Podsumowanie tygodnia [15.03-19.03.2021]

Liczba osób zarejestrowanych w managerze oraz liczba sklepów.

Aktualnie w managerze zarejestrowało się 1592 użytkowników a 689 osoby założyły już swój pierwszy sklep internetowy. W porównaniu ze statystykami z ubiegłego piątku, w ciągu tygodnia przybyło 11 użytkowników oraz 16 nowych sklepów.

Aktualizacje 

 • Zmiana prowizji – zrezygnowaliśmy ze swoich 30%
Tak, jak informowaliśmy w tamtym tygodniu zrezygnowaliśmy z części prowizji, którą pobieraliśmy. Całość teraz trafia do użytkownika. W managerze wprowadziliśmy aktualizację. Wcześniej w tabeli mogliście zobaczyć podział zysków 70/30. Teraz wynosi on 99,5/0,5. Ze względu na kwestie technicznie nie dało się wprowadzić podziału 100/0.
Przygotowaliśmy również wzór zysku, według którego użytkownicy mogą sobie wyliczyć zysk ze sprzedaży konkretnych produktów.
 • Aliexpress

Trwają prace nad dodaniem Aliexpress, w minionym tygodniu wdrożyliśmy mechanizm różnicowania walut w zależności od rynku.

 • Raporty zamówień
Przygotowaliśmy wewnętrzne raporty zamówień, które niebawem będą dostępne w managerze. Będzie to zestawienie sprzedaży w konkretnym przedziale czasowym. Będziecie mogli wybrać czas np. od 1 do 28 lutego i zobaczycie ile w tym czasie było sprzedaży, jaka była średnia koszyka itd.
 • Tworzenie nowych kategorii
Umożliwiliśmy naszym operatorom (core) tworzenie nowych kategorii. W momencie, kiedy dodawaliśmy nową hurtownię zdarzało się, że brakowało nam jakieś kategorii w istniejącym już drzewie. W takiej sytuacji za każdym razem programista musiał ręcznie dodawać kategorię do bazy danych, aby dopasować produkt. Od dziś taką możliwość ma również Kasia i Agata, które będą mogły rozbudowywać i dopisywać kategorie w bazie. Dzięki czemu ten podział będzie jeszcze bardziej zaawansowany i precyzyjny.
 • Kody EAN
Uzupełniliśmy kody EAN produktów we wszystkich hurtowniach, które udostępniają takie dane. Dzięki temu produkty są rozpoznawalne po swoim unikalnym kodzie niezależnie od nazwy produktu. W ten sposób można porównywać ceny.
 • Poprawiliśmy kilka parserów

Opisy w Unimet, wariacje produktów w Globaltex, dodaliśmy parser Texet. ArtB2B, Altavola, Fobya, BBTB, IBuyer, B2BLingerie – tam zwykle były problemy z wariacjami, zdjęciami bądź opisami. Ponadto przygotowaliśmy nowy parser – hurtownia Totetprime, po testach będziemy mogli włączyć ją dla wszystkich klientów.

 • Opinie produktów

Przygotowaliśmy moduł zbierania opinii po zakupie naszych produktów. Kiedy zamówienie zostanie zrealizowane, a towar dotrze do klienta, będzie mógł wystawić opinie produktu. W przyszłości będzie można te opinie wyświetlać na karcie produktu w sklepach.

 • Przygotowaliśmy kilka mechanizmów zabezpieczających poprawność danych. Między innymi system raportowania problemów z plikami XML/CSV od hurtowni.
 • Usprawniliśmy również obsługę zamówień dzięki dodaniu historii zmian na produkcie (stany magazynowe, ceny, statusy).
 • Przebudowaliśmy mechanizm łączenia prostych produktów w produkty z wariantami. Dzięki czemu nasi operatorzy będą mieć możliwość łączenia produktów o różnych rozmiarach w jeden produkt, a właściciele sklepów będą mogli pobrać dzięki temu więcej zróżnicowanych produktów.

