.

Link do poradnika >> 

Dowiesz się z niego jak poprawnie uzupełnić wszystkie informacje na swoim koncie oraz jak połączyć sklep z Allegro. A na samym końcu znajdziesz odpowiedzi na pytania, które zadawaliście najczęściej! Jeśli chcesz rozpocząć sprzedaż na Allegro możesz zintegrować swój sklep za pomocą wtyczki, którą udostępniamy. Możesz wszystko skonfigurować samodzielnie, albo my możemy wykonać integrację za Ciebie. 

Formy rozliczania z ecat!

Sklep w ecat możesz założyć jako osoba fizyczna albo prowadząc własną działalność gospodarczą. Poniżej opisaliśmy, w jaki sposób rozliczać się z zysków we własnych sklepach w obu przypadkach.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Rozliczają się z wypłat zysków na podstawie wystawionej faktury, a jeśli są VAT to podnoszą kwotę zysku o VAT23%. Wystawiana faktura jest na Polską spółkę.

Sposób wypłat prowizji dla przedsiębiorców jest zawsze zależny od terytorium kraju, w jakim prowadzony jest dany sklep. Wypłata następuje na podstawie faktury w rozliczeniu ze spółką operacyjną osobną dla każdego kraju lub centralną jeśli w danym kraju, w którym prowadzony jest sklep nie ma jeszcze spółki operacyjnej.

Osoba fizyczna.

Podejmuję współpracę ze spółką ECAT Marketing LTD (w trakcie tworzenia) zajmującą się zlecaniem działań marketingowych na rzecz pozyskiwania klientów do sklepów internetowych w całej europie. To ta spółka wypłaca prowzje w postaci przelewów na konto, BTC lub ETH na rzecz osoby, która zarobiła prowizję. Osoba fizyczna rozlicza się według przepisów kraju obowiązujących w danym kraju zamieszkania. Najczęściej Pit 36 i ZG uzyskane dochody z zagranicy.

 

Zmiana pakietów sklepów 

Na stronie z katalogiem wprowadziliśmy zmiany w pakietach. Do tej pory mieliśmy Pakiet START, MINI, PLUS i MAX oraz dodatkowa oferta, czyli sklep na zamówienie. W tym momencie zmodyfikowaliśmy ofertę, aby była bardziej czytelna, przejrzysta i zrozumiała dla klienta. A przede wszystkim wskazująca na korzyści z posiadania danego pakietu.

 • Pakiet START – Sklep z wybranym szablonem (Fashion, Baby, Megamix) na subdomenie, który należy skonfigurować i dodać produkty.
 • Pakiet MINI – Sklep z gotową oprawą graficzną. Trzeba samodzielnie dodać produkty przed rozpoczęciem działań marketingowych.
 • Pakiet PREMIUMW pełni skonfigurowany sklep w danej branży. Od razu można rozpocząć działania marketingowe i sprzedaż produktów.
 • Sklep na ZAMÓWIENIESklep wykonany według indywidualnego zamówienia. Nasz zespół przygotuje go od A do Z, w zaledwie 7-10 dni.

Co więcej przygotowaliśmy pakiet korzyści, które otrzyma klient dodatkowo kupując gotowy sklep z katalogu w pakiecie Premium albo Sklep na zamówienie. Jest to między innymi:

 • 2000 produktów (wartość: 135 zł rocznie)
 • 3 grafiki do profili społecznościowych (wartość 150 zł)
 • 3 szablony postów na media społecznościowe (wartość 250 zł)
 • Multistore 3 miesiące za free (wartość: 280 zł)
 • Dostęp do grupy Premium na Facebooku
 • Uruchomiony Program Partnerski (wartość 183 zł)
 • Akademia Premium (wartość: 3564 zł rocznie)
 • Studio Łódź (wartość: 1000 zł dziennie)
 • Allegro pełna konfiguracja (wartość: 798 zł

Więcej informacji na stronie naszego katalogu >> 

 

Nowa grupa na Facebooku – PREMIUM Group

Jest to grupa przeznaczona dla osób, które które posiadają gotowy sklep PREMIUM w ecat, bądź też wybrały opcję sklepu na zamówienie. Celem grupy jest pomoc w działaniach marketingowych, aby osoby, które zakupiły gotowy sklep mogły możliwie jak najszybciej rozpocząć sprzedaż we własnych sklepach.

Jakie materiały będą pojawiać się na grupie?

