Podsumowanie tygodnia [05.04-09.04.2021]

Liczba osób zarejestrowanych w managerze oraz liczba sklepów.

Aktualnie w managerze zarejestrowało się 1619 użytkowników a 718 osób założyło już swój pierwszy sklep internetowy.

Aktualizacje

Największa aktualizacja, którą przygotowywaliśmy od dwóch i pół miesiąca po to, aby zwiększyć komfort pracy dla nas wszystkich. Jak pewnie zauważyliście pojawiły się w Managerze informacje o wydaniu nowej wtyczki ECAT Full Dropshipping. To całkowicie nowa technologia, o której będziemy mówić przez najbliższy czas, aby każdemu dokładnie przybliżyć możliwości nowego rozwiązania.

Połączenie dwóch wtyczek

Do najważniejszych rzeczy, jakie uległy zmianom jest z pewnością połączenie dwóch wtyczek ECAT, czyli ECAT Order & Shipping i ECAT Full Dropshipping.

Obecnie aktualizując w WordPress wtyczkę ECAT Order & Shipping pojawi się nowa wtyczka ECAT Full Dropshipping o numerach 2.0.0, a stara wtyczka o numerach 1.2.2 zostanie automatycznie wyłączona. Po jej wyłączeniu można ją usunąć z WordPress.

Od tej pory Manager będzie informował o pojawieniu się nowej wersji i konieczności aktualizacji tylko tej jednej wtyczki.

Zalecamy korzystanie z wtyczki EASY Updates Manager w celu uruchomienia automatycznych aktualizacji. Dzięki tej wtyczce nie trzeba pilnować i ręcznie wykonywać aktualizacji za każdym razem, jak zaktualizujemy naszą wtyczkę.

Co zostało zmienione?

 • Usunięto wszystkie wywołania API Woocommerce, dzięki czemu prędkość połączenia znacznie wzrosła. Produkty dodają się błyskawicznie.
 • Klucz API Woocommerce został usunięty w menedżerze i pluginie – oznacza to, że w managerze znikła opcja po dodaniu sklepu, w której musieliśmy generować dodatkowe klucze do połączenia w WordPress, a następnie wklejać je do managera. Wszystkie funkcje wtyczki działają bezpośrednio z API Managera z pominięciem API WordPressa.
 • Dodaliśmy możliwość filtrowania, czyli przenoszenia atrybutów jako osobnych dodatkowych zawężeń wyszukiwań dla klientów waszych sklepów. Oznacza to, że jeśli klient szuka bluzki w rozmiarze 42 to klika w menu po lewej lub prawej stronie (zależne od szablonu sklepu) i pojawią się tylko te produkty, które mają na stanie rozmiar 42.
 • Usunięto pobieranie obrazów w sklepach. Sklepy WooCommerce używają zewnętrznego adresu URL dla zdjęć produktów, przez co sklepy działają bardzo szybko bez względu na ilość pobranych produktów. WordPress jest bardzo dobrą platformą z wieloma funkcjonalnościami, ale jedyną jego wadą były obrazki, które mocno obciążały sklep. Obecnie możecie mieć 10 000 produktów na sklepie, a sklep będzie dział tak szybko jakby było tylko 100.
 • Poprawiliśmy wyświetlanie kategorii. Okazało się, że nowo tworzone kategorie nie były dodawane do WP i odwrotnie. W tej chwili działa już pełna dwukierunkowa synchronizacja kategorii. Ponadto, przedwczoraj sprawdzaliśmy działania sklepów, w których pobierane były zdjęcia w czasie rzeczywistym z serwerów zewnętrznych.
 • We wczorajszej aktualizacji podpięliśmy już właściwe serwery CDN gdzie z jednego miejsca będą zawsze trafiały zdjęcia produktów na Wasze sklepy bez ich pobierania do sklepów. Liczymy na przyspieszenie nawet do 98% w szybkości działania sklepów z bardzo dużą ilością produktów. To jedna z największych zmian, jakie dokonaliśmy w ostatnim czasie.

Po aktualizacji nowej wtyczki przed przystąpieniem do prac należy wejść do managera i dla każdego sklepu z osobna wejść do zakładki Kategorie, aby uaktywnić połączenie drzewa kategorii przez co na karcie Produktów pojawią się kategorie w prawidłowy sposób.

Filtrowanie produktów

Wprowadziliśmy możliwość filtrowania produktów w sklepach. Możecie wprowadzić nowe opcje do wyboru, takie jak: wybór marki produktów, filtrowanie według kolorów, rozmiaru itd.
Jeśli dodacie na swój sklep produkty z atrybutami, to na WP pojawi Wam się możliwość ich filtrowania.

Możecie zrobić to na dwa sposoby:

 • Wybierając zakładkę Wygląd – Widgety.
 • Wybierając stronę archiwum produktów. Wybieracie “edytuj w elementorze”, a następnie możecie tutaj dodać nowe widgety. Rekomendujemy tę opcję, bo możecie wybrać opcję filtrowania i przeciągając na stronę umieścić je w dowolnym miejscu, w zależności od szablonu.

Przykładowe sklepy, gdzie zostało wprowadzone już filtrowanie:

 • lulusie https://lulusie.pl/shop/
 • queeny https://queeny.pl/sklep/

Już dziś możecie zobaczyć, jak to wygląda, ale co do całkowitej zmiany i wprowadzenia filtrowania zalecamy, aby poczekać jeszcze chwilę aż wprowadzimy przycisk “RESETUJ”.

