Podsumowanie tygodnia [22.02-26.02.2021]

Liczba osób zarejestrowanych w managerze oraz liczba sklepów.

Aktualnie w managerze zarejestrowały się 1522 osoby oraz powstało 638 sklepów. W porównaniu ze statystykami z ubiegłego piątku, w ciągu tygodnia przybyło 37 użytkowników oraz 5 nowych sklepów.

W katalogu pojawił się kolejny sklep, wykonany w ramach współpracy z naszymi twórcami. Sklep SONERIA z eleganckimi zegarkami i ponadczasową biżuterią. Podczas prezentowania sklepów w mediach społecznościowych staramy się wskazać na dany potencjał sklepu i branży, w której został przygotowany i skonfigurowany.

Link do postu na stronie ecat >> 

Z kolei na grupach pokazujemy przykłady najlepiej sprzedających się produktów w taj branży, tym samym zachęcając również do dołączenia do grupy PREMIUM, gdzie warunkiem jest zakup sklepy właśnie z tej kategorii – PREMIUM albo sklepu na zamówienie.

Link do postu na grupie >> 

Aktualnie też w przygotowaniu jest około 10 sklepów, które są już zatowarowane. Będą tworzone teraz projekty sklepów a następnie zostaną one dodane na stronę katalogu albo bezpośrednio trafią już do właścicieli, którzy wybrali te sklepy na zamówienie.

W trakcie przygotowań mamy dwie największe aktualizacje.

Kilka tygodni temu stworzyliśmy zaawansowany system RealTime synchronizacji produktów w sklepach internetowych. Gdziekolwiek dochodzi do sprzedaży nasze systemy odnotowują zmiany i w ciągu maksymalnie 5 minut nanoszą zmiany magazynowe we wszystkich innych sklepach.

Obecnie pracujemy nad tym, aby włączyć synchronizację dla wszystkich hurtowni RealTime bezpłatnie.

Oznacza to, że w naszym systemie będą zawsze aktualne dane magazynowe pochodzące prosto z hurtowni. Możecie sprawdzić ile opcja częstego odświeżania baz produktowych kosztuje w innych platformach, a u nas?  Dajemy ją bezpłatnie. Jak będzie już wdrożony ten system to Was poinformujemy.

Często pytanie o możliwość wprowadzenia zaawanasowanych ustawień produktowych na sklepach. Pracujemy nad wprowadzeniem nowych opcji do wyboru, takich jak: wybór marki produktów, filtrowanie według kolorów, rozmiaru itd. Takie opcje pojawią się z boku w menu produktowym. Obecnie jest to jedna z najważniejszych rzeczy, nad którą obecnie pracujemy, aby móc udostępnić Wam tę opcję na własnych sklepach.

 Dzięki tej opcji, klient szybciej będzie mógł znaleźć produkt, którym jest zainteresowany. Ta opcja sprawdzi się idealnie przede wszystkim w sklepach z branży fashion z odzieżą.

W najnowszej aktualizacji, którą wdrożymy będzie już taka możliwość. Jeśli będziecie chcieli dodatkowe funkcje filtrowania produktów, wtedy będziecie musieli ponownie zaciągnąć produkty na swój sklep.

Rozpoczęliśmy proces wystawiania własnego API, aby platformy SAAS z zewnątrz mogły łatwo podpiąć się do nas a nasza oferta i sposób działania w technologii FullDropshipping znalazły się u nich w programach dostępnych dla ich klientów. W związku z planowanie wdrożenia takiego rozwiązania pozyskaliśmy do współpracy już pierwszą platformę SAAS, której przedstawiciele sami zabiegali o integrację z nami. Wkrótce podamy więcej szczegółów.