 1. TOP Produkty – Sławek na bieżąco będzie wrzucał produkty, które warto będzie dodać na sklep w danym okresie. Co więcej, pokaże Wam, w jaki sposób wyszukać te idealne do sprzedaży na Allegro!
 2. Allegro – w pakiecie sklepu PREMIUM otrzymaliście również pełna konfigurację Allegro! W tym celu skontaktujcie się właśnie ze Sławkiem na allegro@ec-at.com, który przedstawi Wam więcej szczegółów i pomoże z konfiguracją, albo wykona ją za Was!
  Możecie się też zapoznać z mini poradnikiem o Allegro! Znajdziecie go na stronie z dokumentami https://ec-at.com/dokumenty/
 3. Filmy PREMIUM – nasza strona z akademią ecat ruszyła jakiś czas temu. Dodaliśmy już pierwszy moduł z filmami technicznymi, o konfiguracji sklepów. Teraz dodamy moduł z działaniami marketingowymi. Czyli start z własnym sklepem w Social Mediach od A do Z! Będzie on przez nas rozbudowany. Tam właśnie pojawią się też materiały płatne, które Wy otrzymacie tutaj bezpłatnie!
 4. Poradniki – Podzielimy się z Wami również naszymi poradnikami i analizami rynku e-commerce. Poradniki są o tym, jakie produkty sprzedawać w zależności od sezonu z opisem poszczególnych branż.
 5. Hurtownie – Co jakiś czas będziemy Wam też przedstawiać i polecać hurtownie, które będziemy analizować pod względem współpracy, produktów jakie oferują, wysyłek oraz ogólnie całej obsługi. Tutaj mam nadzieję, że w tych działaniach wesprze nas Katarzyna, która na co dzień kontaktuje się z hurtowniami i wie o nich niemalże wszystko!
 6. Program partnerski – W pakiecie PREMIUM również macie możliwość uruchomienia programu partnerskiego bez opłat. Dołączcie również do odrębnej grupy, gdzie znajdziesz materiały edukacyjne, o tym, jak robić marketing w sposób profesjonalny. Wspólnie wspieramy się w podejmowanych działaniach w modelu polecającym.
  Dołącz do grupy Programu Partnerskiego! https://www.facebook.com/groups/ecatprogrampartnerski
 7. Elementor PRO – Masz już zainstalowaną tę wtyczkę. Ona działa w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Bez znajomości programowania, stworzysz piękny i niepowtarzalny sklep internetowy w kilka minut. Artur pokaże Ci, jak ustawić jakieś dodatkowe elementy w swoim sklepie oraz przygotować dodatkowe strony.
 8. Grafiki i szablony postów – Po zakupie sklepu z katalogu otrzymasz od nas 3 Grafiki do mediów społecznościowych 3 i szablony postów na Social Media, które przygotowuje dla Was Rafał!
  logo do ustawienia profilowego na stronie na Facebooku,
  logo do ustawienia na Instagramie
  zdjęcie / grafika na tło na Facebooka
  szablony na SM otrzymasz w trzech różnych formatach.

Instagram

Zostały wprowadzone zmiany wizerunkowe na Instagramie ecat. Przedstawiliśmy nasze rozwiązanie wskazując na takie aspekty jak: bezpłatny dostęp do wszystkich hurtowni, które są zintegrowane z naszym systemem. Przedstawiliśmy również kilka gotowych realizacji, gotowych sklepów, możliwość założenia sklepu za 0 zł na subdomenie oraz przedstawiliśmy grupę, w której uczymy, jak zarabiać we własnych sklepach internetowych. Odświeżyliśmy profil, aby móc docierać do kolejnych grup docelowych i tym samym pozyskiwać nowych klientów. Na Instagramie przede wszystkim chcemy skupić się na tym, aby pokazać naszą firmę, projekt oraz ludzi “od środka”. Dać się poznać społeczności, pokazać projekt i zachęcić do działania w modelu FULL dropshipping.

Zmieniliśmy nazwę nazwa konta na krótszą, dzięki czemu jest możliwa do zapamiętania przez użytkowników –  ecat_ecommerce 

ustawiliśmy zdjęcie profilowe w nowej kolorystyce, aby wizerunek marki był spójny na wszystkich mediach społecznościowych, gdzie komunikujemy się z użytkownikami.

Link do konta na Instagramie >> 

Nowy moduł w Akademii ecat

Dodaliśmy nowe materiały do pierwszego moduły – Szybki Start, gdzie pokazujemy jak skonfigurować sklep za 0 zł. W nowym module pokażemy jak założyć stronę na Facebooku oraz konto na Instagramie dla własnej marki, sklepu internetowego. Dalej pokażemy, jak tworzyć płatne kampanie reklamowe.

Akademia ecat >> 

Kampanie reklamowe 

Przygotowaliśmy kilka kampanii reklamowych. Jedna z hurtowniami, ze wskazaniem na możliwość darmowych integracji. Druga w celu pozyskania nowych twórców do katalogu ecat. 

Katarzyna Butrym

Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich

Analityk rynku, ekonomistka i lingwistka. Poza opieką nad inwestorami, zajmuje się  analizą potencjału i ryzyka międzynarodowych rynków e-commerce.

ECAT Plug
WooCommerce

Annual license:
249 zł

 

Lifetime license:
1129 zł

PREMIUM SHOP - on request

 • Free access to all wholesalers – lifetime license
 • handling orders, complaints and returns
 • Logo (two suggestions), shop name (three suggestions) and graphic design
 • Set categories and loaded products
 • product limit – 2000
 • Access to the ecat Academy and PREMIUM training materials
 • Active affiliate program
 • Graphics and templates for social media
 • Multistore for 3 months

5997 zł

PREMIUM SHOP - on request

 • Free access to all wholesalers – lifetime license
 • handling orders, complaints and returns
 • Logo (two suggestions), shop name (three suggestions) and graphic design
 • Set categories and loaded products
 • product limit – 2000
 • Access to the ecat Academy and PREMIUM training materials
 • Active affiliate program
 • Graphics and templates for social media
 • Multistore for 3 months

5997 zł

ECAT Plug
WooCommerce

Annual license:
249 zł

 

Lifetime license:
1129 zł

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet -

Hekim Sen