Przygotowujemy ogromną aktualizację z nową wtyczką i autorskim systemem wgrywania i usuwania produktów z filtrowaniem, pominięciem połączeń Rest API co przyspieszy działanie i odciąży serwery, a także zdjęciami pobieranych z zewnętrznego serwera. Były zapytania, czy będzie konieczne ponowne usuwanie i pobieranie produktów. Otóż nie. Zrobimy przycisk Resetuj w managerze dla każdego sklepu. Wtedy produkty usuwane będą podmieniany co spowoduje usuwanie zdjęć z serwerów sklepów przypisanych do produktów automatycznie i wgrany zostanie produkt z poprawnymi atrybutami i zdjęciami zaciąganymi z zewnątrz. Po wgraniu, czyli przeładowaniu produktów dla danego sklepu przycisk resetuj zniknie.

Sklepy w katalogu

W katalogu pojawiły się kolejne nowe sklepy. Shopjar wykonany w pakiecie MINI oraz Sport Force w pakiecie PREMIUM. Za każdym razem udostępniając gotowy sklep na grupie otwartej na Facebooku pokazujemy potencjał danej branży.

Shopjar – Wielobranżowy sklep, w którym możesz posiadać produkty z kategorii takich jak: elektronika, moda, meble, sport, galanteria czy zdrowa żywność.

Zobacz sklep >> 

 

Sport Force – Sklep z odzieżą sportową, obuwiem oraz akcesoriami.

Zobacz sklep >>

Zostały przygotowane również dwa nowe sklepy przez twórców, którzy podjęli z nami współpracę w ostatnim czasie. Sklepy są w tym momencie sprawdzane pod względem zarówno wizualnym, jak i technicznym. W przyszłym tygodniu zostaną dodane do katalogu.

Nawiązaliśmy w tym tygodniu kilka nowych współprac z osobami, które będą tworzyć nowe projekty sklepów do katalogu. W związku z tym wzbogacimy obecną ofertę gotowych sklepów.

Nowe pakiety

Wprowadziliśmy nową ofertę pakietową. Cennik jest już dostępny na naszej stronie. Pracujemy jeszcze nad wyglądem poszczególnych elementów. Każdy pakiet dokładnie opisaliśmy, co się w nim znajduje i co klient otrzyma po zakupie.

Strona z pakietami >> 

Dodatki

Oprócz pakietów, w tym tygodniu pracowaliśmy również nad przygotowaniem cennika z dodatkami. Jeszcze pracujemy nad tą stroną.

Strona z dodatkami >> 

Grupa PREMIUM

Tworzymy i udostępniamy materiały na grupie PREMIUM na Facebooku. Rozpoczęliśmy dwie serie postów. Seria postów, gdzie polecamy hurtownie oraz serię postów, w których udostępniamy top produkty do sprzedaży.

 • Seria polecana hurtownia

Udostępniamy informacje o sprzedażach i o tym, z których hurtowni mamy najwięcej zamówień. Ale też nie tylko zamówień… Zwracamy uwagę na całokształt współpracy z daną hurtownią, szybkość realizacji zamówienia, czas wysyłki produktu do klienta oraz koszty.

 • Seria co sprzedawać

Udostępniamy  kategorie produktowe na dany miesiąc oraz zestawienie produktów, które warto sprzedawać. Pokazując przy tym potencjał danej branży w konkretnym miesiącu.

Oprócz tego udostępniamy również przygotowane przez nas poradniki. Posty są umieszczone w przewodnikach na grupie, dzięki czemu niezależnie od czasu, kiedy osoba dołączy do grupy, będzie mogła w jednym miejscu znaleźć te wszystkie informacje.

W tym tygodniu, w związku z wprowadzeniem nowej oferty, zaktualizowaliśmy również kolejkę wiadomości, którą kierujemy do osób, które zarejestrują się w managerze ecat.

0 – powitanie w systemie ecat, krótkie omówienie zakładek w managerze, pokazujemy działanie managera ecat i uczymy, jak się po nim prawidłowo poruszać i jak wykorzystać wszystkie dostępne funkcje. Udostępniamy również cennik, aby użytkownik od razu mógł się zapoznać z pakietami.

1 – Podkreślenie zasady WIN WIN, czyli dlaczego ważne dla nas jest, aby każdy sklep podłączony do nas osiągał wyniki. 

