Podsumowanie tygodnia [12.04-16.04.2021]

Liczba osób zarejestrowanych w managerze oraz liczba sklepów.

Aktualnie w managerze zarejestrowało się 1629 użytkowników a 724 osób założyło już swój pierwszy sklep internetowy. Odkąd zamknęliśmy bezpłatny dostęp i wycofaliśmy z oferty sklepy za 0 zł, możemy zaobserwować mniejszą ilość osób, które rejestrują się w managerze. W tym momencie z kolei skupiamy się na jakości i edukacji tych, którzy postanowili działać. Staramy się dostarczyć im materiały, które pomogą im w rozwoju sklepów, aby w końcu stawały się dochodowe i przynosiły zyski ze sprzedaży.

Prace nad sklepami

Aktualnie pracujemy nad sklepami PREMIUM na zamówienie. Te projekty wymagają od nas większego zaangażowania i czasu na ich wykonanie. Trwają prace nad 12 sklepami. Projekty są tworzone zarówno przez nas, jak i również agencje, z którymi rozpoczęliśmy współprace. Gotowe projekty zostaną przesłane do audytu a następnie sukcesywnie będą pojawiać się na stronie naszego katalogu.

Sklepy są wykonywane pod branże takie jak: zdrowa żywność, branża weselna, obrazy i dodatki, ogród, galanteria, odzież oraz obuwie.

Aby przyśpieszyć proces tworzenia nowych sklepów, szukamy nowej osoby, która dołączy do naszego zespołu i będzie mogła pracować w siedzibie firmy.

Aktualizacje

Wdrożyliśmy nową aktualizację wtyczki ECAT Full Dropshipping o numerach 2.0.2. Koniecznie trzeba zaktualizować wtyczkę, aby sklep działał prawidłowo.

Zalecamy korzystanie z wtyczki EASY Updates Manager w celu uruchomienia automatycznych aktualizacji. Dzięki tej wtyczce nie trzeba pilnować i ręcznie wykonywać aktualizacji za każdym razem, jak zaktualizujemy naszą wtyczkę.

Dodaliśmy przycisk RESETUJ PRODUKTY.

Przygotowaliśmy przycisk “resetuj”, dzięki któremu możecie bezkonfliktowo wymienić produkty ze starej technologii na nową z aktywnymi filtrami. Nowe możliwości filtrowania w sklepie pojawią się w momencie, kiedy klikniecie przycisk resetuj w managerze. Dopiero po zaktualizowaniu wtyczki możecie zresetować produkty w sklepie. Jednak prosimy, aby się jeszcze z tym wstrzymać kilka dni, bo wprowadzimy jeszcze kilka poprawek do niej.

Testujemy opcję przycisku na kilku sklepach. Wnioski:

 1. Po przeładowaniu produktów, przycisk resetuj znika, po kilku godzinach ze względu na prace i procesy, jakie odbywają się w tle.
 2. Zarówno na WP i w managerze mamy prawidłową ilość produktów. Znikają tylko te ze stanem zerowym.
 3. Na jednym sklepie zdjęcia się podmieniają, na drugim nie. Prawdopodobnie w tym momencie musimy chwilę poczekać, bo mogą się one kolejkować, kiedy wszyscy operatorzy w jednym momencie wykonują ten proces.
Przycisk znajdziecie w zakładce dostępne produkty – zaawansowane opcje.

Wtedy produkty usuwane będą podmieniane, co spowoduje usuwanie zdjęć z serwerów sklepów przypisanych do produktów automatycznie i wgrany zostanie produkt z poprawnymi atrybutami i zdjęciami zaciąganymi z zewnątrz. Po wgraniu, czyli przeładowaniu produktów dla danego sklepu przycisk resetuj zniknie.

 • Jeśli podczas resetowania produktów w Waszym sklepie pojawi się jakiś błąd, proszę piszcie od razu na help@ec-at.com na bieżąco będziemy od razu je rozwiązywać.
 • Jeśli będzie trzeba to będziemy mogli przywrócić kopię zapasową, która generuje się automatycznie i powrócić do wcześniejszych ustawień.

Ważne informacje:

 • Przycisk resetuj zadziała w sklepach, w których znajdują się produkty z naszej bazy. Jeśli posiadacie produkty własne, wtedy wariacje się nie pojawią. To trzeba ustawić już indywidualnie do produktów własnych.
 • Pamiętajcie, że po zaktualizowaniu produktów, wszystkie opisy oraz nazwy produktów również będą zaktualizowane do pierwotnej wersji. Kiedy produkty ponownie pojawią się w waszym sklepie możecie bez obaw pracować już nad nazwami i opisami produktów. Po jednorazowym resecie opisy, nad którymi teraz będziecie pracować nie będą już aktualizowane.
Pytaliście co macie robić w momencie, kiedy z Waszych sklepów znikną produkty w większej ilości.

Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, może oznaczać, że hurtownie wprowadzają rotację stanów magazynowych w plikach. Oznacza to, że jeśli produkt zszedł z magazynu i manager odnotował tą informację to automatycznie wycofał produkt ze sklepu. Jeśli po kolejnych kilku dniach produkty ponownie były dostępne to automatycznie pojawiły się w managerze, ale nie zaktualizowały się stany na sklepie, ponieważ produkty zostały usunięte. Po aktualizacjach, jakie nastąpiły przygotujemy rozwiązanie, które zamiast usuwać produkty, które zniknęły w takim przypadku z managera a przez to i ze sklepów każdy użytkownik będzie mógł wybrać ilość dni, przez które sklep będzie przechowywał produkty zerując ich stany zamiast usuwać a jeśli stan się zmieni na dostępne to w sklepie automatycznie pojawi się ponownie.

Dodatkowo naprawiliśmy błędy, które nam zgłaszaliście. Wszystko to, co uniemożliwiało aktualizację produktów, przez co na sklepach pojawiały się nieaktualne dane.

 • Naprawiliśmy błędy związane z wysyłką dużej ilości do sklepów. Powinny teraz pobierać się bardzo szybko i bez żadnych problemów.
 • Wdrożyliśmy możliwość wyboru większej ilości produktów, na których pracujemy w jednym czasie. Od teraz każdy może sobie ustawić od 15 do nawet 1000 produktów.
 • Wdrożyliśmy mechanizm wykorzystujący maksymalne możliwości serwerów, na których zainstalowane są sklepy, dzięki czemu produkty mogą być wysyłane do sklepu w bardzo dużych paczkach co powoduje przesyłkę w mgnieniu oka. W opcjach zaawansowanych można zmienić ilość znajdujących się produktów w jednym pakiecie danych, ale pamiętajcie, że opcja ta dostępna jest dla odpowiednio skonfigurowanego sklepu. Domyślnie ustawiamy na 1 a szczegóły ustawiania serwerów podamy wkrótce i jest to opcja dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Webinary i Clubhouse

W poniedziałek gościnnie wzięliśmy udział w rozmowie na temat dofinansowań, gdzie przedstawialiśmy rozwiązanie, jakie oferujemy, czyli uzyskanie dofinansowania na sklep internetowy z Urzędu Pracy. Oferujemy pomoc w tym zakresie, więc chcemy zachęcić ludzi do skorzystania z dofinansowania z Urzędu Pracy na sklep internetowy. Z kolei we wtorek otworzyliśmy własny pokój, gdzie mówiliśmy o tym, jak się przebranżowić i działać w e-commerce.

Niestety rozmowy na Clubhouse nie są nagrywane ani w żaden sposób nie mogą być zapisywane. Jednak wiedzę z tych spotkań i problemy klientów wyciągnięte z rozmów pomogą nam w stworzeniu materiałów. Na tej podstawie w środę 21.04 organizujemy webinar właśnie na ten temat.

Blog

Na naszym blogu pojawił się pierwszy wywiad z Magdą, która jest właścicielką sklepu Vermme. Bardzo długo czekaliśmy na rozpoczęcie serii wywiadów z osobami, które postanowiły założyć sklep w ecat! Ogromnie cieszymy się z ich sukcesów i jesteśmy dumni z wyników sprzedażowych. Tym samym chcemy zainspirować innych do działania i rozpoczęcia działań marketingowych w sklepach.

Wywiad z właścicielką sklepu Vermme >> 

 

 

Katarzyna Butrym

Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich

Analityk rynku, ekonomistka i lingwistka. Poza opieką nad inwestorami, zajmuje się  analizą potencjału i ryzyka międzynarodowych rynków e-commerce.

ECAT Plug
WooCommerce

Annual license:
249 zł

 

Lifetime license:
1129 zł

PREMIUM SHOP - on request

 • Free access to all wholesalers – lifetime license
 • handling orders, complaints and returns
 • Logo (two suggestions), shop name (three suggestions) and graphic design
 • Set categories and loaded products
 • product limit – 2000
 • Access to the ecat Academy and PREMIUM training materials
 • Active affiliate program
 • Graphics and templates for social media
 • Multistore for 3 months

5997 zł

PREMIUM SHOP - on request

 • Free access to all wholesalers – lifetime license
 • handling orders, complaints and returns
 • Logo (two suggestions), shop name (three suggestions) and graphic design
 • Set categories and loaded products
 • product limit – 2000
 • Access to the ecat Academy and PREMIUM training materials
 • Active affiliate program
 • Graphics and templates for social media
 • Multistore for 3 months

5997 zł

ECAT Plug
WooCommerce

Annual license:
249 zł

 

Lifetime license:
1129 zł

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet -

Hekim Sen