Podsumowanie tygodnia [15 .02-19.02.2021]

Liczba osób zarejestrowanych w managerze oraz liczba sklepów.

Aktualnie w managerze zarejestrowało się 1485 osób oraz powstały 633 sklepy. W porównaniu ze statystykami z ubiegłego piątku, w ciągu tygodnia przybyło 42 użytkowników oraz 23 nowe sklepy.

Sklepy w katalogu ecat

DomLandia – nowy gotowy sklep, wykonany przez Jacka, który z nami współpracuje i tworzy własne projekty sklepów do naszego katalogu! W asortymencie znajdują się dodatki i dekoracje do domu i ogrodu! W sklepie znajdują się produkty takie jak: koce i narzuty, pościel oraz meble. A z kategorii ogród np. grille, hamaki oraz huśtawki. Dodatkowo została stworzona strona z inspiracjami. Na stronie z kontaktem przygotowana została sekcja z najczęściej zadawanymi pytaniami.

W tym momencie twórcy tworzą kolejne sklepy do katalogu takie jak: soneria, magicbody oraz urocze4katy. W asortymencie sklepów znajdzie się biżuteria i zegarki oraz dodatki i akcesoria do wyposażenia wnętrz.

W ostatnim czasie wykonaliśmy kilka nowych projektów gotowych sklepów! Jednym z nich jest projekt sklepu z produktami ekologicznymi dla Pani Eweliny! Sklep RapisBIO z produktami ekologicznymi.

Agencje marketingowe

Ostatnio pojawiły się pytana o agencje reklamowe, z którymi osoby posiadające sklepy w ecat, będą mogły nawiązać współpracę. Czekamy w pierwszej kolejności na to, aby wszystkie niezbędne rzeczy, które musimy przygotować (feedy, koszty transportu, czas transportu) zostały dobudowane przez ecat do systemu. Następnie wdrożymy system testowy dla współpracy z agencjami.

Obecnie mamy już dograne mniej więcej warunki współpracy z profesjonalnymi agencjami. Nazwy podamy w momencie, kiedy ukończymy już testy! Koszty pierwszego miesiąca współpracy to około 2900 – 3100 zł a kolejnych 2700 zł miesięcznie. Jeśli chodzi o czas rentowności szacowany jest już od 2 miesiąca.

Nowa aktualizacja wtyczki ECAT Order & Shipping 

Zauważyliśmy, że część osób postanowiła ukryć numer SKU na sklepach. Jest to jedyny sposób, po którym nasz dział obsługi klientów w Waszych sklepach może sprawnie odpowiadać na pytania i przeprowadzać proces realizacji zamówień. W najnowszej aktualizacji na samym końcu pojawił się małymi literami dodatkowy numer SKU dzięki czemu w przypadku usunięcia przy cenie tego kodu nasz dział poradzi sobie z identyfikacją produktu.

W ostatnich dniach wdrażaliśmy profesjonalny system obsługi klientów z zaawansowanym CRM dzięki czemu klient, który dokona zakupów w dowolnym sklepie zostanie zidentyfikowany przy kolejnym zakupie lub dowolnym kontakcie. Wprowadzona została obsługa z fanpage a także w najnowszej aktualizacji wyłączona zostanie wtyczka czater, a pojawi się nowy czat zintegrowany z naszym nowym CRM. Nad jego wyglądem będziemy pracowali w tym tygodniu.

Wdrożyliśmy nową bramkę płatności “Przelewy24”. Od teraz również każda osoba z łatwością odszuka nasze bramki płatności, gdzie każda jest z dopiskiem od ECAT. Dzisiaj każdy z Was może wybrać pomiędzy tPay, Przelewy24 lub przelew tradycyjny, a jeśli uzna, że chce kilka metod płatności na swoim sklepie to może zostawić kilka.

Zgłaszaliście nam, że na niektórych sklepach po zamówieniu statusy realizacji się nie zmieniają. Przeszkadza to np. w remarketingu i działaniach związanych z reklamami sklepu. W najnowszej aktualizacji poprawiliśmy komunikację między Core – naszym systemem zamówień, a sklepami, dzięki czemu teraz statusy powinny działać dwukierunkowo.

Zmiana numeru kontaktowego w sklepach!

Ostatnio mieliśmy dwudniowe szkolenie z nowego programu do obsługi zamówień sklepów. Synchronizowaliśmy proces komunikacji drogą mailową oraz telefoniczną.

Wprowadziliśmy zmiany związane z komunikacją, dzięki której mamy teraz możliwość szybszej reakcji na zgłoszenia i lepszy kontakt z klientami. W związku z tym prosimy Was o zmianę numeru kontaktowego w Waszych sklepach. Zastąpcie stary numer kontaktowy 531 000 021 nowym – 33 476 26 51! Pamiętajcie, aby sprawdzić każdą stronę w swoim sklepie i w każdym miejscu zaktualizować numer. (Nagłówek, stopka, strona kontaktowa). Jeśli będziecie mieli problem w edycji, napiszcie w komentarzu i pokierujemy Was krok po kroku, jak wprowadzić zmianę.