2 – Full Dropshipping, czyli różnice pomiędzy Dropshipping a Full. Pokazanie jak wiele trzeba robić samemu bez wsparcia firmy. Omówić co robimy i jak pracujemy na wspólny sukces.  Omówienie systemu obiegu dokumentów i podkreślenie możliwości współpracy bez działalności w modelu Full drop.

3 – Sposoby zarabiania z ecat. Gdzie są pieniądze? I jak poruszać się w obliczaniu zysków i podnoszeniu marży w zakładce dodawania produktów. Pokazanie gotowych sklepów z katalogu PREMIUM. 

5 – Omówienie grup Facebook i podkreślenie grupy PREMIUM i wartości, tym samym zachęcenie do zakupu sklepu PREMIUM, aby mogli być w grupie. 

7 – Mail z ofertą sklepów PREMIUM. Mówimy o tym, dlaczego warto je wybrać, przedstawić zalety sklepów PREMIUM i to, co otrzymują (wszystkie wartości i dodatki).

9 – Program partnerski – Omówienie programu partnerskiego, podkreślenie prestiżowego znaczenia ze względu na opłatę 49$ rocznie za uruchomienie portfeli, system nagród za najlepsze miejsca w uzyskanych prowizjach i ilości poleconych osób, a także metody zarabiania w programie partnerskim.

12 – Poznaj nasz zespół. Pokazanie, że firma to nie tylko firma, ale przede wszystkim ludzie, profesjonaliści. Omówienie działów firmy i kontakty do kluczowych osób w firmie. Pokazanie różnic gdzie z kim się kontaktujemy i w jakim celu, aby usprawnić proces kontaktu i jakości obsługi klientów, na co wspólnie z operatorami pracujemy. 

14 – Dzisiaj mija 14 dzień od Twojej rejestracji. Mamy nadzieję, że przez ten krótki czas zapoznał się z systemem, jego wyjątkowością i łatwością w działaniu. Pokazujemy, że niezależnie od etapu na którym jest, może liczyć na nasze wsparcie.

FAQ

Pracujemy również nad stroną FAQ, gdzie umieścimy najczęściej zadawane pytania o formę współpracy, model full dropshipingu oraz działania marketingowe. Będzie to kompletna strona z najważniejszymi pytaniami, która ułatwi nam komunikację a klient zawszę będzie mógł znaleźć odpowiedź na pytanie w obrębie danej tematyki.

Blog

W przyszłym tygodniu również zaczniemy pracować nad nowymi materiałami na bloga. Przygotujemy wpisy dotyczące zagadnień, z którymi w tym momencie zmagają się klienci. Chcemy, aby te materiały pomogły im w działaniach marketingowych a przedstawiając system i działanie na naszej platformie chcemy pozyskać nowych.

Katarzyna Butrym

Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich

Analityk rynku, ekonomistka i lingwistka. Poza opieką nad inwestorami, zajmuje się  analizą potencjału i ryzyka międzynarodowych rynków e-commerce.

ECAT Plug
WooCommerce

Annual license:
249 zł

 

Lifetime license:
1129 zł

PREMIUM SHOP - on request

 • Free access to all wholesalers – lifetime license
 • handling orders, complaints and returns
 • Logo (two suggestions), shop name (three suggestions) and graphic design
 • Set categories and loaded products
 • product limit – 2000
 • Access to the ecat Academy and PREMIUM training materials
 • Active affiliate program
 • Graphics and templates for social media
 • Multistore for 3 months

5997 zł

PREMIUM SHOP - on request

 • Free access to all wholesalers – lifetime license
 • handling orders, complaints and returns
 • Logo (two suggestions), shop name (three suggestions) and graphic design
 • Set categories and loaded products
 • product limit – 2000
 • Access to the ecat Academy and PREMIUM training materials
 • Active affiliate program
 • Graphics and templates for social media
 • Multistore for 3 months

5997 zł

ECAT Plug
WooCommerce

Annual license:
249 zł

 

Lifetime license:
1129 zł

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet -

Hekim Sen