Przebudowa wtyczki do WooCommerce

Ponadto od czterech tygodni pracujemy nad przebudową wtyczki do WooCommerce, która będzie wykorzystywała najnowszą technologię do łączenia, a co za tym idzie dodawania usuwania produktów bez wykorzystania połączenia API co w znaczący sposób zwolni zasoby serwera zarówno całego systemu jak i serwerów, na których instalowane są sklepy.

Jesteśmy aktualnie w trakcie prac nad tym, aby produkty w takiej sytuacji nie znikały ze sklepów. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, że będziemy musieli wyłączyć daną hurtownię, albo pojawią się błędy, tak jak teraz w tym przypadku, to wtedy produkt nadal będzie na sklepie ze stanem zerowym, a po ponownym włączeniu pojawią się znowu aktualne stany.

Rozwiązaniem będzie wdrożenie właśnie tej możliwości dla każdego użytkownika, czyli wyboru ilości dni, przez które produkty mają być przechowywane na danym sklepie pomimo zerowego stanu. Gdy stan wróci w ciągu tych dni po prostu produkt się aktywuje.

W momencie, kiedy te produkty ze stanem zerowym, będą przez dłuższy czas na sklepie wtedy po wyznaczonym przez Was czasie będą usuwane. Co jest niewątpliwie plusem, ponieważ zwolni się miejsce na kolejne nowe produkty. Wszystkie te poprawki powinny być wdrożone w ciągu dwóch tygodni.

Wsparcie techniczne

W związku z tym, że coraz to więcej osób rejestruje się w managerze i zakłada własne sklepy postanowiliśmy wyjść do nich z pomocą. Wszystkie problemy techniczne, pytania i wątpliwości w sprawie działań będą rozwiązywane natychmiastowo. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie działań, tak, aby każdy mógł zacząć szybciej sprzedawać i zarabiać we własnych sklepach. 

Wsparcie techniczne jest do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00-22:00

A w soboty: 10:00-17:00

Edukacja w Programie Partnerskim

Udostępniamy materiały, dzięki którym uczymy osoby, jak działać w programie partnerskim  i zachęcać innych do rejestracji w managerze. Wskazujemy i podkreślamy to, że zawsze trzeba to robić w odpowiedni sposób. Chcemy pokazać im, jakie podejście warto przyjąć, aby pokazywać się jako ekspert w danej branży, bo właśnie w ten sposób mogą zbudować zaufanie i ludzie chętniej przejdą do rejestracji w managerze ecat. 

Konkurs

Przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich użytkowników, którzy posiadają sklep internetowy w managerze ecat. Właściciel sklepu, który jako pierwszy osiągnie 100 000 zł przychodu w rankingu w danym sklepie otrzyma Macbooka PRO 13 z M1 256 GB. Jest to pierwszy konkurs tego typu i tylko w tym przypadku do wygrania jest ta konkretna nagroda. Liczy się to, kto jako pierwszy przekroczy tę kwotę w przedziale jednego miesiąca. Może to być w marcu, w kwietniu albo nawet w czerwcu. Nie ma ustalonego czasu trwania, dlatego nie wyznaczamy konkretnego miesiąca, w którym ten warunek musiałby być spełniony. Jeśli np. w kwietniu ktoś przebije tę kwotę, wtedy wręczamy nagrodę i kończymy konkurs. Jest tylko jeden zwycięzca.

Pakiety sklepowe

W najbliższym tygodniu czekają nas zmiany pod względem produktowej polityki firmy. Wycofujemy sklepy za zero, zamykamy dostęp do platformy dla tzw. łatwego wejścia i ustawiamy się pod klientów płacących.