Czas obsługi w sklepach

W tym momencie obsługujemy sklepy w godzinach 7-15, według godzin otwarcia hurtowni, z którymi współpracujemy. Pracujemy nad tym, aby wydłużyć czas obsługi w sklepach.

Wprowadzimy obsługę zamówień oraz możliwość kontaktowania się z klientami w późniejszych godzinach, aby móc na bieżąco odpowiadać na pytania klientów. Zamówienia będą realizowane dopiero na następny dzień roboczy w hurtowni.

W tym momencie po godzinie 15 na czasie klient zobaczy na sklepie taki komunikat: W dniu dzisiejszym dział obsługi klienta na czacie pracuje w godzinach od 09:00 do 17:00. Jeśli masz pytanie możesz napisać na maila naszego sklepu.

Integracja z nową hurtownią

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy działają w branży FASHION! Włączyliśmy hurtownię NUMOCO!

W ofercie hurtowni możecie znaleźć eleganckie sukienki, kombinezony, modne spódnice oraz koszule.

Co nowego w ecat? Nad czym obecnie pracujemy?

Bez przerwy pracujemy nad tworzeniem wariantów, tworząc je z produktów prostych. W ciągu ostatnich 7 dni udało nam się połączyć około 1116 produktów. Cały czas ktoś pracuje nad ich łączeniem, aby w przypadku hurtowni, które dostarczają warianty osobno na sklepach były listy wyboru np. rozmiaru czy koloru.

Obecnie trwają prace nad zautomatyzowaniem procesu zamawiania produktów z hurtowni Sonia i Nexto, dzięki czemu klient otrzyma zamówiony produkt jeszcze szybciej.

W innym obszarze pracujemy nad wdrożeniem do systemu nowego rynku – Aliexpress. Te prace potrwają jeszcze kilka tygodni.

Pracujemy również nad nową wtyczką do zarządzania produktami. Połączenie pomiędzy managerem a sklepem. W tym połączeniu chodzi przede wszystkim o optymalizację. Obecnie pojawiają się jeszcze problemy z wysyłaniem produktów na sklepy. Zdarza się, że produkty się dublują, albo nie aktualizują. Wprowadzenie tego rozwiązania pomoże nam wyeliminować te utrudnienia.

Checklista

Chcemy być absolutnie pewni, że wszystkie sklepy są perfekcyjnie przygotowane do działań sprzedażowych i promocyjnych dlatego przygotowaliśmy zgodnie z prośbą właścicieli sklepów checklistę, dzięki której z łatwością sprawdzą czy wszystko jest prawidłowo skonfigurowane.

Myśleliśmy o tym, aby zrobić kopię dostępną online, ale umożliwiliśmy pobranie własnej kopii do siebie przez co każdy możecie dowolnie ją modyfikować i wykorzystywać pod wiele sklepów tworząc kopie dla każdego z nich.

Checklistę można pobrać na stronie z dokumentami.

Pobierz checklistę >> 

Tunel sprzedażowy dla sklepów PREMIUM

Opracowaliśmy tunel sprzedażowy dla sklepów PREMIUM. Budowa jego potrwa około 2 miesięcy. Taki tunel powinien zapewnić stabilne kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy miesięcznie ze sprzedaży samych sklepów. Opracowaliśmy również nową grupę docelową, grupę PREMIUM, do której będziemy kierować nasze rozwiązanie. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby dotrzeć do osób przedsiębiorczych, którym zależy na zapewnieniu sobie dodatkowego źródła dochodu i zabezpieczeniu swoich biznesów.

Katarzyna Butrym

Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich

Analityk rynku, ekonomistka i lingwistka. Poza opieką nad inwestorami, zajmuje się  analizą potencjału i ryzyka międzynarodowych rynków e-commerce.

ECAT Plug
WooCommerce

Annual license:
249 zł

 

Lifetime license:
1129 zł

PREMIUM SHOP - on request

 • Free access to all wholesalers – lifetime license
 • handling orders, complaints and returns
 • Logo (two suggestions), shop name (three suggestions) and graphic design
 • Set categories and loaded products
 • product limit – 2000
 • Access to the ecat Academy and PREMIUM training materials
 • Active affiliate program
 • Graphics and templates for social media
 • Multistore for 3 months

5997 zł

PREMIUM SHOP - on request

 • Free access to all wholesalers – lifetime license
 • handling orders, complaints and returns
 • Logo (two suggestions), shop name (three suggestions) and graphic design
 • Set categories and loaded products
 • product limit – 2000
 • Access to the ecat Academy and PREMIUM training materials
 • Active affiliate program
 • Graphics and templates for social media
 • Multistore for 3 months

5997 zł

ECAT Plug
WooCommerce

Annual license:
249 zł

 

Lifetime license:
1129 zł

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet -

Hekim Sen