Wtedy produkty usuwane będą podmieniane, co spowoduje usuwanie zdjęć z serwerów sklepów przypisanych do produktów automatycznie i wgrany zostanie produkt z poprawnymi atrybutami i zdjęciami zaciąganymi z zewnątrz. Po wgraniu, czyli przeładowaniu produktów dla danego sklepu przycisk resetuj zniknie.

Integracja z hurtownią

Zintegrowaliśmy kolejną hurtownię z produktami dla dzieci! Cieszymy się, że w końcu możemy ją Wam udostępnić! Znajdziecie w niej produkty dla noworodków i niemowląt. Gryzaki, grzechotki, pozytywki, a nawet kocyki.

Nowe sklepy w katalogu

W katalogu pojawiły się dwa nowe sklepy. Ginto z kategorii biżuteria i zegarki oraz sklep magicbody z kategorii sport i turystyka.

Sklep Ginto >>

Sklep Magicbody >> 

Webinary

Ruszamy z serią webinarów, gdzie każdego miesiąca podsumujemy sobie wszystkie aktualności i aktualizacje, które wprowadziliśmy w danym miesiącu. Na koniec sesja Q&A, czyli odpowiemy na wszystkie pytania związane z systemem.
Oprócz tego chcemy organizować webinary tematyczne, edukacyjne. na pierwszym webinarze poruszymy temat, jak się przebranżowić i działać w e-commerce.

Blog

Skupiamy się na tworzeniu nowych wpisów blogowych, zarówno poradnikowych, jak i w luźniejszej formie np. wywiadów. Na blogu opublikowaliśmy w ostatnim czasie dwa nowe wpisy.

Jak założyć sklep internetowy bez firmy >>

W tym wpisie chcieliśmy pokazać możliwości założenia sklepu bez działalności gospodarczej oraz zalety działania w modelu full dropshippingu, porównując go z klasycznym modelem dropshippingu.

Jak odnieść sukces w branży e-commerce >> 

Ten wpis z klei powstał przy współpracy z Jerzym Zientkowskim, z którym zorganizowaliśmy wspólny pokój na nowej platformie społecznościowej Clubhouse. Otworzyliśmy pokój, gdzie mówiliśmy o tym, jak odnieść sukces w branży e-commerce i przedstawialiśmy nasze rozwiązanie.

Właśnie przygotowujemy materiał z Magdą, właścicielką sklepu Vermme! Jej sklep w marcu znalazł się na drugim miejscu w rankingu na największą sprzedaż w sklepie! Bardzo cieszymy się z sukcesów osób, które postanowiły z nami działać. Już niedługo będziecie mogli poznać historię powstania marki Vermme! Z wywiadu dowiecie się, dlaczego Magda wybrała branżę Fashion, kiedy pojawiła się pierwsza sprzedaż oraz ile czasu dziennie trzeba poświęcić na działania marketingowe i promocję sklepu.

Clubhouse

To nowa platforma, która z dnia na dzień staje się coraz to bardziej popularna. Widząc potencjał i rozwój aplikacji postanowiliśmy wykorzystać ją, jako miejsce, w którym możemy pokazać się od strony eksperckiej, przedstawiając innym możliwości działania w e-commerce. Otwieramy własne pokoje w obrębie właśnie tej tematyki, dzieląc się wiedzą.

W poniedziałek (12 kwietnia) o godzinie 19:30 gościnie wystąpimy w pokoju o tematyce dofinansować. Porozmawiamy o tym, jak uzyskać dofinansowanie na sklep internetowy. Oferujemy pomoc w tym zakresie, więc chcemy zachęcić ludzi do skorzystania z dofinansowania z Urzędu Pracy na sklep internetowy.

Informacje o dofinansowaniach >> 

Linkedin

Jak już wspominaliśmy, rozpoczęliśmy działania również na platformie LinkedIn, pokazując się bardziej od tej strony biznesowej.

Link do profilu ecat na LinkedIn >> 

 

Katarzyna Butrym

Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich

Analityk rynku, ekonomistka i lingwistka. Poza opieką nad inwestorami, zajmuje się  analizą potencjału i ryzyka międzynarodowych rynków e-commerce.

ECAT Plug
WooCommerce

Annual license:
249 zł

 

Lifetime license:
1129 zł

PREMIUM SHOP - on request

 • Free access to all wholesalers – lifetime license
 • handling orders, complaints and returns
 • Logo (two suggestions), shop name (three suggestions) and graphic design
 • Set categories and loaded products
 • product limit – 2000
 • Access to the ecat Academy and PREMIUM training materials
 • Active affiliate program
 • Graphics and templates for social media
 • Multistore for 3 months

5997 zł

PREMIUM SHOP - on request

 • Free access to all wholesalers – lifetime license
 • handling orders, complaints and returns
 • Logo (two suggestions), shop name (three suggestions) and graphic design
 • Set categories and loaded products
 • product limit – 2000
 • Access to the ecat Academy and PREMIUM training materials
 • Active affiliate program
 • Graphics and templates for social media
 • Multistore for 3 months

5997 zł

ECAT Plug
WooCommerce

Annual license:
249 zł

 

Lifetime license:
1129 zł

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet -

Hekim Sen