Będzie 5 wariantów współpracy:

 1. Sklep SAAS  –  bezpłatnie (nasze rozwiązanie autorskie, które uruchomimy koło sierpnia, dzięki niemu możemy liczyć sobie za różne rozszerzenia. Będzie posiadało jednak sporo ograniczeń niż wersje WordPressowe chociażby na mnogość dostępnych rozwiązań i rozszerzeń),
 2. Sklep WordPress – trzeba posiadać hosting i można sobie podpiąć sklep jeśli posiada się wiedzę obsługi technicznej sklepów (ponadto obowiązkowe będzie wykupienie wtyczki ECAT Full Dropshipping, aby aktywować licencję – zapłata aktywuje wtyczkę. Koszt 67$ rocznie lub 297$ dożywotnio za każdy sklep),
 3. Sklep WordPress – wersja tania z naszego katalogu –  1297 zł (posiada hosting, ale konieczne będzie do aktywacji wykupienie sobie wtyczki).
 4. Sklep WordPress PREMIUM – 4997 zł – posiada aktywną licencję wtyczki na rok czasu. Ponadto otrzymuje pakiet korzyści z pakietu PREMIUM.
 5. Sklepy innych platform SAAS na warunkach ustalonych z każdą platformą indywidualnie.

Nowa wtyczka, która jest na ukończeniu spowoduje automatyczną zmianę licencji. Wszystkim sklepom, które aktualnie działają będziemy ręcznie włączać, że mają wykupioną licencję wtyczki.

Nowe osoby w zespole 

W ostatnim czasie, wraz z rozwojem projektu do naszego zespołu dołączyło kilka nowych osób.

Łukasz – Odpowiedzialny za zgłoszenia techniczne i obsługę działu helpdesk.

Jagoda – Kolejna osoba, która dołączyła do działu obsługi zamówień.

Mariusz – Twórca sklepów internetowych.

Adrian – Odpowiedzialny za łączenie produktów prostych w złożone z wyborem np rozmiaru na kartach produktów.

Na koniec chcemy podziękować za docenianie naszych działań i rozwoju projektu zarówno ze strony inwestorów, jak i klientów, którzy wybierają nasz system. Raz w tygodniu na grupach witamy nowe osoby i pytamy ich miedzy innymi, dlaczego wybrali ecat. Otrzymujemy pozytywne komentarze, jak np: “Bardzo fajna kadra prowadząca krok po kroku, jasne zasady współpracy, dużo częstego wsparcia w postaci pomocnej dłoni, jeśli ktoś stanie w miejscu. Jest na PLUS”. Naszym celem jest stuprocentowa transparentność, dlatego chcemy jasno przedstawiać nasze działania, nad czym pracujemy i co wprowadzamy.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów zaangażowaliśmy do współpracy trenera z bardzo dużym doświadczeniem sprzedażowym odpowiedzialnego za szkolenie kadry pod względem zwiększania jakości obsługi na każdym kroku w firmie.

 

Katarzyna Butrym

Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich

Analityk rynku, ekonomistka i lingwistka. Poza opieką nad inwestorami, zajmuje się  analizą potencjału i ryzyka międzynarodowych rynków e-commerce.

ECAT Plug
WooCommerce

Annual license:
249 zł

 

Lifetime license:
1129 zł

PREMIUM SHOP - on request

 • Free access to all wholesalers – lifetime license
 • handling orders, complaints and returns
 • Logo (two suggestions), shop name (three suggestions) and graphic design
 • Set categories and loaded products
 • product limit – 2000
 • Access to the ecat Academy and PREMIUM training materials
 • Active affiliate program
 • Graphics and templates for social media
 • Multistore for 3 months

5997 zł

PREMIUM SHOP - on request

 • Free access to all wholesalers – lifetime license
 • handling orders, complaints and returns
 • Logo (two suggestions), shop name (three suggestions) and graphic design
 • Set categories and loaded products
 • product limit – 2000
 • Access to the ecat Academy and PREMIUM training materials
 • Active affiliate program
 • Graphics and templates for social media
 • Multistore for 3 months

5997 zł

ECAT Plug
WooCommerce

Annual license:
249 zł

 

Lifetime license:
1129 zł

Queenbet -

Grandbetting

-
Kolaybet
- Dumanbet -

Hekim Sen