Podsumowanie tygodnia [01.03-05.03.2021]

Liczba osób zarejestrowanych w managerze oraz liczba sklepów.

Aktualnie w managerze zarejestrowało się 1555 użytkowników a 649 osób założyło już swój pierwszy sklep internetowy. W porównaniu ze statystykami z ubiegłego piątku, w ciągu tygodnia przybyło 33 użytkowników oraz 11 nowych sklepów.

W katalogu pojawił się pierwszy gotowy sklep, który został wykonany przez Mariusza. Mariusz dołączył do naszego zespołu 2 tygodnie temu i jest odpowiedzialny na tworzenie gotowych sklepów do katalogu. W sklepie znajdują się meble i dodatki wyposażenia wnętrz. Wybraliśmy te branże ze względu na zapytania klientów o gotowe sklepy właśnie skonfigurowane w tej branży. Jest to rynek, w którym stosunkowo łatwo osiągnąć sukces marketingowy.

Zobacz gotowy sklep magiczne4kąty >> 

Zintegrowaliśmy nowe hurtownie 

Aktualnie z systemem zintegrowaliśmy już 168 hurtowni. Nie wszystkie są jeszcze włączone ze względu na problemy związane z integracją, które staramy się w możliwie najszybszy sposób wyeliminować, aby poszerzyć ofertę produktową do sprzedaży. Od ostatniej aktualizacji w systemie przybyło około 30 tysięcy nowych produktów.

W tym tygodniu włączyliśmy dwie nowe hurtownie.

Febby – W ich asortymencie znajdziecie tysiące różnych wzorów i projektów stworzonych przez grafików oraz artystów. Obrazy artystyczne, plakaty do nowoczesnych wnętrz, bajeczne ilustracje dla dzieci oraz grafiki i ilustracje. W managerze w tym momencie znajduje się około 22000 produktów z tej hurtowni! Oprócz standardowych zdjęć produktów, hurtownia oferuje dodatkowo zdjęcia np. obrazów w różnych aranżacjach. Takie zdjęcie idealnie sprawdzą się do promocji w social mediach. Niewątpliwie będzie to jedna z zalet, dla której operatorzy sklepów będą wybierać te produkty.

Ultimet – Dla wszystkich, którzy czekali na hurtownię z artykułami budowlanymi mamy dobrą wiadomość! Zintegrowaliśmy również hurtownię ULTIMET! Znajdziecie w niej produkty takie jak: narzędzia, elektronarzędzia, maszyny i inne urządzenia. Dużym plusem hurtowni jest szybka wysyłka! Jeśli zamówienie zostanie złożone do godziny 11:00, to już w tym samym dniu produkt będzie wysłany!

Wszystkie dostępne hurtownie >> 

Sklepy za 0 zł

W tym tygodniu skupiliśmy się na promocji rozwiązania, jakim są klepy za 0 zł. Wycofujemy sklepy za zero, zamykamy dostęp do platformy dla tzw. łatwego wejścia i ofertę kierujemy pod klientów płacących. Opcja założenia sklepu za 0 zł jest dostępna już tylko do niedzieli. W ostatnich dniach przygotowywaliśmy kampanię reklamową, aby dotrzeć z tym rozwiązaniem do osób, które jeszcze mogłyby skorzystać z tego rozwiązania.

W tym celu wykorzystaliśmy również materiał wideo, który powstał przy współpracy z Janem Pawłem Tomaszewskim. Nad kampanią pracowaliśmy kilka miesięcy temu. Właśnie w niej skupiliśmy się na tym, aby przedstawić plusy działania w dropshippingu, przede wszystkim na możliwości działania bez konieczności prowadzenia działalności gospodarczej.

Link do filmu sklepy za 0 zł >> 

Zmiana polityki cenowej 

W tym tygodniu pracowaliśmy również nad zmianą produktowej polityki firmy. Jesteśmy w trakcie opracowywania cennika, który w przyszłym tygodniu będzie udostępniony już oficjalnie wraz z innymi zmianami. Od środy wtyczka ecat full dropshipping również będzie płatna. Licencję na wtyczkę będzie można kupić na 1 rok albo dożywotnio. W pakiecie MINI wtyczka będzie już w cenie, ale tylko na pierwszy rok, a w pakiecie PREMIUM już w cenie dożywotnio.

Wstępnie cennik można zobaczyć na tej stronie >> 

Oprócz cennika również będzie przygotowana strona z dodatkami, czyli będzie to jasna oferta produktowa przedstawiona w formie tabeli. W niej przedstawimy płatne opcje multistore, możliwości zwiększenia limitu produktów, możliwość zakupu konfiguracji z Allegro, kupno wtyczki itd.

Aktualizacje – nad czym pracujemy?

 • W tym tygodniu pracujemy nad wprowadzeniem większych zmian jak np. dodanie produktów i rynku Aliexpress. A te prace będą trwać na pewno jeszcze kilka tygodni.
 • W dalszym ciągu również pracujemy nad wprowadzeniem nowych opcji do wyboru, takich jak: wybór marki produktów, filtrowanie według kolorów, rozmiaru itd. Obecnie jest to jedna z najważniejszych rzeczy.

W najnowszej aktualizacji, którą wdrożymy będzie już taka możliwość. Jeśli będziecie chcieli dodatkowe funkcje filtrowania produktów, wtedy będziecie musieli ponownie zaciągnąć produkty na swój sklep. Robimy wszystko, aby wdrożyć tę aktualizację już w przyszłą środę. 

Pracujemy nad wdrożeniem obsługi wysyłek przez bliskapaczka.pl

Dzięki temu będziemy mogli automatyzować proces wysyłania paczek z niektórych hurtowni.

Tutaj chodzi o sam ten proces wysyłkowy, gdzie osoby pracujące w dziale obsługi zamówień nie będą musiały kontaktować się z hurtownią w celu zamówienia produktu, tak jak było to do tej pory. Teraz ta droga będzie krótsza i bardziej zautomatyzowana. Za pomocą jednego przycisku w core produkt zostanie zamówiony w hurtowni i zostanie utworzone zlecenie dla kuriera, żeby pojechał po ten towar.

To rozwiązanie oczywiście będzie dotyczyć tylko wybranych hurtowni, które będą chciały przejść na tę bardziej zautomatyzowaną formę współpracy. W tym momencie jeszcze pracujemy nad tym rozwiązaniem i w ramach testu współpracujemy z jedną hurtownią.

Poprawiliśmy mnóstwo parserów dla hurtowni, w których pojawiły się problemy. Między innymi: Texet, Insportline (nie uwzględniał wariacji produktów), Fashionlight, Customform (dodano specyfikacje produktów), Altavola (poprawka opisów), Etrade, Nexto, Feeby, Agd partner (już gotowy, wkrótce aktywujemy hurtownie dla Was), ArtB2B, Unimet.

Dziękujemy Wam za zgłoszenia błędów, które znajdujecie. Zwłaszcza jak to było w przypadku hurtowni Fashionlight. Maciek zwrócił uwagę na bardzo ważną rzecz, gdzie hurtownia do opisu produktu dołączyła informację z kontaktem do siebie z dopiskiem, żeby klient kupił produkty bezpośrednio u nich. Dzięki temu, że Maciek ekspresowo nam to zgłosił nasi programiści mogli poprawić w plikach XML, aby ta informacja nie pojawiała się w opisach produktów.

Dodatkowo usprawniliśmy dla naszych operatorów core analizę poprawności parsowania. To usprawni nam pracę, w momencie, kiedy np. hurtownia wyśle do nas pusty albo nieprawidłowy plik XML, to dowiemy się o tym szybciej i będziemy mogli to naprawić.

Katarzyna Butrym

Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich

Analityk rynku, ekonomistka i lingwistka. Poza opieką nad inwestorami, zajmuje się  analizą potencjału i ryzyka międzynarodowych rynków e-commerce.

ECAT Plug
WooCommerce

Annual license:
249 zł

 

Lifetime license:
1129 zł

PREMIUM SHOP - on request

 • Free access to all wholesalers – lifetime license
 • handling orders, complaints and returns
 • Logo (two suggestions), shop name (three suggestions) and graphic design
 • Set categories and loaded products
 • product limit – 2000
 • Access to the ecat Academy and PREMIUM training materials
 • Active affiliate program
 • Graphics and templates for social media
 • Multistore for 3 months

5997 zł

PREMIUM SHOP - on request

 • Free access to all wholesalers – lifetime license
 • handling orders, complaints and returns
 • Logo (two suggestions), shop name (three suggestions) and graphic design
 • Set categories and loaded products
 • product limit – 2000
 • Access to the ecat Academy and PREMIUM training materials
 • Active affiliate program
 • Graphics and templates for social media
 • Multistore for 3 months

5997 zł

ECAT Plug
WooCommerce

Annual license:
249 zł

 

Lifetime license:
1129 zł

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet -

Hekim Sen